אחיותי היקרות, בקשתן שרשור תקווה

מפעם

New member
אחיותי היקרות, בקשתן שרשור תקווה

ואני לגמרי על תקן ההגדרה של תקווה.
עדין לא ילדתי אבל אני בשבוע 40 כרגע ומצפה כל יום.
מי שמעוניינת לשלוח לי שמות לתפילה מוזמנת באהבה. התפילה בזמן הלידה מסוגלת מאוד. אפשר לשלוח לי במסרים רשימה של בקשות על קרובים וחברים, על עצמכן ועל כל מה שמייחלים:)
מוזמנות לשרשר סיפורים מעודדים ומשמחים, כל שביב תקווה אפילו אם לא קשור לטיפולים.
בשורות טובות ישועות ונחמות.

מאי292

New member
בקשה לנותנות התקווה

בתור מי שזקוקה לחיזוק שיום אחד זה יקרה אשמח שתרשמו:
על איזה רקע הגעתן לטיפולים.
מה וכמה עברתן עד שנקלט.
מה הרגשתן בפעם שזה כן הצליח.
ואיזה אוצר יש לכן בבית.
וכמובן טיפ למייחלות.

feifei

New member
מבקרת בפורום אחרי הרבה שנים... מקווה לתת קצת תקווה

שלום לכולן,

במקרה הצצתי כאן עבור חברה... ובשמחה אנסה לפזר תקווה באוויר!

* רקע: בעיה הורמונלית, תת פעילות של בלוטת יותרת המוח (בפורפיל הורמונלי FSH ו LH נמוכים מאד).

* מה עברתי:
- טיפול ראשון הזרעה. נקלט הריון עם 4 עוברים. מאד לא מומלץ...

עברתי גירוי יתר שחלתי קשה עם אשפוז. לאחר מכן דילול שני עוברים. בשבוע 20 אבדתי את ההריון.
- אחרי כמה חודשים של החלמה שכללו גם ניתוח להסרת שארית ברחם חזרתי לטיפולים, ישר ל IVF. נקלטתי בטיפול החמישי.
בטיפול הזה לראשונה ניסיתי פיפל, נראה לי שסייע להצלחה.
- מה הרגשתי? כאבים בחזה מהיום של הבטא. מעבר לזה לא היה שום שוני בתחושות.
נולדה בת מתוקה מאד.
- חזרתי לטיפולים שנתיים בערך לאחר הלידה. IVF ראשון נכשל. לאחר מכן נדבקתי ב CMV ונאלצתי להמתין עם המשך הטיפולים.
- מסיבות נוספות שלא קשורות לבריאות בסופו של דבר עשיתי IVF נוסף רק לאחר שנה. במהלך הטיפול הייתי חסרת תקווה לחלוטין. נשאבו רק 3 ביציות, נוצרו 2 עוברים שהוגדרו כלא משהו... עשינו שוב פיפל.
-אבל! למרות היאוש, הטיפול הצליח וילדתי בת נוספת.
- כנראה שאצלי הפיפל עושה את ההבדל...
- בסיבוב הזה הרגשתי כאבי מחזור ביום של הבטה!
- דבר נוסף שחשוב לי לציין: בכל שלושת ההריונות נקלטתי עם רירית דקה מאד, 5.5 לכל היותר. למרות טענות רוב הרופאים שצריך רירית של לפחות 6.

אז לסיכום, היום אני אם לשתי בנות מדהימות. סיימתי עם הטיפולים וההריונות, אני מרגישה ברת מזל שיש לי שתי בנות בריאות.

התהליך היה קשה מאד, בעיקר עד הלידה של הבת הראשונה.
אובדן ההריון הראשון היה חוויה קשה מאד ומטלטלת, הן עבורי והן עבור בן הזוג שלי. לקח לי מספר שנים להבין כמה הארוע הזה השפיע עלי.

בנוסף לתקווה, הייתי רוצה גם לבקש מכולן להיות זהירות, מודעות, ולנסות להמנע מסיכונים לבריאות הפיזית והנפשית שלכן, ככל האפשר.

שולחת הרבה אהבה וחיזוקים לכולן, ובשורות טובות לקראת האביב.

