מתקשה להחליט

ברברא30

New member
מתקשה להחליט

היי בנות,
יש לי 2 ילדים מהזרעות מנסים להיכנס להיריון מעל שנה ללא הצלחה
בשנה זו עברנו 7 הזרעות
לא התבשרנו על היריון
הרופא שלי אמר שלי שבגילי 36 וכמות הניסיונות מומלץ שאעבור לivf הסכמתי איתו
כאשר הגעתי והוסבר לי התהליך חטפתי רגליים קרות

גם בעלי לא הבין למה לעבור פרוצדורה כזאת
אז רציתי לשאול האם ההרדמה השאיבה באמת איומות?
מה ההרגשה אחריי שאיבה? אפשר או אי אפשר לתפקד
מתי החלטתן ללכת לטיפול ivf ?
תודה למסייעות
צריכה לקבל החלטה אני עומדת לקבל וסת

haych

New member
ממש לא כזה איום

את השאיבה את לא מרגישה כי את ישנה. ישנה טוב.
מההרדמה יש כאלה שמתאוששות יותר בקלות ויש כאלה שפחות. זה גם יכול להשתנות מפעם לפעם.
אני עשיתי שתי שאיבות - מהרדמה אחת התאוששתי בקלילות ואחרי ההרדמה השניה רציתי לישון יומיים.

אחרי שאיבה השחלות מוגדלות (בגלל ההורמונים) וכואבות. אפשר לתפקד, עם או בלי משככי כאבים, אבל צריך לא לאמץ יותר מדי את הגוף.
השאיבה הראשונה שלי הייתה בחמישי, באותו יום התפנקתי בבית ולמחרת בשישי כבר יצאתי להסתובב בעיר בקצב שהתאים לי.
השאיבה השניה הייתה בשישי, בראשון הלכתי לעבודה כרגיל, אם כי הייתי די כאובה.

לדעתי תעברי ל IVF. 7 הזרעות זה לא מעט ואני לא רואה סיבה להמשיך במשהו שלא עובד.

אני החלטתי לעבור ל IVF אחרי שגיליתי חצוצרה אחת חסומה והבנתי דרך המעקבי זקיקים שהגוף שלי מעדיף לבייץ מהצד הזה. לא הייתה לי סבלנות לחכות לפעם בכמה חודשים שיהיה אפשר לעשות הזרעה כי אבייץ מהצד הפתוח. אחרי הזרעה אחת כבר עברתי ל-IVF.

ברברא30

New member
מעריכה את תשובתך

חששתי מאוד אפילו שאלתי איך בנות עוברות את זה
כנראה שלפעמים אין ברירה
העניין עם החצוצרה החסומה מעניין
גם אני חוששת שיש לי חצוצרה חסומה זו מן הרגשה כזאת ולא עשיתי צילום רחם אחרי הלידות
את בטוחה שהיא חסומה? רק בצילום ניתן לראות לפי מה שאני מבינה.
תודה על התשובה קצת פחות חוששת

haych

New member
למה נראה לך שיש לך חצוצרה חסומה?

בעקרון אין סיבה לעשות צילום רחם אחרי הלידות. עשית קיסרי שמעלה סיכון להדבקויות?
שלי חסומה בוודאות - עשיתי צילום רחם.
גם אם יש לך חצוצרה חסומה את עדיין יכולה להקלט טבעי/בהזרעות.
בכל מקרה, IVF הוא עוקף חצוצרות.

זה די מוזר בעיניי שעשית 7 הזרעות בלי צילום רחם, זה א'-ב' כשמתחילים טיפולי פוריות.
אולי תבקשי הפניה לצילום רחם (שאגב, הרבה פחות נעים בעיניי משאיבה...) ואם יראו שהכל תקין תעברי ל-IVF. אם תגלי שיש חסימה וממש לא בא לך לעבור ל-IVF, תוכלי לתת לזה עוד כמה נסיונות במידה ויצליחו לפתוח את החסימה בצילום.
רק קחי בחשבון שמאוד לא פשוט לקבוע תור לצילום רחם, הרבה פונות לפרטי בגלל חוסר זמינות של התורים.

