מה הפרוצדורה ב-IVF?

מיכל240

New member
מה הפרוצדורה ב-IVF?

היי, לצערי קיבלתי וסת לאחר מספר ניסיונות הזרעה
ואני רוצה לעבור לשלב הבא - IVF.
תוכלו לספר לי קצת מה הפרוצדורה לגבי זה מבחינת בדיקות מקדימות שצריך לעשות? למשל, הבנתי שצריך בדיקה אצל כירורג שד (אם הייתי בסוף ינואר 2018 זה בסדר)?
מאיזה יום צריך להתחיל להזריק ב-IVF? בהזרעות התחלתי מהיום ה-5...
יש לי תור אצל הרופא שלי ביום ה-3 למחזור - זה יהיה מאוחר מדי להתחיל כבר החודש עם התהליך?
אני פשוט לא רוצה שהחודש הזה "יילך לפח" והייתי רוצה להתחיל כבר החודש (אם אפשרי כמובן)...
תודה

haych

New member
שיהיה בהצלחה!

אני משתפת אותך בנסיון שלי, קחי בחשבון שיכולים להיות שינויים קלים בין פרטי לציבורי וגם בין הרופאים השונים (למשל, ממני ביקשו בדיקת HIV ומחברה שלי לא).

-הרופא שלך צריך להגיש לקופה בקשה ל-IVF. מאשרים בקלות אם עשית 3 הזרעות עם הורמונים, או פחות מזה במידה ויש נסיבות שמצדיקות.
-צריך לפתוח תיק ביחידה בה את מבצעת את התהליך. מישהי לא מזמן כתבה שהיא עשתה את זה במעמד התור שלה אצל הרופא, אני הייתי צריכה לקבוע תור נפרד, בו עשו לי היכרות עם הצוות (כולל עו"ס) והסבר על הפרוצדורה, וכל מני טופסיאדה.
-יש בדיקות שצריך לעשות - אני חושבת שלפני פתיחת התיק, אבל אני לא בטוחה.
לחלק מהבדיקות לוקח זמן לקבל תוצאות, חלק מהמחלקות יסכימו להתחיל בתהליך לפני שיש תוצאות וחלק לא.
צריך מחלות זיהומיות (איידס, נראה לי שגם צהבת ואולי עוד משהו) עבורך ועבור בן הזוג, במידה ויש.
צריך פאפ (נדמה לי שיש לחדש כל 3 שנים, יש מחלקות שיבקשו כל שנה).
בדיקת כירורג שד
בדיקות דם כלליות
נדמה לי שזהו.
בדיקת השד שלך לא בתוקף, יש לחדש אותה.

זריקות מתחילים ביום השני או השלישי לוסת.
זה לא מעט להספיק תוך פחות מחודש... אני ממש מקווה שתספיקי.
אישור קופה ל-IVF לוקח בין יומיים לחמישה בד"כ.

אני מציעה שתתקשרי ליחידת ה-IVF ותשאלי אותם מה הפרוצדורה, ממה שאני מבינה ממך לא פתחת תיק בכלל ולא הגשת בקשה לקופה, אם תפגשי עם הרופא רק בחודש הבא לא תוכלי להתחיל ישר טיפול.

תבררי אצל הרופא

אילו בדיקות ומה התוקף שדורשים משתנה קצת מרופא לרופא (אם כי נראה לי ששנה זה יחסית סטנדרטי לתוקף, אז אולי שווה לעשות עוד בדיקה אצל כירורג שד). הייתי מתקשרת למזכירות ומסבירה שאת רוצה לנסות להתקדם כמה שיותר מהר, לבקש שישלחו לך הפניות לבדיקות שצריך לפני שאפשר להתחיל
גם מתי מתחילים להזריק תלוי בתוצאות הבדיקות וברופא.
יכול להיות שאם התור ביום ה-3 זה יהיה קצת מאוחר, אבל גם את זה כדאי לשאול במזכירות - למשל לברר האם כדאי שתעשי מעקב ביום הראשון/שני למחזור ואז אולי כן יהיה אפשר להתחיל. אבל זה גם תלוי אילו בדיקות כבר עשית בשביל הזרעות ואילו לא, יש בדיקות שלוקח זמן לעשות.

