מעדכנת - עלילות הפוליפ האניגמתי

• פותח הנושא haych
  • פורסם בתאריך

haych

New member
מעדכנת - עלילות הפוליפ האניגמתי

היי,
אז יצאתי לחופשה, ולאורכה המשיכו לי דימומים למרות אסטרופם 3 פעמים ביום.
בשלב מסויים היה לי ממש דימום של מחזור. בשלב הזה נשברתי, שלחתי מייל ליחידה שאני מפסיקה טיפול כי קיבלתי מחזור. זה היה ביום ראשון ומאז יש לי דימום און-אוף, לפעמים מרגיש ממש כמו מחזור ולפעמים רק בניגוב.

אתמול היה לי תור לאולטרסאונד אצל רופאה מומחית, סופר יסודית ומומלצת בחום - מיכל זייצ'ק.
אמרתי לה שקיבלתי מחזור אז היא מראש אמרה שכשיש מחזור אי אפשר לראות את הפוליפ. היא אכן לא ראתה אותו, והזמינה אותי לבדיקה חוזרת בעוד שבוע.
חוץ מזה היא בדקה אותי בצורה מקיפה, ראתה את השרירן המוכר והלא מפריע, אמרה שהרחם פיקס, שהשחלות פיקס, שאין שום הדבקויות ושללה 2 מתוך 3 סוגים של אנדומטריוזיס (את השלישי רק ניתוח יכול לשלול). היא אמרה באופן חד משמעי שאין לי נוזל בחצוצרה-הללויה! שמתי את הנושא הזה מאחורי.

היום הגעתי לרופאה שלי. היא מראש אמרה שהרירית במבנה גלי ושלפעמים גל יכול להראות כמו פוליפ, ושהטכנאית הספציפית הזאת נוטה לציין הרבה פוליפים. עשתה לי בדיקה-ולא ראתה כלום. גם לא ראתה שאני במחזור. היא הסתכלה על האולטרסאונד שעשתה הטכנאית (קיבלתי תמונות) ואמרה שהיא רואה על מה דיברה הטכנאית, זה ברור בצילום, אבל היא עצמה לא רואה כלום במציאות.
בגלל הספק, ביקשה שאעשה US נוסף עם תום הדימום, במרפאה בה עשיתי את הUS הקודם כי אולי זה תלוי מכשיר.

אז סך הכל אני די מעודדת, נראה שלא מדובר בפוליפ, אין נוזל בחצוצרה, הרחם מקסים ונראה שזה רק עניין של זמן...

אז בשבוע הבא יש לי US במרפאה ולמחרת US אצל הרופאה המומחית - ואני מרגישה הרבה יותר רגועה.

מפעם

New member
הצלחת לעודד אותי גם כן:)

איזה כיף שאפשר לבדוק את כל הדברים האלה ו לקבל תשובות מקצועיות
עכשיו רק שיקלט כבר!!
שיהיה בקלות ובנחת.

Kapachka

New member
יופי!!! רק שאלה אחת...

איך היא ידעה לשלול הידבקויות על סמך אולטרסאונד? הידבקויות בתוך הרחם אפשר לשלול אך ורק על ידי היסטרוסקופיה - מנסיון, כבר פעמיים פתחו לי הידבקויות ברחם, שלא ראו בא"ס.... אלא אם כן היא מדברת על הידבקויות בחלל הבטן, שזה אין לי מושג (לשמחתי).

haych

New member
היא בדקה אם הרחם לא דבוק לאיברים

בגלל שהיה חשד לאנדומטריוזיס ובמצב כזה הרחם יכול להדבק לאיברים סמוכים.
היא כאילו נענעה אותו וראתה שהוא משוחרר.

haych

New member
אני מקווה, עדיין לא בטוח

מראש המומחית ל US אמרה שאי אפשר לראות כשיש דימום. בגלל זה אני צריכה להגיע לביקורת נוספת אצלה + במרפאה שלי (כי הרופאה לא יודעת שהלכתי גם פרטי) אחרי שיסתיים הדימום. נקווה שלא יצוץ מחדש.

תו123456

New member
שמחה על החדשות

מקווה שנהנית בחופשה.
צריך להזכיר לטכנאי אולטרסאונד שהם לא רופאים והם לא יכולים לאבחן דברים.... ומזל שיש רופאים יסודיים וטובים שאפשר לסמוך עליהם.

איגי84

New member
לפעמים בזכות העירנות של טכנאים

מאבחנים דברים שהרופאים לא שמו לב אליהם. קרה לי.

מורנה2017

New member
בשורות טובות

שמחה לשמוע שהלכת לד"ר זייצ'ק ושקיבלת בשורות טובות..
מאחלת לך שהטיפול הבא יהיה המנצח.

למעלה