ברברא30

New member
בעבר עשיתי צילום רחם

הוא כבר לא רלוונטי
אחרי הלידות לא עשיתי צילום רחם למרות שבהרגשה שלי משהו לא הגיוני
בפעמים הקודמות נכנסתי להיריון בהזרעה הראשונה והשניה והפעם עברו המון הזרעות וכאילו משהו לא מצליח שם
מרגיש לי חסום אבל הרופא לא בדעה שלי
הרופא לא ראה טעם לעשות צילום רחם בגלל המחיר שהוא שווה למחיר של הivf

haych

New member
לא הבנתי את המשפט האחרון

איזה מחיר?
פיזי? נפשי? כלכלי?

פיזי: במידה ויש לך חצוצרות חסומות את תוכלי להקלט טבעי, למה להעביר אותך IVF סתם ככה?
נפשי: הרבה יותר כיף להקלט בטבעי או בהזרעות מאשר לעבור דרך מתישה.
כלכלי: צילום רחם עולה טופס 17. IVF עולה, בהערכה גסה, כ-1000 ש"ח לסבב (תרופות).

ברברא30

New member
את צודקת

בעיקרון הוא לא חישב את מה שאעבוד
מבחינתו זו פרוצדורה
אני יותר חוששת ומעדיפה להיכנס יותר בטבעיות גם מבחינה רוחנית זה יותר חשוב לי לא להנדס את ההיריון
אני אנסה לחשוב על לעשות צילום רחם לפני כן

venus1313

New member
הריון עם חצוצרה חסומה

מכירה מישהי שנכנסה להריון רביעי (ילד רביעי) עם חצוצרה חסומה כן כן לאחר שאמרו לה שאין לה סיכוי להרות יותר ולאחר שהילדים 2 ו 3 נהרו בטיפולים.
בהצלחה

החלטה לא פשוטה

עמדתי בפני החלטה דומה (האם לעצור את ההזרעות באמצע ולעשות הקפאת עוברים) וכשקראתי את הדפים על IVF ממש נבהלתי.
יש דברים מפחידים בזה, ויכולים להיות סיבוכים, אבל נראה לי שזה גם תלוי מאד ברופא ובעמידה בהנחיות. אבל טוב שאת אוספת חוויות מאחרות, זו הדרך הכי טובה להחליט (אני גם החלטתי כן ללכת על זה אחרי שראיתי שהרבה בפורום וגם חברות שלי אמרו שזה היה בסדר).

החוויה האישית שלי:
ההרדמה הייתה בסדר גמור. אני לא אוהבת את העייפות כשמתעוררים, אבל זה עבר יחסית מהר
ההתאוששות אחרי - מרוב שקראתי כמה מתאוששים מהר, בפעם הראשונה הרגשתי טוב יום למחרת אז כבר התנהגתי כרגיל ואז התחילו כאבים אחרי שסחבתי משהו (לא יודעת אם בגלל זה). בפעם השניה נזהרתי אבל עדיין הייתי די מעוכה איזה שבוע או יותר אחרי (אולי כי שאבו הרבה יותר ביציות). לא כאבים נורא חזקים (פחות מכאבי מחזור כשהם מאד חזקים), אבל כן כאב, הרגשתי שאני צריכה להתנהל בזהירות, והייתי מאד תשושה. וכמובן בטן נפוחה (גם חברות שאמרו שלא היו להן תופעות לוואי אחרי, כשהזכרתי שהבטן נפוחה אמרו 'אה כן, נכון, הבטן נורא נפוחה'). עדיין יכולתי לתפקד, אבל פחות. זה שונה מחוויות שאני שומעת מרוב הבנות שישר חזרו לעצמן, אבל זה לא היה נוראי בכלל.

לגבי צילום רחם, יש גם אפשרות של sono-hsg, זה מה שאני בסוף בחרתי לעשות אחרי שקראתי קצת.

בהצלחה

ברברא30

New member
תודה על תשובתך

כל תשובה עוזרת בקבלת החלטה.
המידע בדפים מלחיץ מאוד פיתאום חשבתי למה לי להכניס את עצמי לזה. הרגשתי שפן ניסיונות של המערכת ומצד שני זה הפיתרון הכי זמין לבעיה שלנו.
מכיוון שיש לי שני ילדים אני פשוט בלחץ אבל עדיין הרבה זמן שזה לא מצליח וזה ממש ממש מרגיז. כמובן שמסביבי כולן כבר השיגו היריון וזה קצת מכווץ אבל אני עדיין מאמינה שהזמן שלנו לא הגיע וכשיגיע יגיע
אחפש את האפשרות שנתת לצילום רחם ייתכן ואעשה צילום לפני ivf.

