היסטרוסקופיה , בהרדמה או לא?

lovelife3

New member
היסטרוסקופיה , בהרדמה או לא?

היי בנות היום יש לי בדיקה היסטרוסקופיה אבחניתית / טיפולית , אני מתלבטת אם לעשות עם הרדמה או לא , האם זה כואב אשמח לשמוע מבנות שעשו את הבדיקה
תודה

haych

New member
אבחנתית

לא בטוחה למה את מתכוונת באבחנתית/טיפולית - הכוונה שאם מוצאים משהו מטפלים במקום?
אני עשיתי היסטרוסקופיה ללא ממצאים, כך שלא יכולה להגיד איך זה מרגיש כשיש משהו לטפל בו.
האבחנתית לא כאבה לי בכלל. רק החלק בו הרופא עשה סקרצ'ינג (שריטה של רירית הרחם שאמורה לעזור בהקלטות) כאב קצת, אבל ממש לא היה נורא ובטח שלא הצדיק הרדמה.
אם יש הדבקויות שניתן לפתוח תחת האבחנתית אני מניחה שמדובר במשהו יותר כואב.

את בצום לקראת הבדיקה?

כי אם את מתכננת שירדימו אותך, צריך להכין את הגוף בהתאם.

עברתי 2 אבחנתיות שבהן התגלו הידבקויות, בשתיהן הכאב היחיד היה כשהרופא הפריד חלק מההידבקויות וגם אז היה מדובר בכאב נסבל לחלוטין.
עברתי גם 3 אבחנתיות שבהן לא היו ממצאים והן עברו ללא כאבים כלשהם.

haych

New member
יש אינדיקציה לבדיקה?

אצלי לא הייתה אינדיקציה, הופנתי בגלל כשלונות חוזרים.
אם אין לך אינדיקציה אני לא חושבת שכדאי לך לעשות הרדמה, כי יש סיכוי טוב שלא יהיה צורך בהתערבות והרדמה זה לא הכי טוב לגוף.
ממה שאני קוראת בפורום, יש הדבקויות שאפשר לפתוח באבחנתית ואז הכאב שלהן אמור להיות שפוי, אחרת אני מניחה שהיו מפרידים לחלוטין בין בדיקה לבין טיפול.

PAND76

New member
האבחנתית הייתה לי הרבה פחות מציקה מבדיקת פאפ רגילה

ואני התחלתי עם בדיקות פולשניות רק בגיל 38 כמעט. יש גם מי שטען שיש לי וגיניסמוס.

החדירו סיב אופטי, אח"כ מתמר ואח"כ הרופא רצה להיות בטוח אז דחף כמה אצבעות מכף היד שלו עמוק בפנים. הוא היה כל כך עדין ומקצועי, מרגיע וחביב, אחד כזה שרגיל לבדוק נשים עם עניינים שיש לתקן שם בפנים, שחוץ מלחץ לא הרגשתי כלום. (ד"ר שלומי כהן איילון המקסים).

את ההיסטרו' הניתוחית, שנאלצתי לעבור אחרי שהאבחנתית גילתה פוליפ ברירית, כבר עשו לי בהרדמה.

למעלה