אסטרופם וסבב טבעי

שחר רו1

New member
אסטרופם וסבב טבעי

לא מגיבה טוב פתאום ל אסטרופם, לקראת החזרת מוקפאים. הרירית שלי עולה אבל היא רק 5 ביום 16 למחזור. אני אומנם מבייצת סביב יום 17,אבל גם אם לא הייתי לוקחת אסטרופם היא אמורה היתה להיות עבה יותר. בכל מקרה, הרופא הציע שאבדוק שוב בחמישי ואם מצבה לא ישתפר נעבור לסבב טיבעי. אני יודעת שחייץ ואחרות כתבתן שאתן מעדיפות סבבים ללא הורמונים, אני בלחץ מזה, היה לי ניסיון אחד כזה שלא צלח. רוצה לשאול, האם אתן יודעות איך אפשר לעבור מסבב הורמונים לטבעי? אם אפסיק לקחת אסטרופם, מה אמור להיות? דימום? הרירית תצנח עוד יותר? זה אומר שאפספס חודש? מתפללת שתגדל ובינתיים אוכלת ושותה סלק.

haych

New member
לצערי לדעתי תפספסי חודש

כשמפסיקים עם אסטרופם אמורים לדמם.
אני עדיין מדממת, ואני כבר שבוע אחרי ההפסקה. נראה כאילו מחר בשעה טובה יסתיים הדימום, בדיוק בזמן לאולטרסאונד.
אולי אם מפסיקים עם אסטרופם ומתחילים ישר עם פרוגסטרון זה ימנע את התחלת הדימום, אבל זה זה בעצם יחייב את החזרת העובר תוך מספר ימים מדויק ולא בטוח שהרירית תתאים.
במחשבה שניה, במצב כזה זה גם לא סבב טבעי אלא ההמשך הרגיל של סבב הורמונלי (אסטרופם ואז פרוגסטרון) אז אני די משוכנעת שהכוונה של הרופא היא לפספס חודש (נראה לי שבפועל זה יוצא פחות מחודש, אולי שבועיים-שלושה).

אוכל להגיד לך מחר פחות או יותר מה קורה, אראה מה גודל הרירית שלי שבוע אחרי הפסקת האסטרופם ומה מצב ההורמונים, גם אני אמורה להתחיל סבב טבעי.

haych

New member
מוסיפה עוד מידע

לפני שיצאתי לחופשה הרירית הייתה 6.6.
יומיים אחרי שחזרתי הייתי אצל הרופאה, זה היה יומיים-שלושה אחרי שהפסקתי את האסטרופם - והרירית הייתה 3.
אני מניחה שהדימום שהיה לי תוך כדי האסטרופם זירז את הצניחה שלה, אבל הדימום היה די קל רוב הזמן, כך שאני מאמינה שהירידה המשמעותית הייתה בעקבות הפסקת האסטרופם.

שחר רו1

New member
תיארתי לעצמי שזה כרוך בהפסד של חודש

מקווה ממש שהרירית שלי תתעורר. תעדכני מה קורה עם הפוליפ, מקווה שנעלם כלא היה.

haych

New member
יום שמח

היי,
אז מסתמן שאין פוליפ! הטכנאית ממש חיפשה בכח-ולא מצאה.
מחר יש לי US נוסף אצל המומחית ואני מקווה שזה ישלל סופית.

בנוסף, הרירית שלי משתפרת, היא 6.2 באופן טבעי, כשרק אתמול הפסקתי לדמם, וזה לעומת 6.6 אחרי שבוע וחצי עם אסטרופם.
נראה שהגוף מתאושש מהתסבוכת ההורמונלית ויש כבר זקיק 12 מ"מ.

מקווה שהסלק ישפר לך את המצב אבל אם לא - ממש שווה לתת צ'אנס לסבב טבעי לדעתי.

שחר רו1

New member
ממש משמח שאין פוליפ

יהיה מבאס לגלות שאחרי כל האסטרופם הסבב אבוד, אדע בחמישי

מפעם

New member
יש אפשרות להוסיף הזרקות במינון נמוך כמו בהזרעות

כדי לתת פוש לרירית אם היא לא מספיק ידידותית במחזור טבעי.
אני עשיתי החזרה מנצחת עם לטרוזול בהמלצת הרופא שנתן את ההמלצה בעקבות מחקר שהראה שסיכויי ההקלטות עולים בנוכחות לטרוזול. אצלי זה עבד אז אני ממליצה.
בהצלחה גדולה!

מפעם

New member
זו הדרך היחידה שאני מכירה אבל שווה לשאול את הרופא

אולי אפשר להתחיל כבר עכשיו..

למעלה