ברברא30

New member
בקשר לבדיקה שמחליפה את צילום הרחם

התקשרתי לשאול
אבל יש כמה דברים שלא הבנתי
הם אומרים שהמים לא תמיד פותחים אז מה קורה אם מגלים חסימה והמים לא פתחו אותה אז מה הפיתרון לחסימה כי אם הפיתרון זה ללכת לivf אז הבדיקה מיותרת מבחינתי

ברברא30

New member
את מכירה את הפרוצדורה?

מבחינת עלותה והסיכונים?
האם היא מסוכנת ? מתחילה לחשוב שזו הסיבה שהרופא כבר העדיף להגיד לי ללכת לivf תודה על תשובותייך
עזרת לי המון היום

haych

New member
תעשי צילום רחם וזהו

למה ללכת לבדיקה שאולי לא תפתור את הבעיה?
גם צילום רחם לא מבטיח שאפשר יהיה לפתוח את החסימה, אבל יש לו סיכויים יותר טובים.
אם את ממש לא רוצה להתעסק עם זה אז תלכי ישר ל-IVF. אבל הצילום חשוב בעיני, כי אם יש חסימה צריך להבין אם יש נוזל בחצוצרה או לא - הנוזל שמצטבר בחצוצרה רעיל לעוברים. לפעמים גם באולטרסאונד רגיל אפשר לחשוד בנוזל, אבל צילום רחם נותן אבחנה מדוייקת יותר.

הדעות חלוקות

אני לא אומרת שבהכרח תעשי sono-hsg במקרה שלך, רק רציתי שתדעי שיש אופציה כזו, שתוכלי לשקול ולהחליט
קראתי קצת את הדעות בעד כל שיטה והגעתי למסקנה שכיוון שאין לי סיבה להניח שהחצוצרות חסומות, אני מעדיפה את הsono-hsg (בגלל שאין קרינה ולא מזריקים חומר רדיואקטיבי). אבל במקרים אחרים בהחלט יש יתרון לצילום רחם. יותר התעמקתי במה הסיכוי לגלות בעיות בכל אחת מהשיטות, פחות בסיכוי שזה יפתח חסימה. לא ברור לי למה שיהיה הבדל בין השיטות מהבחינה הזו (אולי זה קשור לצמיגות של הנוזל?), אבל יכול להיות שצילום רחם יותר פותח חסימות.

רק הערונת לגבי ההרדמה - אפשר בלי

אני חדשה בעסק ובנתיים עברתי רק שתי שאיבות, שתיהן בלי הרדמה. אם את מסוג האנשים שמתמודד טוב עם כאב והרופא סבלני ועדין, לדעתי זה אפשרי. מסוג הדברים שהם לא נעימים אבל גם לא נוראים.
אסייג ואומר שהיו לי רק 5-6 זקיקים בכל פעם, לו היו לי יותר מ10, אני לא חושבת שהייתי מנסה.

ברברא30

New member
קשה לי להאמין

שיצא לי יותר מ5 6 אבל בגלל שאני לא מכירה את הכאב אני לא יודעת מה להחליט
כי אם במהלך הפרוצדורה ארגיש שזה בלתי אפשרי זה יהיה בעייתי

אני חושבת שאפשר להתחיל עם "וריד פתוח" ולהחליט אם רוצים הרדמה

ההרדמה ניתנת דרך הוריד.
אחרי שקראתי כאן ובעוד מקומות שזה אפשרי ובהולנד זאת אפילו ברירת המחדל, וידעתי שאני רוצה להמנע מהרדמה, החלטתי לנסות. אני מכירה את עצמי ויודעת שיש לי סף כאב גבוה ויכולה להעיד שלא הרגשתי שהגעתי לגבול שלי.
&nbsp

ברברא30

New member
כיף לך

אני לא יודעת את זה על עצמי
כשהרופא שם את הספקולום אני ממש כאובה

למעלה