אנא עזרתכן בנות... מיואשת וכואבת...

אנא עזרתכן בנות... מיואשת וכואבת...

בעברי הלא רחוק ההכנות להחזרה היו מוצלחות מאוד. רירית 9-10.
מאז עברתי היסטרוסקופיה, הפלה וגרידה. משהו בתוכי חש שחל שיבוש רציני בעקבות זה אבל אני יודעת שנשים עוברות גרידות והמשיכו להריונות ולידות תקינים. אבל הרגשתי שמשהו השתבש ביותר. ואשר יגורתי בא לי. הרירית לא מצליחה להתפתח. בכח בכח עברה את ה-7 אחרי שהולעטתי בכמויות לא קטנות של הורמונים. יש לי עוברים שמחכים להחזרה. עוברים יקרים עד לאין שיעור.
למרבה הצער ומפח הנפש גם הרופא שלי קלט שיש פה שיבוש נוראי. בינתיים עברתי את גיל 45. ביום 16 למחזור הרירית כל כך דקה (למרות שלמעשה אני לא מבייצת יותר, לא בטוחה אם היא אמורה להתעבות?) שהרופא שלח אותי להיסטרוסקופיה אבחנתית כדי לבדוק שאין לי בעיות של הידבקויות אחרי הגרידה.
התפרקתי שם לחתיכות מול כולם. בכיתי ובכיתי.
בכיתי על הזמן שעבר ועובר ואני לא מתקדמת, כי אני מרגישה שהכל נהרס אל מול עיניי, כי אני מרגישה שנעשה לי כאן נזק , לא בטוחה בדיוק איך, לא יכולה לשים את האצבע וגם אם כן, לא משנה מה אני אעשה, אף רופא לא יביא לי ילד.
האם נעשה נזק במהלך ההיסטרוסקופיה?
האם נעשה נזק במהלך הגרידה? הספקתי לקרוא היום שלאחר גרידה ידוע שיש נזק לרירית. האם הוא נזק בלתי הפיך?
אני מרגישה שאני בחלום רע. אני עצובה. מרוקנת לגמרי מכל אנרגיה. סוחבת את עצמי מפה לשם שפופה. מיואשת כל כך.
הרופא מדבר על הידבקויות לאחר הגרידה.
איזה עוד נזק יכול להיות? ואם יש נזק, האם אבדה תקוותי? יש פתרון להדבקויות?
אני כל כך אבודה. הפער בין מה שהיה למה שעכשיו מהמם ומזעזע אותי.

ועוד שאלה לי. האם יש המלצה על רופא ממש טוב שמבצע היסטרוסקופיה דרך מכבי בתל אביב-רמת גן-גבעתיים?

אודה לעידוד ולעיצות מעשיות...

משתפת מנסיוני

הריתי 8 פעמים, יש לי ילדה אחת.
כל ההריונות שלי ספונטניים ובין ההריון הרביעי לחמישי עברתי 4 שאיבות לצורך PGD שלא הניבו הריון ולאחריהן חזרתי לנסיונות הספונטניים.
עברתי 7 הפלות (חלקן עקב הפסקת דופק עוברי, חלקן יזומות עקב ממצא גנטי): ציטוטק, לידה שקטה (מיד אחריה גרידה כדי לוודא שהרחם נקי), גרידה (היתה שארית, עברתי היסטרו ניתוחית להוצאתה), גרידה (היתה שארית, עברתי היסטרו ניתוחית להוצאתה), ציטוטק (היתה שארית, עברתי גרידה להוצאתה), גרידה (היו הידבקויות, עברתי היסטרו ניתוחית להפרדה), גרידה (היו הידבקויות, עברתי היסטרו ניתוחית להפרדה).
ההפלה הראשונה היתה בגיל 34.8, ההפלה האחרונה היתה בגיל 41.4.
הרירית שלי כנראה מעולם לא היתה עבה במיוחד וברור לי שההתערבויות החוזרות ונשנות שעברתי, לא משפרות את מצבה.
מצד אחד אני רוצה לעודד אותך ולהראות לך שאפשר להיקלט גם אחרי גרידות, וגם אחרי שאריות וגם אחרי הידבקויות.
מצד שני המטרה היא לא רק להיקלט להריון, אלא להגיע לידיים מלאות, ואת זה לא הצלחתי לעשות בששת ההריונות האחרונים.

