IVF וחצוצרות??

76לילי

New member
IVF וחצוצרות??

היי
אני מתחילה IVF ברגע שאקבל מחזור ולא הופנתי לצילום רחם בגלל שהרופאה אמרה שאם מתחילים IVF אין צורך בצילום (עברתי אולטרסאונד תלת מימד לראות שאין מחיצות ) אבל קראתי שגם בהפריה חוץ גופית הביצית המופרית מגיעה לחצוצרה ואז חוזרת לרחם אז זאת לא בעיה אם יש חצוצרות חסומות ?

ענבלית16

New member
היי

אצלנו הבעיה היא בזרע כך שהופנינו מיד ל-IVF, וגם במקרה שלנו מעולם לא דרשו צילום רחם. נקלטתי מאז בהצלחה והכל היה בסדר. לפי מה שידוע לי לפחות העובר שמוחדר לא מגיע לחצצורה אלא מושתל ישירות לתוך רירית הרחם, ובגלל זה הצילום מיותר. יש טענה שאם יש נוזל בחצוצרה זה יכול להפריע לתהליך ההשרשה. אצלנו בשלב מסוים היו מספר כשלונות והופניתי להיסטרוסקופיה ולא לצילום רחם. זה הליך ממש פשוט ומהיר שמדגים את חלל הרחם ובודק גם אם יש נוזל בקצה של החצוצרות.

76לילי

New member
תודה רבה

אז לא עדיף לעבור היסטרוסקופיה לבדיקה לפני במקום לבזבז סיבובים ?

או שזה דיי נדיר? כמובן שאני חושבת שיש לי את חצוצרות חסומות/סתומות/עם נוזל וכל הסרטים שאפשר.........:/

haych

New member
היסטרוסקופיה לא מדגימה את החצוצרות כמו צילום רחם

חסימה יכולה להיות בצד הקרוב לרחם (שנראה לי שזה מה שאפשר לראות בהיסטרו') או בצד הרחוק, שאת זה לא יראו.
יתרון נוסף של צילום רחם, שבמידה ויש חסימה הצילום (שכולל הזרקה של חומר ניגוד) יכול לפתוח אותה.

נוזל בחצוצרות הוא לא מאוד נדיר, אבל ממש לא שכיח, ככה שאם את הולכת ישר ל-IVF לא הייתי טורחת לעבור את הבדיקה, אלא רק לאחר כמה נסיונות כושלים.
לרוב אין חצוצרות חסומות, ומבין אלה שיש להן - לרוב אין נוזל.
לי יש חצוצרה חסומה ואין לי נוזל.
חבל סתם לבצע את הבדיקה שלא לצורך, ואם את כבר מבצעת, תעשי כמו שריך |(צילום רחם או את החלופה שלה שאני פחות מכירה) ולא היסטרסקופיה שלא לגמרי מאבחנת.

למעלה