תמיכה לא עובדת

haych

New member
תמיכה לא עובדת

היי,
עוד מלפני ההחזרה היה לי ברור שהבטא תיהיה שלילית...
בינתיים הגיעו התוצאות רק לפרוגסטרון ולא לבטא - ואני לא מבינה איך עם כל התמיכה המאסיבית שקיבלתי הוא כ"כ נמוך?
בד"כ התמיכה שלי היא 3 אנדומטרין ביום והפרוגסטרון עומד על 40.

הפעם קיבלתי: 3 אנדומטרין, 3 אסטרופם, 2 דופסטון ושתי זריקות של פרוגסטרון ריטארד (ביום ההחזרה ואחרי שבוע) והפרוגסטרון - 35.1.
איך כל התמיכה הזאת לא מדגדגת לי ומה אפשר לשנות?

שחר רו1

New member
באופן כללי 35 זה לא נמוך

כלומר אם את בהריון (אמן), זה לא ערך נמוך להתחיל ממנו, אבל ביחס לכל מה שלקחת נראה לי שאולי היה צריך להיות גבוה יותר. חודש שעבר לקחתי 3 אנדרומטרין וכמוך פרוגרסטרון ריטאר ביום ההחזרה ושבוע אחרי והפרוגרסטרון היה 48 ביום של הבטא השלילית. אולי כדאי לך לבדוק באמצע ולא רק ביום של בדיקת בטא שאולי אז זה מאוחר מדי.
יכולה לומר לך שלגבי הדופסטון, היה חודש שלקחתי רק את זה כתמיכה ביחד עם אסטרופם והפרוגרסטרון היה נמוך באופן קיצוני במיוחד, נבהלתי נורא והבהלתי את הרופא שלי, זה גרם לו ללכת לקרוא מאמרים ולהתייעץ והוא חזר אלי עם תשובה שיש פער בין הרמה שבאה לידי ביטוי בבדיקת דם לבין רמת הפרוגרסטרון בפועל ברחם, כשלוקחים פרוגרסטרון באופן פומי .
בינתיים מקווה שתקבלי תשובת בטא חיובית ואז הרופאה שלך תחשוב על דרכים לתגבר את הפרוגרסטרון.

haych

New member
להחזיק הריון זה יכול, אני פשוט לא מבינה לאן נעלמה כל התמיכה

אף פעם לא עברתי את ה-40, אולי ב-2-3 יחידות.
ממש לא ציפיתי שעם ים תמיכה זה ירד, גם אם בקצת.
אני יודעת שהרמה ברחם גבוהה יותר, אבל עדיין יש כאן ירידה, גם אם זו לא הרמה האמיתית.
מעניין שהדופסטון הוריד לך את הפרוגסטרון!
זו הפעם השלישית שאני לוקחת - לקחתי עד עכשיו רק בשני הסבבים של הטריים והיה סביר.
אני רואה שיש בנות שעם התמיכה יש להן מעל 100... אולי אני צריכה לנסות תמיכה אחרת.
או שזה לא משנה בכלל?
אם יש לי תוצאה של 100 לעומת תוצאה של 40, זה אומר שההריון יחזיק טוב יותר? או שהעיקר שזה בטווח?

בקיצר, אין לי עצבים. אני כ"כ פסימית שהתחלתי להספיד ולבכות כבר מאתמול ואני רק רוצה ללכת הביתה וזה שהתוצאות מתמהמהות לא עוזר.
אני כ"כ משוכנעת בשלילי שאמרתי לבעלי שאני לא מתכוונת לבדוק את התוצאות בכלל, אבל לא עמדתי בפיתוי ומרגע שנכנסתי לאתר לראשונה אני לא מספיקה לרפרש כל 5 שניות וזה ממש לא תורם לעצבים שלי.

תו123456

New member
אוףףף

חיבוק ענק על השלילי
מבינה שאת הולכת לסבב בפרטי עכשיו?

haych

New member
תודה

לא עכשיו, אבל בקרוב.
בחודש הקרוב אני בחו"ל בדיוק סביב הביוץ ואח"כ יש לי עוד 2 עוברים שאני צריכה לחדוב מה עושים איתם.

mevugeret1975

New member
ניסית תמיכה אחרת?

לא מבינה הרבה בתמיכה, אבל בר חוה נתן לי תמיד תמיכת סינרל. 5 ימים-שבוע אחרי החזרה/הזרעה הארכים תמיד היו בשמיים (90+, ואחרי שאיבה לפני חודשיים היה אפילו >127 ). רק שאם אין הריון, סינרל מתחיל לעבוד כדיכוי בסבב ארוך. ולי אישית עשה דיכוי יתר (יש הרבה בנות שעבד להם טוב כדיכוי ובר חוה טוען שסינרל דווקא יוצר תנאים אופטימלים לסבב הבא).
רק אוסיף-ההריון היחיד שנקלט לי-היה בסבב קצרצר של הורמונים ויחסים, ותמיכה של אוטרוגסטן בלבד, הכי פשוט שיש.

haych

New member
כתבתי מה ניסיתי.

ולא נראה לי שסינרל זה משהו שרווח בציבורי.

