הפלה בשבוע 9- כדורים או גרידה?

moon00

New member
הפלה בשבוע 9- כדורים או גרידה?

הריון ראשון אחרי IVF. בשבוע 9 היתה הפסקת דופק. גודל עובר תואם שבוע 7. מאז חלפו 3 שבועות, היה דימום בצורה טבעית, אבל בבדיקת אולטרסאונד יש עוד שאריות ויש אספקת דם לשאריות האלה... כרגע לא זז משהו ואני מתלבטת אם לסיים את התהליך בגרידה או בציטוטק. קראתי הרבה השמצות על הכדורים האלה אך מצד שני, אני מאוד פוחדת מפעולה פולשנית בגרידה שעלולה לגרום להדבקויות (שיוסיפו בעיות פריון על הקיימות ממילא...)
השאלה היא, מכיוון שחלק מהתוכן ההריוני כבר יצא, האם הציטוטק יעשה עבודה יותר "עדינה" כי אין הרבה "חומר" להוציא או שאין הבדל?
אשמח לשמוע סיפורים דומים ומה עזר בסופו של דבר...

Kapachka

New member
מהסיבות שמנית הייתי הולכת על כדורים.

כמה שפחות פולשני.
&nbsp
מאחלת לך שההריון הבא ייקלט ויתפתח ויסתיים בידיים מלאות!

תו123456

New member
אני גם עם סיפור דומה לשלך

ובוחרת לעבור גרידה.אני מרגישה שבא לי לסיים את זה כמה שיותר מהר ולא בא לי עכשיו להסחב שבועות עם כדורים שכן או לא יוציאו. לי לעומתך לא יצא שום תוכן ושום דימום הכל נשאר במקומו כבר שלושה שבועות. אז אולי אם משהו כן היה יוצא כבר וזה רק לסיים הייתי בוחרת ציטוטק. בקיצור אין לי תשובה בשבילך רק מקווה שיגמר לשתינו מהר ובקלות בלי סיבוכים מיותרים.

Caitriona

New member
מאחלת גם לך שיעבור מהר ובקלות

זוכרת אותך מלפני שבוע-שבועיים(?) שכתבת.
מתי את אמורה לעבור את הגרידה?

כמו שכתבתי בתגובה לשרשור- אתמול עברתי את ההיסטרוסקופיה ובזו תמה סאגת ההפלה שנמשכה כבר חודשיים...
בתכלס, לא היה נורא בכלל (ההיסטרוסקופיה, ההפלה הייתה ממש לא משהו...)

iLanKaBr

New member
למה לא ציטוטק?

זכור לי היה לי אותו דבר. במיון שמו ציטוטק והכל יצא.
כמובן אני לא רופאה...

Caitriona

New member
לי היתה הפלה בשבוע 6+ ולקחתי ציטוטק בגלל השארית

ההמלצה היא בדרך כלל להתחיל מכדורים כיון שלפעמים מוציאים את השארית
בפעולה לא פולשנית ולכן זה עדיף.
לי היתה הפלה טבעית ואח"כ שני סבבים של ציטוטק בגלל שארית סרבנית במיוחד.
הסבב הראשון היה נסבל, השני היה הרבה יותר קשה. לא יודעת למה.
בסופו של דבר זה גם לא עזר ועשיתי אתמול היסטרוסקופיה ניתוחית להוציא אותה.
מה אני אגיד? ברור שעדיף לגמור עם זה כמה שיותר מהר, וציטוטק יכול להיות עניין נסחב. מצד שני, תמיד עדיף כמה שפחות התערבות פולשנית.

מה הרופא שלך ממליץ?

ושיהיה בהצלחה ויעבור מהר ובקלות. וחיבוק.

milla8

New member
היה לי מקרה דומה

קודם כל מצטערת בשבילך על אבדן ההריון.
לי היו 2 הפלות בשבוע 9.
הראשונה קרתה באופן טבעי והיתה שלמה.
ההפלה השניה הרגישה ממש אותו הדבר אבל בבדיקה מצאו שיש שאריות והרופא שלי המליץ על גרידה.
למזלי רופאת המיון שפגשתי שאלה אותי אם ארצה הריון נוסף ובהתאם המליצה לנסות להשלים את התהליך עם ציטוטק, וזה הצליח בפעם אחת וגם היה פחות נוראי ממה שחששתי, מבחינת כאבים (רגשית זה מאד כואב כך או כך).
בהצלחה ובשורות טובות

למעלה