אסטרופם ודקא מעכבים מחזור?

רחליקו5

New member
אסטרופם ודקא מעכבים מחזור?

התחלתי עם דקא 0.1 ביום ה22 +אסטרופם 2 מג פעמיים ביום (פרוטוקול ארוך)
המחזור מאחר לי כבר ב4 ימים...האם הדקא והאסטרופם ידועים כמעכבים? מתי אני אמורה לקבל?

mevugeret1975

New member
תעשי us ותבדקי שאין ציסטות

לי באותו פרוטוקול (עם סינגל במקום דקפפטיל) התפתחה ציסטה ענקית ששיבשה מחזור

רחליקו5

New member
ואז מה קורה? הסבב מבוטל?

מה קורה אם זה חלילה המצב? יבטלו את הסבב? קצת חוששת מזה כי גם האסטרופם והפרוג' היו מאוד גבוהים בבדיקה לפני הסבב..

mevugeret1975

New member
לא בטוח שיבטלו

אם מגלים ציסטה-בודקים הורמונים, אם היא לא מפרישה אסטרדיול -אולי יתחילו טיפול בנוכחותה. אצלי קיבלתי דיכוי לעוד שבוע, בתיקווה שציסטה תקטן. זה לא קרה, שאבו לי אותה והתחילו סבב, אבל בסוף הכל יצא מצ׳וקמק ובגלל דיכוי ממושך לא הייתה תגובה טובה, ובסוף ביטלתי שאיבה ועשיתי הזרעה במקום. לרוב נותנים גלולות לשבועיים-חודש, ומחכים שציסטה תספג.

רחליקו5

New member
האמת שבבדיקה

לפני הזרקת הדקא והאסטרופם, כלומר בגוף שאמור להיות נקי מהורמונים, יצאו הערכים הבאים:
אסטרודיול 1520 ופרוגסטרון 74
נשמע שהציסטה מפרישה הורמונים..אם ככה לא ברור לי למה הרופא אמר לי להתחיל עם הדקא, לא יותר הגיוני שהיה מברר ומטפל בציסטה קודם?
אוף..כבר מעל שבוע עם הדקא הכואבת הזו, מקווה מאוד שלא לחינם

mevugeret1975

New member
ציסטות בודקים בתחילת מחזור

ביום 2-5. לפי אסטרדיול באמצע מחזור (סביבות הביוץ) אי אפשר לדעת מה יש שם, כי רוב הציסטות נספגות בדימום ווסתי. ידוע שבחלק מהנשים בפרוטוקול ארוך יכולות להווצר ציסטות. דקפפטיל וכדומיו פועלים כך שבהתחלה יש זינוק בהורמונים ורק אחרי כמה ימים מגיע דיכוי. כנראה שזינוק זה של הורמונים גורם לציסטות בחלק קטן ממטופלות. במיוחד כשמתחילים בדיכוי אחרי ביוץ טבעי, ולא בסבב טיפול הפריה (בהפריה שואבים את כל הזקיקים ואין גופיף הצהוב, אז אין מה שיהפוך לציסטה).
לי ציסטה נוצרה בחודש בלי טיפולים, עקבתי אחרי ביוץ לפי בדיקות דם ומעקב זקיקים, לפני הביוץ הכל היה לפי הספר-זקיק מוביל אחד וקטנים, וכשעבר ביוץ-קיבלתי הוראה להתחיל דיכוי, ואחרי שבועיים הופיעה ציסטה ענקית.

רחליקו5

New member
וקיבלת מחזור למרות הציסטה?

כלומר אם כן קיבלתי עכשיו אז אני לא צריכה לדאוג בקשר לציסטה?

mevugeret1975

New member
קיבלתי די חלש

אבל לפני כל סבב אני עושה דם+ אולטרסאונד לבדוק ציסטות, ביום 2-3 של מחזור

איפה מצאת סינרל?

להזמין ייקח מעל שבוע... ואז אולי כבר לא יהיה צורך, בינתיים מזריקה דקפפטיל.

mevugeret1975

New member
היה לי אחד ספר

גם במרפאה נדהמו לפני חודש שיש לי סינרל, כי לא היה בכל הארץ.. רשמו לי אותו כתמיכה, אבל אמרו שדקה וסינרל זה אותו דבר מבחינתם. בכל אופן אני לא נוגעת יותר בסינרל, כמה שהוא נוח-יוצר לי ציסטות בפרוטוקול ארוך ומדכא לנצח כתמיכה.

ההבדל הוא שאחד בשאיפה ואחד בזריקה..

חוץ מזה שאחד לא צריך מקרר והשני כן צריך מקרר...
&nbsp
בכל מקרה, אפשר להזמין, אבל הזמנה תיקח מעל שבוע, ואז כבר אולי לא יהיה צורך,
והעלות קרובה ל 200 שקלים... יקר.
&nbsp
בפרוטוקול ארוך גם דקא מדכא את הנשמה, הטיפול שממנו יצאה הילדונת שלי היה
עם דיכויי ארוך מאוד. הייתי מעל 35 ימים עם דקפפטיל ובהמשך נוסף פיורגון, אורגלוטרן ואוביטרל לקינוח. אבל הרבה מים זרמו מאז.
&nbsp
בהצלחה!!!

בכללית אמרו לי 190, האמת שטפשות שלא הזמנתי...

אולי זה היה מקל עליי לכמה ימים. אבל יאללה , כבר לא הזמנתי.
&nbsp

למעלה