עזרה - מנופור 1200

בראון10

New member
עזרה - מנופור 1200

הי, רציתי להבין. שואבים את הנוזל ומזריקים באותה מחט??
מההוראות נראה שכן.. אודה לעזרתכן.. נראה לי לא סטרילי.

haych

New member
לא נראה לי

אני התחלתי להזריק אתמול לראשונה מנופור - אני מזריקה מנופור מולטידוז, לא יודעת אם את מזריקה רגיל או לא ואם יש הבדל ביניהם. אני מזריקה 600 אבל פה בטוח אין הבדל אלא רק כמות כפולה.
ואחרי ההקדמה הזאת - במנופור מולטיזוד יש את המחט שמגיעה בצמוד למזרק עם החומר, ובתוך קופסא נפרדת יש (שנמצאת בתוך הקופסא הגדולה) יש 9 מזרקים עם מחט מובנית.
את המחט שמגיעה בצמוד לחומר מבריגים, מעבירים את הנוזל לאבקה, ואז כדי לשאוב משתמשים במזרקים האחרים.
ממש לא נשמע לי הגיוני להשתמש באותה מחט, מה גם שמחט הערבוב היא לרוב עבה.

בראון10

New member
הי התכוונתי בזו ששואבים..

ב 1200 מכינים את התמיסה עם מחטים אחרות, ואז שואבים ומזריקים באותה אחת.
זה נראה לך הגיוני?..

haych

New member
אההה עכשיו הבנתי

נראה לי הגיוני, וכך גם האחות הסבירה לי בהדרכה.

שחר רו1

New member
לא באותה מחט

יש לך מחט שאיתה את שואבת את החומר ויש לך קופסא מלאה במחטים שאתם את מזריקה. אם את לא בטוחה יש ביו טיב סרטונים מעולים

עד כמה שזכור לי כן באותה מחט

מערבבים במחט הערבוב ואז לוקחים מחט מהחד-פעמיות, שואבים כמה שצריך ומזריקים. גם למשל בהורמון גדילה זה אותו הדבר.
אני השתדלתי לשמור על התמיסה מכוסה במכסה המקורי שלה (למרות שהוא נופל), וכשזכרתי לפעמים חיטאתי את המקום שבו מכניסים את המחט לפני שהכנסתי.
בכל מקרה, הסרטון הזה מאד עוזר:
https://www.youtube.com/watch?v=-z353jIx-5g

haych

New member
שמנו על זה סלוטייפ כדי לנסות להחזיק את המכסה במקום

הם חייבים למצוא פתרון למכסה הזה. אם אתם רוצים שזה יהיה רב פעמי אז תעשו מכסה שאפשר לסגור.

אני לא חושבת שאמור להיות רב פעמי

כנראה משום מה זה לא נחשב בעייתי שזה לא מכוסה (לא ברור לי למה). אבל גם בהורמון גדילה זה היה כך (אפילו לדעתי לא בא עם מכסה מראש). כנראה משהו בתכנון (בחומר הספציפי שדרכו מעבירים את המחט) אמור לוודא שלא תהיה בעיה. לא ממש ברור לי איך זה לא בעייתי, אבל אני מאמינה שאם היה צריך לכסות היו מספקים מכסה נורמלי. אני סתם כיסיתי ליתר בטחון

בראון10

New member
תודה

אני כבר זרקתי את המכסה... אז מחזיקה את הבקבוקון בחוץ (נכון? לא חייב קירור?)

haych

New member
נכון

למרות שהאחות אמרה לי כן לשמור בקירור, אבל כשווידאתי עם הרוקח הוא אמר לי שמה פתאום, וגם על האריזה רשום לשמור במתחת ל-25 מעלות (למרות שאין טמפ' מינימום אז אולי מקרר זה גם בסדר...)

בראון10

New member
כן, תודה..

ומה את עושה עם המחט שלא עוברת עור בקלות ויותר מכאיב?..
היום כאב לי יותר..

זה משתפר קצת עם הזמן

גם לי המנופור כאב יותר מהגונאל, אבל בהדרגה התרגלתי (אולי למדתי בצורה לא מודעת להזריק בצורה יותר נכונה)

את שמה קרח לפני? אני לקחתי שקית קרח מהסוג שמקבלים בבית מרקחת עם התרופות, עטפתי במגבת דקה והשתמשתי בזה כדי קצת לאלחש את האזור.
נסי גם לשחק קצת עם המהירות - אמורים להחדיר את המחט מהר ואז להזריק את החומר לאט, אבל אפשר לשחק קצת עם מהירות ההזרקה (למרות שזה כמובן לא עוזר לכאב של המחט עצמה). יש גם המלצות על זוויות שונות להזרקה - אני תמיד מזריקה ב-90 מעלות, אבל יש מקומות שממליצים 45, אולי את יכולה לראות אם משהו אחד עובד לך יותר טוב?
לא ברור לי למה לא כל המחטים הן מהסוג הכי פחות כואב.

ואופציה ששקלתי אבל לא ניסיתי - לקחת מחט אחרת שיותר מסתדרים אתה (אבל עם מחט מספיק ארוכה לשאוב חומר), ולמדוד כמה צריך למשוך במחט השניה כדי שזה ייצא המינון המדוייק שאת צריכה (כי לכל מחט יחידות שונות). הבעיה שצריך לעשות את ההשוואה בין המחטים בצורה מאד מדוייקת, אז אני לא יודעת אם שווה להסתבך עם זה

בראון10

New member
תודה. לא שמתי קרח..

הזרקתי רגיל, וצרב לי אולי גם כי חיטאתי את הבקבוקון של המנופור עם אלכוהול..
אנסה שיטות אחרות..

לגבי הצריבה

נראה לי שכשמחכים ונותנים לאזור (בבטן) שחיטאת להתייבש זה צורב פחות

haych

New member
חשבתי שזה רק אצלי

כזאת מחט דקה, לא הבנתי למה אני לא מצליחה להכניס אותה.
אני פשוט דוקרת בכמה מקומות עד שמוצאת מקום שנוח להכניס. בינתיים הזרקתי רק פעמיים, מקווה להשתכלל עם הזמן...

יש לי בעיה עם הזריקה הזאת - התחלתי להזריק ביום שישי ואז ראיתי בעלון שכתוב שהזריקה אסורה לשימוש למי שיש שרירן ברחם, ויש לי..
בסופ"ש אין עם מי לדבר אז המשכתי כרגיל מתוך הנחה שיומיים כנראה לא יעשו נזק, שלחתי מייל למחלקה ואראה מה יגידו לי לעשות.

למעלה