עזרתכן בפיענוח

עזרתכן בפיענוח

הקדמה בשביל ההקשר: אני גריאטרית וזה סבב הIVF הראשון. (הריונות תקינים בעברי, הפלות חוזרות בשנים האחרונות).
אני אחרי חמישה ימים של גונאל F במינון 300 יחידות.
הבוקר ניצפו שלושה זקיקים: 11, 12, 15. יתכן שהגדול הוא בעצם הציסטה 18ממ שנצפתה באותה שחלה בתחילת המחזור?
E2 - 1240
Progesterone - 0.57

עוד לא קיבלתי הנחיות מהרופא, אבל אשמח אם מישהי יכולה לפרש מה מסתתר מאחורי המספרים? האם אפשרי שבהמשך יופיעו עוד זקיקים?

המון תודה!

לא ממש יודעת לפענח

אבל יכולה להעיד מהניסיון שלי - להפתעתי גיליתי שזקיקים נוספים יכולים להופיע ואף לגדול משמעותית. ממצב במהלך המעקב שחשבתי שבמקרה הטוב יהיו שני זקיקים לשאוב, בסוף עם משחקי הורמונים הרופא הצליח להגיע לשבעה.

מעודד! התקשרה האחות ואמרה להזריק אורגלטרן וממחר מונופור

עם הרכב כזה יש אפשרות לעוד זקיקים להצטרף? או רק לנוכחים, לגדול?

נדמה לי שיכולים

אני לא לגמרי בטוחה באיזה שלב בפרוטוקול הצטרפו עוד, אבל אני חושבת שגם אחרי שהתחלתי עם השילוב של מנופור ואורגלוטרן. וגם - טכנאיות האולטרסאונד הרבה פעמים לא טורחות לציין את הקטנים (אני ביקשתי במיוחד), אז יכול להיות שיש עוד קטנים שאת לא יודעת עליהם.

haych

New member

הבוקר שוב ראו רק 3 זקיקים שגדלו ואין עוד זקיקים קטנים כלל

אחרי יומיים הזקיק הגדול גדל מ15 ל21ממ (איך יודעים שזאת לא הציסטה שהייתה בשחלה הזאת בתחילת המחזור?)
שני הזקיקים בשחלה השניה הם עכשיו 17 ממ ו 14 ממ.
הE2 1927 והפרוגסטרון 0.86
אני מרגישה שהכל דהר מהר והגעתי לזקיקים כמעט בשלים בלי לתת מחשבה על גיוס כמה שיותר זקיקים בימים הראשונים.

בפעם הראשונה זה כיול

אני גם ממש התבאסתי שהיו 13 זקיקים קטנים ואז פתאום אומרים לי שיש אחד. הרגשתי שאולי אם היו עושים יותר מעקבים, היו תופסים את זה קודם. אבל אני גם בסבב הראשון (אצלי הקפאת עוברים לעתיד בינתיים), והבנתי שהסבב הראשון הוא סוג של ניסוי כלים. יש יחסית מעט מחקרים ולא מקיפים וכל אחת מגיבה שונה, אז נראה לי שבסבב הראשון צריכים ללמוד מה נכון לגוף שלך, ומסבב לסבב יהיה אפשר לכייל.
אני לא חושבת שזה בלי מחשבה, אלא פשוט בלי ידע של איך הגוף שלך מגיב (וגם כשיודעים זה יכול להשתנות מסבב לסבב).
לגבי הציסטה אני באמת לא יודעת, אבל כן נשמע שהוא מתנהג כמו זקיק. מחזיקה אצבעות שמתוכו (או מאחד אחיו הקטנים) תגיע הביצית שבסוף תהפוך לתינוק.

אנדי40

New member
אצלי זה השתפר.

גריאטרית, סבב ראשון של IVF ואני על מונפור,
אחרי חמישה ימים ראו שלושה זקיקים
ועכשיו, אחרי 11 ימים הרבה יותר משלושה.

בהצלחה.

אנדי40

New member
רק מונפור 375.

האמת שבפעמים הקודמות הייתי רק עם גונאל והיו לי כאבים מטורפים
והחודש הועברתי למונפור ואין כמעט כאבים.