מיכל240

New member
תודה על הפירוט בנות

אני אצל רופא פרטי אז מניחה שאין את הקטע להגיש בקשה לקופה וזה, נכון?
פאפ, HIV ושאר בדיקות הדם למחלות זיהומיות עשיתי במהלך השנה כשפתחתי את התיק פוריות דרך הקופה והם הפנו אותי לכל אלו, אז לפחות זה יש. צריכה לבדוק אם בזמנו גם בן הזוג שלי עשה.
אני אדבר עם הרופא ואבדוק אם באמת לא יהיה מאוחר מדי להיפגש ביום ה-3.
חייבת להגיד שהפריה זה משהו שמאוד הפחיד אותי וקיוותי לא להגיע לזה, אבל ככל שקראתי פה בפורום מה זה בדיוק ואיך זה עובד, אני הרבה יותר פתוחה לזה ופחות לחוצה מהתהליך אז תודה לכן

אנדי40

New member
תתקשרי לקליניקה שלו

אם זה רופא פרטי בטוח שהמזכירות שלו יודעות מה הפרוצדורה ויוכלו להנחות אותך בדיוק מה לעשות.

בהצלחה.

76לילי

New member
תחילת IVF

הייי
אני יכולה להגיד מהנסיון שלי שזה בדיוק מה שקרה לי חודש שעבר והרופא ביקש חודש הפסקה בלי לגרות את השחלות למרות שכל הבדיקות היו לנו. וגם כי חיכינו לאישור מהקופה אבל בלי קשר הוא העדיף לקחת חודש הפסקה. בהתחלה לקחתי את זה קשה אבל זה עובר מהר ואולי כדי לתת לגוף שניה לנוח ולקבל תוצאות טובות יותר אח"כ.
בהצלחה בכל מקרה !

מיכל240

New member
כן זה אכן לא יקרה החודש

דיברתי איתו והוא אמר שצריך להיערך לזה מבחינת טפסים ופתיחת תיק וגם כמה בדיקות אז זה לא יקרה החודש...
אז מניחה שנעשה הזרעה שוב, לכן מרגיש לי שזה חודש קצת "מבוזבז" והייתי שמחה כבר להתחיל עם השלב הבא, אבל זה מה יש...
תודה!

76לילי

New member
בתור מי שהייתה במקום הזה לפני פחות מחודש

ובכיתי שהרופא אמר לי שצריך לחכות ! וכל מי שאמר לי "לא נורא תנוחי" רציתי להרוג אותו , זה עשה לי ממש טוב. אני אחרי הפלה מאוחרת ומאז אנחנו רק מנסים. פתאום החודש הזה שניסינו "טבעי" הרגשתי קצת כמו בן אדם נורמלי, יצאתי מהסחרחורת הזאת ואפילו אם כן כיוונתי לביוץ זה היה בספירת ימים רגילה ולא בבדיקות דם ומעקב זקיקים וצברתי המון כוחות לתהליך . מה גם שיש הגיון שהשחלות ינוחו מגירויים רגע , עשיתי בינתיים את כל הדברים שצריך, קניתי את התרופות קיבלתי את האישורים, סגרתי פינות בעבודה שיהיה לי חודש יותר רגוע עם הטיפולים ועכשיו אני מחכה בהתרגשות.
אמנם ההפסקה הזאת נכפתה עלינו אבל כדי באמת לנצל אותה.

אנדי40

New member
אל תסתכלי על זה כחודש מבוזבז

תסתכלי על זה כחודש שבו את מסדרת את כל הטופסולוגיה כדי שבתחילת המחזור הבא הכול יהיה מוכן ולא תצטרכי לעשות הכול בלחץ.

שהרופא שלך יתן לך את כל המרשמים, לכי לקנות את כל הזריקות שאת צריכה, שהכול יהיה לך מוכן, שלא תגיעי פתאום לבית המרקחת ויגידו לך שאין בדיוק את הזריקה הזאת ותצטרכי לרוץ בית בתי מרקחת שונים, (מנסיון מר).
תוודאי שיש לך את כל טפסי ה-17, את כל ההפניות, את כל הבדיקות, את כל הניירת.
תעשי משהו בשביל עצמך החודש, לכי למסאז' או לאכול סושי או לטיול של יומיים עם חברות, תשתכרי לך יום אחד או תאכלי משהו ממש לא בריא שכבר הרבה זמן בא לך אבל את לא מרשה לעצמך כי את בטיפולים.

ובחודש הבא, תתחילי רעננה.

בהצלחה.

למעלה