שחר רו1

New member
עשיתי חיפוש בהודעות קודמות וראיתי שמ-30

זה נחשב תקין רמות של פרוגרסטרון. שולחת לך חיבוק, מקווה שלרופאה יהיו תשובות לגבי הפרוגרסטרון .

haych

New member
תודה רבה

לא בטוחה שתיהיה לרופאה הזדמנות לתת תשובות...
את החודש הקרוב אני כנראה מפספסת (טיסה קצרצרה לחו"ל, אבל ההחזרה נופלת בדיוק על הימים האלה) ואם אספיק לקבל תור בזמן - אני מקווה שהסבב הבא יהיה בפרטי. אם לא אספיק, אחזיר את 2 העוברים שנשארו ביחד (למרות שאני מתנגדת לזה באופן נחרץ). אם כן אספיק, אני מקווה שלא תיהיה בעיה מבחינת הקופה לוותר על העוברים ההם ולעשות שאיבה מחודשת (הם גם ככה לא באיכות טובה).

איגי84

New member
אני חושבת שבדרך כלל לא מאשרים שאיבה כשיש עוברים מוקפאים

אם כבר יש לך אישור לשאיבה אז זה דבר שונה. אני עשיתי פעם אחת שאיבה כשהיה לי עובר מוקפא - זה התאפשר כי נתנו לי מראש אישור ל-4 שאיבות אז לא הייתי צריכה לעבור דרך הועדה, רק לבקש מהמזכירה שתנפיק לי טופס 17.

haych

New member
גם אני חושבת כמוך

אז נראה לי שאחזיר את השניים בבת אחת כדי לסיים עם זה מהר.

mevugeret1975

New member
"אחרת" הכוונה למשהו אחר ממה שכתבת

ובפרט סינרל. ראיתי לא פעם עדויות של בנות שעובד טוב כתמיכה. לא נראה לי שאם תבקשי בציבורי-לא ייתנו לך. בציבורי עובדים אותם רופאים פרטיים.

haych

New member
שאלת אם ניסיתי...

כתבתי מה לקחתי, אז מן הסתם לא ניסיתי שום דבר אחר...

לא יודעת אם יש טעם להתעסק בזה. אם זו רמה מספקת של פרוגסטרון (במיוחד בהתחשב בכך שהרמה יותר גבוהה ממה שרואים בבדיקות הדם) אז אולי אני צריכה להניח לזה. סתם מוזר לי שלקחתי כ"כ הרבה והרמה רק ירדה.
השאלה אם יש יתרון לרמה גבוהה מאוד של פרוגסטרון על פני רמה תקינה אך נמוכה. כי אני מעדיפה לא להשתמש בחומרים שיש להן השפעות ארוכות טווח כמו סינרל.

mevugeret1975

New member
אני

קראתי הרבה בנושא. ונראה לי שאצלי הוא גרם לדיכוי יתר כי משכו אותו יותר מדי זמן-פעם אחרונה 3 שבועות! ולא כדאי יותר משבועיים. כלומר עד שממרפאה התארגנו עם הנחיות אחרי בטא שלילי, הם אמרו להמשיך סינרל לעוד 5 ימים כדי להחזיק אותי מאופסת , וזה היה כבר יותר מדי. ופעם אחרונה בכלל הייתה ציסטה ומשכו עוד שבוע סינרל. הסתבר שאגוניסט כן יכול לגרום לציסטות, יש את זה בהרבה ספרות. סינרל הכי נוח לשימוש אבל לא מתאים לכל אחת. עד תננסי לא תדעי. הבחירה שלך, כתבתי סתם למידע.

לי גם היה משהוא מוזר פעם-שבוע אחרי הזרעה ובלי שום תמיכה (!) פרוגסטרון היה 92, ופתאום עוד 4 ימים הופיע מחזור.
אולי אנחנו בכלל מדברות לא באותם היחידות..

השפעות של סינרל

אשמח לשמוע אילו השפעות ארוכות טווח יש לזה (כי בדיוק לקחתי עכשיו, אולי אשקול מחדש אם לקחת בעתיד שוב)
לגבי פרוגסטרון - יש שינויים מאד גדולים בפרוגסטרון. לכן אומרים שאם רוצים מדד אמין של מצב הפרוגסטרון צריך למדוד שלוש פעמים (בפערים של כמה שעות אם אני זוכרת נכון). אז יכול להיות שבפעם שבה יצא 35 זה היה מקרי ובכלל בממוצע הפרוגסטרון היה גבוה יותר מבפעם שיצא 40

haych

New member
מה ש"מבוגרת" כתבה בנוגע לדיכוי

וציסטות וכל הכייף שהיה לה.

וואלה? לא ידעתי על הקטע עם השלוש מדידות, נשמע כמו העמסת סוכר

תודה :)

הבנתי. חשבתי בהתחלה שהכוונה ארוכות טווח מעבר לסבב הבא. אני מראש לוקחת את זה כדיכוי, לא תמיכה, אז זה מצב אחר. אני גם נבהלתי מהחוויה שהייתה למבוגרת, אבל אצלי בינתיים זה בסדר

בהתחלה קראתי מאמרים כמו משוגעת על שלב לוטיאלי והיו כל מיני חילוקי דעות לגבי הדרך הטובה ביותר למדוד פרוגסטרון. גם הופתעתי לגלות שבדיקת דם היא בעצם לא הדבר הכי אמין, בייחוד כשמדובר בבדיקה אחת.
לא עשיתי העמסת סוכר, אבל נשמע לא כיף!

למעלה