שחר רו1

New member
נראה לי שזה עוד יכול להשתנות

5-6 ימים זה רק חצי מהדרך עד לשאיבה. מה הרופא אומר?

אחרי 7 ימים של הזרקות, מחר שאיבה. נשארתי עם שלושה זקיקים

סה"כ יעברו 8 ימים מהרגע שהתחלתי להזריק . אני יודעת שאני זקנה אבל איכשהו ציפיתי ליותר. בחודש רגיל אני אמורה להגיע לזקיק אחד בשל ועכשיו יבשילו בסה"כ עוד שניים.
אני מתנחמת במה שרכבת הרים אמרה , שסבב ראשון הוא רק ניסוי כלים.
עם שלושה זקיקים, בטוח שזה לא יהיה הסבב האחרון.
&nbsp
יכול להיות שהתחלתי עם הגונאל מאוחר מידי? האחות אמרה לחכות ליומיים של דימום כבד, אצלי זה אומר לחכות ליום 4 של הוסת , כי ביומיים הראשונים יש לי רק הכתמות. מפני שאני לרוב מרגישה שיש ביוץ ביום 14, נראה לי שהייתי צריכה להתחיל ביום 2 לפי הספירה שלי ולא לחכות לדימום. הגיוני?

מפעם

New member
להתחיל ביום 2 לדימום זה תקין, ההכתמות לא נחשבות

כדאי לעשות אולטראסאונד ובדיקת דם להורמונים ביום 2 לפני שמתחילים להזריק כדי לודא שהמערכת מאופסת.
היה לי סבב שבו התחלתי להזריק רק ביום הרביעי וגדלו בו שני זקיקים.. אבל אני פוליציסטית (גם בת 44) ועברתי לפני כן כמה שאיבות שהניבו הרבה יותר, לכן ביקשתי לבטל את השאיבה ולהתחיל מחדש ביום 2. בסבב שהתחלתי במחזור העוקב שאבו עשרים ביציות..
מכיוון שזה סבב ראשון ואי אפשר לדעת, נותר רק לקוות להפריות יפות ולקליטה מוצלחת.. שלושה ילדים משאיבה אחת זה בכלל לא מעט:)
בהצלחה גדולה!

תודה! אני עדיין לא מצליחה לחשוב על הזקיקים כילדים פוטנציאלי

הכל כל כך טכני בשלב הזה. פעולה ותוצאה, מינונים של תרופות, ערכי הורמונים בדם, מילימטרים של רירית וגולת הכותרת - מספר הזקוקים. קשה לדמיין מה יקרה אח"כ.
&nbsp
את חושבת שלהזרקת מונופור מההתחלה במקום גונאל , כמו שכתבו כאן, יש יותר סיכוי?

שחר רו1

New member
בהצלחה בשאיבה

איפה את מטופלת? אני בגילך אגב עם פרוטוקול דומה. התחלתי עם גונאל 5 ימים במינון של 375 וביום ה 6 עברתי למנופור ואורגולטרן. סבב שלישי, בקודמים הזרקתי במשך 12 ימים אז מניחה שגם בזה
כמו שמפעם כתבה חשוב לעשות בדיקת דם ואולטרסאונד. הרופא שלי מבקש ביום השני למחזור ואז ניתן לדעת מה מצב ההורמונים ומתי להתחיל. מקווה שזה יהיה הסבב האחרון שלך ואם לא הרופא בטח יערוך שינויים במינון או בתזמון.
בהצלחה

תודה רבה! תוצאות בדיקת דם באותו יום שהתחלתי להזריק (יום 4) :

הפרוגסטרון היה 0.69
E2 היה 122
בא.ס. ראו בשתי השחלות זקיקים קטנים שלא נמדדו. וציסטה 18 ממ .
&nbsp
חשבתי שזה די בסדר ותואם לתחילת המחזור, לא? אפשר להסיק מזה אם כדאי היה להתחיל יומיים קודם?

הפרוטוקול שלי ממש דומה 6 ימים גונאל 300 ואז הספקתי להזריק רק עוד פעמיים מנופור ואורגלוטרן. וזהו, הזקיק הגדול כבר היה 21 ממ.
כמה זקיקים היו לך בסבבים עם הפרוטוקול הזה?

למעלה