בדיקת קריוטיפ

milla8

New member
בדיקת קריוטיפ

הי, אני חדשה כאן.. אנחנו מתחילים תהליך אצל בר חוה, עם הסטוריה של הפלות חוזרות, המליץ לשנינו לעבור בדיקת קריוטיפ. אני בכללית והוא במכבי. אולי תוכלו לעזור לי להבין איך משיגים הפניה וטופס 17 (לגשת לרופא משפחה? רופא נשים? רופא גנטי?) ואיפה כדאי לקבוע תור? אני מבינה שלוקח לא מעט זמן לקבל תוצאות..

haych

New member
תשובה חלקית

אני עדיין לא מתכוונת לעשות את הבדיקה, אבל קיבלתי הפניה מרופאת הפוריות שלי - בר חוה לא נתן לך הפניה?
טופס 17 זה ממרפאת האם שלך.
הרופאה שלי הייתה בכנס שהתמקדו בו בקריוטיפ ודיברו על התורים הארוכים, ואחת המרצות שם הייתה מבי"ח בנהריה ואמרה שבגלל שהם בפריפריה התורים אליהם יחסית קצרים.
אני מניחה שאם אחליט לעשות את הבדיקה - אעשה שם.
היא אמרה לי שצריך להתקשר למכון הגנטי כדי לקבוע תור.

milla8

New member
תודה

בר חוה נתן לי הפניה אבל משום מה הנחתי שהפניה של רופא פרטי לא תהיה תקפה לטובת טופס 17 בקופה..
אגב את יודעת אם במכון גנטי בביה"ח הבדיקה עולה כסף? סליחה על הבורות.. אני ממש חדשה בתחום :)

haych

New member
עם ההפניה של בר חוה את הולכת לרופא משפחה

והוא מוציא הפניה זהה מטעמו.

אני חושבת שהפגישה במכון הגנטי לא עולה (פרט לעלות טופס 17), רק הבדיקות עצמן, ואז העלות מאוד גבוהה - זה מה שמונע ממני בינתיים לעשות את הבדיקה.

lollipop06

New member
היי

מניסיון שלי הבדיקה יקרה לקופה ואצלי הם לא מיהרו לאשר (עשו לי קצת בעיות בירוקרטיות מציקות אבל בסוף הצלחתי)
הקופה בעיקרון מוכנה לממן מ-3 הפלות ומעלה (אצלי היו 2 וכימי אז הרופא רשם 3)
פניתי למרפאת כללית הרגילה והם שלחו את זה בפקס את ההפניה של הרופא וצירפתי גם מכתב ממני למחוז כדי לקבל טופס 17. לא נתנו לי לעשות במכון גנטי בכל בית חולים אלא רק בבית חולים ששייך למחוז ולכללית (יש בתי חולים בארץ שמסונפים לכללית ויש כאלה שלא)
כדאי לקבוע תור למכון גנטי בבית חולים כזה לפני שמקבלים טופס 17 אפילו כי ההמתנה לתור לבדיקה לדעתי לקחה בסביבות חודש או יותר..
את הבדיקה מבצעים לשניכם אז כל אחד צריך טופס 17 (אני לא יודעת איך הפרוצדורה עובדת במכבי ובאיזה בית חולים הם מאפשרים לעשות..)
ברגע שיש טופס 17 לבדיקה ולייעוץ גנטי (ביום של הבדיקה נפגשים גם עם רופאה גנטיקאית) אז זה לא אמור לעלות כסף..
אם אין לך כוח לפרוצדורות האלה אז נראה לי שמספיק רק הפניה לבדיקה ואז נותר לך לברר מול המכונים הגנטיים לגבי תור ומחיר..
מישהי פה פעם כתבה נדמה לי שזה עולה בערך 1000 ש״ח בפרטי לכל אחד אז תכפילי ב-2...
אני שונאת בירוקרטיות וגם טיפולים עשיתי הכל פרטי אבל כאן התעקשתי כי בבדיקת דם היה לי חבל (כל עוד זה לא כולל התעסקות פולשנית/ חודרנית כפי שאנחנו עוברות...)
שיהיה המון בהצלחה!!!
מוזמנת לכתוב לי בפרטי גם אם משהו לא ברור

milla8

New member
תודה רבה!

גם אצלי היו 2 הפלות וכימי.. הרופא שלי הגיש היום בקשה אבל אני לא יודעת מה רשם. בכל מקרה נראה לי שללא טופס 17 הם לא יתנו לי תור בינתיים.. לא?

lollipop06

New member
עדיף כן לקבוע

את מתקשרת למכון הגנטי בבית החולים וקובעת ובזמן זה תתחילי בתהליך להוצאת טופס 17... כי יכול להיות תור פנוי רק לחודש ומעלה וחבל לחכות עד שיש אישור ורק אז לקבוע... הם יגידו לך שאת צריכה טופס 17 וזהו
במקרה הכי גרוע אם לא תשיגי תבטלי את התור... אבל מאמינה שיהיה בסדר... צריך פשוט להתעקש

למעלה