מישלית2

New member
הסיפור שלי

התחלתי בטיפולים בגיל 38, ברקע שחלות פוליציסטיות ובעיית זרע קלה. אחרי 5 הזרעות כושלות, עברתי ל-IVF. שאיבה ראשונה הוקפאו 10 עוברים, 6 מהם בלסטו. החזרה ראשונה של 2 עוברים, לא נקלטו, החזרה שנייה של שניים - הריון! בבדיקת שקיפות עורפית בשבוע 11 התגלה שאין דופק. לקחתי ציטוטק, אבל נשארה שארית ונאלצתי לעבור גם היסטרוסקופיה. אחרי 4 חודשים, החזרה שלישית של 2 עוברים - הריון כימי. לפני ההחזרה הרביעית, הרופא הציע להפשיר את כל ארבעת עוברי יום 3 שנשארו ולנסות לגדל ליום 5, עובר אחד הוחזר ביום 3, מבין 3 האחרים אחד הצליח להגיע ליום 5 והוחזר גם. מההחזרה הכפולה הזו יש לי היום תינוקת מדהימה בת 3 חודשים. ההריון היה קל פיזית, אבל קשה נפשית כשכל בדיקה מעוררת חרדה ועד שהרגשתי תנועות, הייתי מגיעה כל שבוע-שבועיים למוקד לבדוק שהכל בסדר.
בכל ההחזרות לא הרגשתי שום דבר מיוחד לכאן או לכאן.
הטיפ שלי הוא לנסות להמשיך כמה שאפשר בשגרת החיים, תוך כדי הטיפולים, לי זה עזר מאוד גם בהתמודדות עם הכשלונות.
בהצלחה לכולן!!!

היא321

New member
עונה

הגעתי לטיפולים עקב בעיית זרע.
2 הזרעות, 6 החזרות עוברים. האחרונה והמוצלחת היתה לאחר פיפל. נולדה לי בת.
שנתיים לאחר מכן הצלחתי להרות בהזרעה שניה.
ועכשיו שבוע 9 טבעי, לא מתוכנן. כי מי חשב בכלל שזה אפשרי?
לא הרגשתי שום דבר שונה בפעמים שזה הצליח.

venus1313

New member
יש תקווה

שלום לכולם
קודם כל בהצלחה בהליך הלא מאד פשוט הזה פיזית ורגשית
כן גם הייתי שם - לפני הרבה שנים
בצורך הזה האובססיבי כמעט "להצליח" להיות בהריון כמו כולם
וכן הייתי בפורום הזה ב 2002 ואילך - בשם venus13 - רק שלא הצלחתי להכנס בניק הזה - לא זוכרת ססמאות סדרתית.:):(
אז מה היה לי שם? וריקוצלה - של הגבר - עם זרע מאד חלש שעבר שיפור לאחר טיפול אצל דר גת מבלינסון. fsh גבוה בסביבות ה 20 שעלה וירד להנאתו ולחרדתי
הריון איקסי מוקפאים! כן גם הקרטיבים האלה נקלטים - כשהגוף לא בסטרס מההחזרה אחרי שאיבה. אם כי לא הופקו הרבה ביציות - מקסימום 10 בהליך ivf
הגיל עם הקליטה הראשונה - מעל 34 - כן כן הגיל לא עובד לטובתנו הנשים אבל יש תקווה. ההריון ניקלט אחרי אי וי אף מחזור מוקפאים. לאחר שנתיים של הזרעות בעיקר... ויש ילד בן 16 - גיל מאתגר - אבל זה כבר לסיפור אחר
מייד לאחר מכן - נסיון להרות - כי זה לוקח שנתיים - ותוך כדי הליך דיכוי - נכנסתי להריון - הפעם ילדה - היום בת 14.5
יכולה רק לומר שכשמתמידים - יש בדכ פתרון כזה או אחר - ואם לא ילד מן הרחם אז ילד מן הלב - ויש גם הרבה כאלה מאושרים ומאשרים - את הילדים שלא שפר גורלם ולא היה מי שיגדלם
ממליצה מאד על שילוב טיפול אלטרנטיבי - רפלקסולוגיה , צמחי מרפא - ממליצה מאד על אייל פוליטי - מצפת
והעיקר תישארו חזקות - ואתן שוות וטובות בדיוק כמו כל אחת אחרת - תזכרו זאת תמיד. ילד או לא.
מי שרוצה לפנות בפרטי - אשמח לסייע במילה טובה או עצה ככל שאוכל.
אוהבת ונוס

