התייעצות

Newhere7

New member
התייעצות

שלום לכולן,
אשמח להתייעצות.
מנסים בסביבות ה3 שנים להיכנס להריון ראשון.
הצלחנו להיקלט פעמיים בהריון ספונטני אבל היו 2 הפלות רצופות מסיבות לא ברורות (ואנחנו צעירים).
התייעצנו עם רופא פוריות שהמליץ להתחיל בהזרעות אבל בעלי לא כל כך מרוצה מהעניין וטוען שהוא לא רוצה התערבות רפואית כי הצלחנו להיקלט לבד (אבל כן לקח המון זמן)
האם יש אופציה לקחת תמיכה מסוימת? (כדורים\זריקות) ועדיין להמשיך לנסות באופן ספונטני?

haych

New member
אפשר, אבל

לי זה נראה קצת חבל לא לעשות הזרעה, ברגע שאת מסכימה לכדורים או זריקות כן יש כאן התערבות רפואית, אז למה לא לנצל את זה ולתת לזרע פוש לכיוון הרחם? אין מניעה להמשיך לקיים יחסים ולהיות ספונטניים (נראה לי שיומיים לפני ההזרעה צריך להתנזר אבל לפני ואחרי אין שום בעיה).
לשיקולכם, כמובן... אבל לי זה מרגיש שברגע שכבר לקחתם זריקות חבל לוותר על הזרעה.

בכל מקרה, אפשר או רק לעשות מעקבי זקיקים, בלי כלום, וכך לתזמן למועד הביוץ המדויק.
או שאפשר לקחת זריקות או כדורים להגדלת כמות הזקיקים. במצב כזה לא ניתן לוותר על מעקב זקיקים, מכיוון שצריך לבדוק שלא מתפתחים יותר מדי זקיקים ושאין השפעה על הרירית.
אני בהזרעות לא קיבלתי תמיכה כי הגוף מייצר באופן טבעי. אני חושבת שאם מבקשים במפורש אז לרוב נותנים.

אם הייתה לך התערובת בהפלות (כדורים/גרידה) כדאי לעשות היסטרוסקופיה כדי לראות שאין שאריות שמפריעות להריון להקלט.

בהצלחה!

journe y

New member
אם התייעצת עם רופא פוריות מי אנחנו חסרות המומחיות?

להיקלט ספונטני זה פחות העניין הקריטי לאור 2 ההפלות. המון נשים מצליחות להיכנס להריון ספונטני ובקלות אבל לא בהכרח להחזיק הריון תקין. אם את צעירה אז בהחלט אפשרי לתת עוד זמן לטובת נסיונות ספונטניים אבל לפי מה שכתבת כניסה להריון זו לא הבעיה ולכן לדעתי את צריכה לברר את עניין ההפלות. ככלל, הפלות פחות שכיחות בגיל הצעיר, ולכן יש לערוך בירור ולאתר סיבה.

למעלה