החזרי תשלום קופת חולים

muaalight1

New member
החזרי תשלום קופת חולים

שלום ,
אני ואשתי מתחילים תהליך של הפריות פעם ראשונה,
קנינו שלוש תרופות להזרקה , ואכן יש הנחה משמעותית , אך זה נראה כי מדובר על כ-1000 ש"ח תרופות לכל מחזור טיפולים .
האם יש דרך לקבל על זה החזר בדרך מסויימת ?
לאשתי יש מאוחדת שיא הכי גבוהה , זה עדיין אמור לעלות ככה??

haych

New member
טיפולי פוריות זה יקר...

אני לא יודעת להגיד לגבי מאוחדת, ואם זכרוני אינו מטעני 1000 נשמע לי הרבה ל-3 זריקות לא כולל תמיכה, אבל כמובן שזה גם תלוי בסוג הזריקות ובמינון.
אני לא מכירה דרך לקבל החזר על תרופות מעבר להנחה של הקופה.
יש הגדרה של "חולה כרוני" שבאופן לא ברור מוצמדת לחלק מהמטופלות והמשמעות שלה שהחל מתקרה רבעונית כלשהי מפסיקים לשלם. בעקרון מטופלות פוריות לא מוגדרות חולות כרוניות, אבל בכ"ז יש כאלה שיש להן את ההגדרה הזאת. היו עשרות דיונים בנושא בפורום ולא הצלחנו להבין מי מקבלת את זה ולמה אחרת לא.
העצה שאני יכולה לתת לך, שבמידה ומדובר בגונאל, כדאי לבקש מרשמים למינונים יותר קטנים ולקנות בהדרגה. למשל אם הרופאה רוצה 900, אז לבקש שתתן 2 מרשמים של 450 או שלושה של 300. בסבב הראשון שלי הזרקתי 150 למשך 6 ימים. ז"א שיכלו להספיק לי 2 מזרקים של 600. אבל בגלל שהיה לי מזרק של 900 אז שליש ממנו הלך לפח, ואיתו הכסף (מזרק של גונאל טוב לחודש מיום הפתיחה). בכלל, אני מעדיפה לקנות רק חלק מהכמות שרשומה לי במרשמים ולהשלים במידת הצורך, כי הרבה פעמים המרשם יכיל כמות גדולה יותר ממה שצריך.

haych

New member
ואם כבר בחסכון עסקינן

יש קבוצות פייסבוק למסירת תרופות פוריות, אפשר לעקוב שם.

לי יש מאוחדת שיא ואכן ההשתתפות העצמית היא רק 15%

אבל התרופות כל כך רבות ויקרות ששילמתי כמעט 1500 ש"ח בסבב הראשון שהיה לי החודש. הרוקחת ממש התקשרה לבקש שיבטלו לי את התיקרה תוך כדי שהיא עשתה את החשבון!
כמו שהמליצו מעיליי אולי לא צריך לקנות את הכל בבת אחת, בסופו של דבר לא השתמשתי בכל המרשם ואני מקווה שהתרופות שלא נפתחו ישמשו אותי בחודש הבא. אבל זאת הייתה פעם ראשונה ולא חשבתי על זה בכלל.
קראתי איפהשהו שאם יש בעיית קרישיות ומקבלים מרשם גם לקלקסן אז כן נחשבים לחולים כרוניים ואז יש תקרה לתשלומים, אבל אין לי מושג אם זה נכון.
&nbsp
אם תגלו משהו לגבי מאוחדת, אשמח גם לדעת.
&nbsp
בהצלחה ושלא נזדקק להרבה טיפולים.

אנדי40

New member
יש חוסר תמידי בזריקות קטנות במאוחדת.

אני במאוחדת.
אז קודם כל יש תקרה, אינני זוכרת כמה היא אבל חודש שעבר לא הייתי צריכה לשלם על הזריקה האחרונה שקניתי כי עברתי את התקרה.

אני גרה במרכז וחודש שעבר הזרקתי גונל וזה היה פשוט סיוט אחד גדול למצוא גונל 300 ו-450. התקשרתי לכל בתי המרקחת של הקופה באזור והייתי בכמה מהם ובאחת הפעמים אפילו הייתה לי התפרצות בכי קטנה מול הרוקח המסכן מתסכול.
לכן אם מתעקשים על מינונים קטנים לבקש גם מרשם ל-300 וגם ל-450.
הבנתי שגם עם מונפור יש בעיות חוסר.

בהצלחה.

haych

New member
יש אפליקציה?

אני לא יודעת איך זה עובד במאוחדת, אבל לכללית יש באפליקציה אפשרות של בדיקת מלאי בבתי מרקחת - את כותבת את שם התרופה ואת האזור הג"ג ומקבלת רשימה.

muaalight1

New member
המשך

היי ,
לא הבנתי אכן מה גובה התקרה ?
ובנוסף לזה האם יש לי משהו לעשות כדי שאשתי תזכה בתואר " חולה כרוני " לקבלת החזרים.
בסופו של יום , האם יש משהו בשליטתי בכל הנוגע להחזרים ??

למעלה