britney19

New member
הי

אז אני הגעתי לטיפולים אחרי שנה של נסיונות , גילו אצלינו בעיית זרע (מורפולוגיה ממש נמוכה).. עברתי 3 הזרעות, 6 שאיבות (נראה לי) ואין ספור החזרות , במהלך של שנתיים ... בדרך היו גם 2 כימיים ..בשאיבה המנצחת עברנו מיון זרע ,ולפני שנה וחצי נולד הגוזל שלנו. אני כבר חצי שנה שחזרתי לטיפולים (וגם החלפתי שם משתמש- הייתי עיפהההה וזה הרגיש לי לא נכון יותר , רציתי משו פחות פסימי לפעם השנייה)
מאחלת לכולן הצלחה וידיים מלאות במהרה

a morph

New member
אז ככה

אני יחידנית, כלומר תרומת זרע. הייתי בטוחה (כי כך הרופא אמר לי) שהתהליך יהיה קליל ומהיר כי אני צעירה וכל הבדיקות פיקס.

עשיתי את ההזרעה הראשונה חודש לפני יום הולדת 34. די מהר חלפו 7 הזרעות ו-7 תשובות שליליות, והרופא הסכים שהגיע הזמן להמשיך ל-IVF. הרקע לאי פיריון היה ונותר "לא מוסבר".

אחרי שבוע של זריקות במינון מינימלי נשאבו ממני 28 ביציות, שלושה ימים אחרי השאיבה אושפזתי עם גירוי יתר (סיוט) ולכן החזרה של טריים לא הייתה.

אח"כ היו 2 החזרות מוקפאים שלא הניבו כלום. אח"כ החזרה שבה נקלט הריון עם בטא יפה ומבטיחה, אבל הפסיק להתפתח בשבוע 7, ונאלצתי לעבור הפלה עם ציטוטק. אחת החוויות הקשות שעברתי בחיי.

אחרי ההפלה קיבלתי וסת מאוד מהר, תוך חודש וחצי, והחלטתי מיד לעשות עוד החזרה, כי נשאר פחות מחודש לחופשת פסח ואם לא הייתי עושה - זה היה נדחה לחודשיים.

כל החודש של ההחזרה ההיא היה פשוט קטסטרופה.
חליתי בתחילת מעקב הזקיקים (החזרה על בסיס ביוץ טבעי), הסתבכתי לסינוסיטיס ונאלצתי להתחיל לקחת אנטיביוטיקה. גם ההרגשה הכללית הייתה על הפנים, אז בלעתי המון משככי כאבים. המעקב היה מוזר - אמנם היה זקיק שגדל יפה, אבל האסטרדיול היה נמוך בצורה הזויה, אני חושבת שבמעקב האחרון לפני ההחזרה הוא היה משהו כמו 550 או 600... בקיצור, הספדתי מראש את החודש, אבל מכיוון שבאופן כללי כבר החלטתי שמהמוקפאים האלה לא ייצא כלום כבר לא דאגתי ורק חיכיתי לסיים את הנגלה ולהתפנות לשאיבה הבאה.

הגיע יום ההחזרה ואני מרגישה חצי בן אדם, חולה מתה ועם כאבי ראש, כשעה לפני החזרה לקחתי אופטלגין כי כבר לא תיפקדתי. סוף סוף אני נכנסת לחדר הטיפולים ומגיעה רופאה מאוד ידועה ומוכרת במחלקה, מספרת לי כמה הופשרו, כמה שרדו וכמה נשארו וכו' ותוך כדי שהיא מנחה את המתמחה שלידה היא עושה לי את ההחזרה... בשניות, בלי אולטרסאונד!!!!!! רק בדיעבד קלטתי את זה, ואחרי שקלטתי צחקתי ואמרתי טוב, ממילא החודש הזה אבוד.

אחרי שבועיים הולכת לבדיקת בטא, כשהראש שלי כבר בניקיונות לפסח כי ממילא אין סיכוי. בצהריים מקבלת טלפון מהמחלקה - מזל טוב! שואלת בהלם כמה הבטא? 75. הלב שלי נופל. מה 75? 75 זה כימי, לא? האחות ישר מזדעקת, מה פתאום כימי??? אם את דואגת תבואי עוד יומיים לבדיקה, אבל ראינו כבר הריונות ולידות עם בטא כזאת. אני מגחכת לעצמי, כן בטח, וסוגרת. בערב חווה הכתמות דמיות קלות ואפילו לא מתרגשת, "טוב זה היה ברור".