לגבי רופא להיסטרוסקופיה, ממליצה בחום על דר' חן גולדשמיט שעשה לי את 2 ההפרדות (קראתי עליו אינספור המלצות כאן בפורום) וגם על דר' גיא רופא שהוציא לי את כל השאריות ועשה את 2 הגרידות האחרונות שלי. לגבי האחרון אין מספיק סופרלטיבים כדי לבטא כמה אני מעריכה אותו כרופא וכאדם.
אני לא יודעת אם הם מקבלים דרך מכבי, אבל שניהם מקבלים באזור שציינת.
הם מאוד מקצועיים ומיומנים ומתייחסים למטופלות שלהם בצורה נעימה ומכובדת.

הכאב שלך מובן לחלוטין וכך גם הייאוש והבכי.
מקווה שיימצא פתרון לעניין הרירית הדקה.

תודה...

למעשה יצא לי האוויר מהמפרשים לגמרי... אבל אני יודעת שכוונותייך טהורות. אני בקושי מחזיקה את עצמי.
בזכות המלצתך אני יוצרת מחר קשר עם ד״ר גיא רופא. איך התורים אליו? מקווה שלא צריך לחכות המון.
האם הוא עדין?
עברת אצלו גרידה, במרפאה שלו? אני תוהה אם יוכל לבצע לי היסטרוסקופיה בהרדמה.
תודה רבה

הוא רופא הנשים שלי

יש לו ידיים עדינות ולב ענק, הוא לא שופט אותי כשאני באה עם הומור שחור, הוא עונה על כל השאלות שלי והוא משרה עליי אווירה רגועה.
אני מטופלת שלו בחיפה, כך שאין לי מושג איך התורים בתל אביב.
הכרתי אותו לראשונה כשהוא עשה לי היסטרו ניתוחית בבי"ח כרמל. את הפרוצדורות הפרטיות עברתי בבי"ח אלישע בחיפה.

אני מצטערת ומתנצלת על הלחץ שהוספתי לך כשכתבתי את ההיסטוריה שלי, זו לא היתה כוונתי.
המטרה היתה להראות שגם אחרי מספר גבוה מאוד של התערבויות, עדיין יש סיכוי ועדיין יש תקווה.

מחזיקה בלבי תקווה גם עבורך, שתזכי לידיים מלאות

PAND76

New member
מחבקת אותך וממליצה על ד"ר שלומי כהן איילון

הוא מקבל במדיקל הרצליה להיסטרוסקופיות (לי עשה גם אבחנתית וגם ניתוחית). הוא עובד עם ביטוחים פרטיים (לא בטוחה לגבי הקופות, כי אני עשיתי פרטי והקופה החזירה לי חלק). לדעתי הוא מקבל גם בר"ג. והוא מאוד עדין וחביב. בהצלחה ובידיים מלאות, במהרה.

שחר רו1

New member
היי

מאוד העציב אותי לקרוא את מה שכתבת. יכולה לספר שעברתי גרידה בשבוע 18 ולאחר מכן הייתי צריכה לעבור היסטרוסקופיה ניתוחית בגלל שארית ואז התברר שהיו הידבקויות. עברתי אצל ד"ר גולדשמיט ויש לי רק דברים טובים להגיד עליו. מצטרפת למחשבות שלך שכל ההתערבויות משפיעות על הרירית. גם שלי היתה עבה תמיד וללא בעיות, ברגע שהתחלתי טיפולים, לפני שנה התחילו הבעיות. אז היא מגיעה לגודל טוב עם הורמונים, לא עשיתי סבב בלי הורמונים, אבל עדיין לא כמו פעם ולוקח לה יותר זמן.
מקווה שאחרי ההיסטרו תצליחי להרות במהרה. מזדהה עם השעון המתקתק ועם הלחץ שהוא יוצר.

למעלה