אחרי יומיים - בטא 200. האחיות המחלקה בעננים, אני עדיין בטוחה שזה כימי ורק מתפללת שלא יהיה חוץ רחמי, רק זה היה חסר לי. מחליטה לא לעשות יותר בטא, והולכת לבדיקת אולטרסאונד עוד שבוע, בחול המועד פסח. בבדיקה רואים שק הריון יפה עם חלמון. אני בוכה ובוהה שעות בתמונה של השק. אחרי שבוע רואים גם עובר עם דופק, ו"מפטרים" אותי ממחלקת IVF להמשך מעקב הריון בקהילה. רק מצמד המילים האלה יש לי צמרמורת - אני, מעקב הריון? בקהילה?

מפה לשם, יש לי היום בן 1.4 אלוף ומהמם בבית, והמסר העיקרי שאני רוצה להעביר לכל מי שטרם הפכה לאמא: בסוף זה עובד, גם כשאנחנו לא מאמינות וגם כשנראה לנו שאין סיכוי. לפעמים אין הסבר לאי הצלחה, וגם להצלחה, כשיש, לא תמיד יש הסבר הגיוני, ראו המקרה לעיל.
ומי שזה לא עובד לה בתהליך הרגיל - זה יעבוד לה בתרומת ביצית או בפונדקאות, הכל טוב.

אני יודעת שזה הדבר שהכי קל להגיד והכי קשה ליישם, אבל תנסו להפנים שאין לכן באופן אישי שליטה על המצב. תקפידו למלא את הוראות הרופאים, אבל אל תחשבו שאם רק תעשו ה-כ-ל נכון זה יצליח, כי אז מגיעים למצבים שמפחדים להתעטש וזה לא תורם כלום חוץ מלחץ.
תמשיכו לחיות ולהנות מהחיים, אם זה לטייל, לאכול טוב ואפילו לשתות כוס יין מדי פעם, כל עוד אתן לא בהריון לא ייגרם שום נזק, אבל לנפש שלכן זה יעשה רק טוב.
ובידיים מלאות, בקרוב!!!!

לפעמים אין הסבר לכישלון אבל גם להצלחה לא תמיד יש הסבר הגיוני

ציטוט מנצח!
איזה סיפור! ואת צודקת שגם ההגדרה מהי הצלחה, תלויה בעצם בנו.
הרבה שמחה ונחת עם האלוף שלך
&nbsp

journe y

New member
מזלט

מזל שהכל קרה מהשאיבה היחידה שעשית ולא היית זקוקה לעבור שוב את השאיבה ועוד אחרי הגירוי והאשפוז שעברת.
&nbsp
באיזה גיל ילדת בסוף? והאם הטיפולים היו מרצף מגיל 34 או שלקחת הפסקות?
&nbsp

londi81

New member
אז איך באים ילדים לעולם?

ממש עכשיו ישן עליי ילד בן 8 שבועות שכל פעם שאני מסתכלת עליו אני מבינה איזה שיעור בסבלנות למדתי
ברזומה שלי תחילת תהליך בגיל 34.5 עם תרומת זרע עם הנחת יסוד שהכל תקין ושזה ייקח ציק צק.
בפועל... 6 הזרעות (שלוש טבעיות ושלוש עם גונאל) הריון כימי עם בטא שלוקח לה שבועיים להתאפס ודימום עיקש
סיבוב ivf ראשון וכושל במיוחד בתל השומר שמותיר אותי לא בהריון ועם פאזה דכאונית שמובילה אותי לפסיכאטרית וטיפול תרופתי
עוד 3 סבבי ivf עם עוברים יפים, מוקפא אחד וארבע בטאות שליליות
סבב ivf חמישי הפעם אצל בר חוה עם כל התותחים הכבדים.. טסטומקס, הורמון גדילה וסטרואידים לקינוח. 2 עוברים מוקפאים ביום 3, ועובר יום 5 אחד שהרופא הגדיר "אי אפשר להקפיא אותו אבל בואי נחזיר" שבדיוק התעורר ומזכיר לי כל דקה ודקה מניסיון 12 יוצאים דברים מופלאים

oritgome

New member
מחזירה תודה. מקווה להפיח תקווה

שלום בנות, אני מבקרת פה אחרי למעלה משנה.
בשנה החולפת ילדתי בת. זו בתי הראשונה. אני בת 48.
היא הגיעה לעולם אחרי כ 6 שנות טיפולי פוריות.
במהלך שנים אלה ביקרתי בפורום הזה מספר פעמים.
קיבלתי מידע וגם המלצות שעזרו לי מאוד במעלה ההר.
ואני חייבת על כך תודה רבה לפורום הזה.
אשתף שבמקביל לדרך הארוכה שעשיתי במסדרונות בית החולים,
בשלב מסוים גם פתחתי תיק אימוץ. לאימוץ ילד בארץ דרך השירות למען הילד וכן לאימוץ ילד בחו"ל דרך העמותה הרלוונטית.
חצבתי בסלע בכל הערוצים האלה, בתקוה ואמונה שמשהו מהם חייב לקרות.
אמרתי לעצמי שאני חייבת לדעת שעשיתי כל מה שאני יודעת לעשות כדי להיות אמא. יחליט העולם מה שיחליט, בדו"ח לעצמי אני צריכה לדעת ש I did my best.
הסיפור ארוך ולא ארחיב פה. אם מישהי רוצה לשמוע עוד פרטים שתפנה אלי בפרטי.
מה כן? עלו לי כמה נקודות שחשבתי לשתף.
אם הן תעזורנה למי מכן במסע, זה יהיה שכרי:
א) מספר טיפולים לא מצליחים? אני ממליצה להחליף רופא. לפעמים זה קשה. עשינו עם הרופא כוורת דרך ויש כבר קשרים טובים. שילמנו לו הרבה כסף, יש לו שם מצוין... אבל, כל רופא רואה משהו אחר ועיניים חדשות יכולות להביא לפריצת דרך. אני לא האמנתי להמלצה הזו והחלפת הרופא נכפתה עלי (הרופא שטיפל בי יצא לשבתון). בדיעבד זו היתה ברכה.
ב) להימנע משלם פרטי. כמעט כל הרופאים מקבלים גם דרך הקופות. תתעקשו להגיע לרופא שבחרתם דרך הקופה. ואם צריך תשבו למזכירה על הווריד שתמצא לכם תור קרוב. בי טיפלו הרופאים הטובים ביותר והכל דרך הקופה ובלי לשלם פרטי.
ג) באותו הקשר: המזכירה הרפואית והאחות הן דמויות מפתח בתהליך. תבואו בטוב. תיראו אותן, תהיו חברות שלהן. "אהבה מביאה אהבה" אומרת הקלישאה. זה נכון בחיים ובטח בתוך המסע המסובך הזה שאתן מצויות בו. בגישה הזו תחסכו הרבה עוגמת נפש וגם כסף ויהיו לכם שותפות טובות לדרך.
ד) אולי הקשה ביותר: תעיזו. תעיזו לדון בניכן לבינכן בשאלות הקשות והמורכבות של המסע הזה. מהי אימהות בשבילכן? מה המשמעות שלה? מה מנעד הצבעים שאתן יכולות לצבוע בו את המושג הזה שנקרא אמא? מה גבולות הגזרה והמאמץ שאתן מוכנות לעשות בשביל להיות אמא? אם הדיון הזה יאפשר לכן להכניס עוד אלטרנטיבות למסע, הוא יראה פחות מאיים ותרוויחו הרחבה של שריר הלב. החיים כבר ייקחו לאן שייקחו.

בהצלחה רבה

שחר רו1

New member
מסכימה עם כל מה שכתבת

מעניין אותי לדעת האם בסוף הרית מביצית שלך והאם היה משהו שונ בניסיון הזה.
מזל טוב ותודה ששיתפת

oritgome

New member
מה עשה את ההבדל?

האמת שאין לי תשובה וודאית לשאלה שבכותרת. כנראה התעלומה למה מצליח היא תעלומה לא פחות מהשאלה למה לא מצליח... השינויים מבחינת הטיפול היו מינורים: 9 כדורי אוטרוגסטן ביום במקום 9. נוספו זריקות אלקסן. (זריקות היו גם באחד הטיפולים שלא הצליחו בעבר)... בתחושה שלי גם הנחת העובר ברחם היתה שונה אצל הרופא החדש בהשוואה לפעמים הקודמות. אציין שנודע לי שהטיפול הצליח ושאני בהריון יומיים לפני וועדת השמה שנקבע לנו לקבל ילד באומנה עם אופק לאימוץ ... אולי גם זה עזר. מי יודע. זה כבר באזור המיסטיקה.

mevugeret1975

New member
אשאל ישירות

הילדה מביצית שלך או מתרומה? מתנצלת מראש, אבין אם לא תעני. אבל-בגיל מבוגר זה באמת משנה את על התמונה, ואם כבר לתת תיקווה-אז לא במקום ריק...במיוחד בגיל 48 (סיכוי 0 להקלט עם ביצית שלך וסיכוי 60% מתרומה).

למעלה