עזרה בפיענוח בדיקת מעקב זקיקים

nuki31

New member
עזרה בפיענוח בדיקת מעקב זקיקים

היי מקסימות, שנה אזרחית טובה לכולן, כזו עם המון התחלות חדשות והפתעות נעימות לכולנו

רקע קצר: ביום שני בשבוע שעבר הגעתי לרופא הנשים, כשמחזור אחד בלבד מאחר. עשה לי אולטרה סאונד ואמר שכנראה לא בייצתי והביא לי איקקלומין, כדור אחד במשך
חמישה ימים ואמר שלאחר עשרה ימים להתחיל לנסות, אם אקבל מחזור להגיע אליו ואם לא לעשות בדיקת הריון.
אתן ובצדק אמרתן לי שאני חייבת לעשות
מעקב זקיקים גם אם הוא לא הפנה אותי. היום עשיתי מעקב (היום ה9 מאז שהתחלתי לקחת את הכדורים).
תוצאות הבדיקה: רירית 7, זקיק אחד בגודל 15. הרופא שעשה את הבדיקה לא הסכים לתת לי מידע והאחות שנסתה לעזור אמרה שנראה תקין אבל שאני חייבת לקבל הוראות מהרופא. מכיוון שהרופא בכלל לא המליץ על מעקב, אשמח מנסיונכן לשמוע מה אומרות הבדיקות. האם זקיק אחד זה מספיק כדי להכנס להריון? אם היום הוא בגודל 15, תוך כמה זמן בממוצע יכול לגדול ל17-18 שלהבנתי זהו ביוץ תקין. אודה לעזרתכן כשי שארגע, התור לרופא נשים שלי רק בסוף החודש.

מודה לכן, נשיקות ובשורות טובות לכולן.

haych

New member
תחליפי רופא

זה לא אחראי לתת איק' ללא מעקב זקיקים, ומעקב לא נותן תמונה מלאה ללא בדיקות דם! צריך לבדוק אסטרדיול, פרוגסטרון ו-LH.

ולשאלתך - בוודאי שאפשר להכנס להריון עם זקיק אחד! במחזור תקין בכל חודש גדלים בשחלות מספר זקיקים, ואחד מהם הופך להיות זקיק מוביל שהוא זה שמבייץ. יש לך הרבה זקיקים, לא רק אחד (ראי למטה שכתוב זקיקים קטנים) וזה תקין לגמרי שאחד מבשיל. כשיותר מאחד מבשיל - זה כבר סיכוי להריון מרובה עוברים.
הרירית שלך כבר בעובי המתאים להריון.
זקיק מבייץ נראה לי בטווח של 18-22, משהו כזה. בגלל זה החשיבות של בדיקות הדם. ברגע שהזקיק מגיע לגודל בו הוא יכול לבייץ לא יעזור לנו למדוד את הגודל שלו ורק ההורמונים בדם יגידו לנו מתי הביוץ מתקרב.
זקיק גדל ב- 1-2 מ"מ ביום. אני יכולה להגיד לך מהמעקב הקודם בו בדקתי יום-יום במשך 4 ימים - שבכל יום הוא גדל לי ב-2 מ"מ. לפי הלוגיקה הזאת, ממחר את כבר יכולה לבייץ, אבל כנראה שזה יקח עוד יום-יומיים. תתחילו לקיים יחסים, זה הזמן.

nuki31

New member
תודה מקסימה!

הרגעת אותי. מודה לך, עזרת המון ����

אם יש נשים נוספות שיכולות לספר מנסיונן פרטים נוספים יותר מאשמח!

haych

New member
נזכרתי בעוד משהו שרציתי להוסיף אתמול-

אמרו לך משהו על הציסטה?
בעקרון ממה שאני יודעת לא אמורים לקחת הורמונים כשיש ציסטה, כי זה יכול להגדיל אותה ובד"כ או שמחכים שהיא תספג לבד (הרבה פעמים זה קורה אחרי הוסת) או שלוקחים גלולות כדי להעלים אותה.

nuki31

New member
מדובר בציסטה ישנה

יש לי אותה לפחות 4 שנים. אני במעקב כל חצי שנה, היא לא גדלה במשך הזמן.

nuki31

New member
בעבר אמרו לי שייתכן ותעלם

אבל עם הזמן ראו שהיא קיימת ולא גדלה ואמרו לי מספר רופאים שהיא קטנה ואין סכנה ואין סיבה לנתח ושזה טוב שהיא במשך שנים לא גדלה אבל להיות במעקב כל חצי שנה

a morph

New member
מה ז"א הרופא לא הסכים לתת לך מידע???

בכלל כל ההתנהלות לא מובנת לי, למה על מחזור אחד שאיחר לך הרופא ישר החליט לתת לך איקקלומין, ועוד בלי מעקב זקיקים? למה לא לחכות שהמחזור יגיע, ואם לא יגיע מקסימום לתת גלולות כדי להביא אותו, ואז לחכות לביוץ טבעי? ומה זה לעזאזל לא הסכים לתת לך מידע???

ולשאלותייך, כן, זקיק אחד זה כל מה שצריך כדי להיכנס להריון, בביוץ טבעי לרוב יש זקיק אחד בלבד וזה מספיק בהחלט.

קצת קשה לחזות מתי יהיה הביוץ בלי בדיקות דם, מבחינת גודל הזקיק יש טווח די רחב לביוץ - יש כאלה שמבייצות עם זקיק בגודל 18 ויש כאלה עם 24.

nuki31

New member
הרופא שביצע את האולטרה סאונד

לא הסכים לתת לי מידע ובצדק. אני אחליף רופא נשים אבל לא רציתי לפספס את הביוץ הקרוב ולכן ניסיתי לקבל מכן מידע רק כדי לדעת שהכדור עובד ושהכל בסדר ואין תופעות לוואי של ריבוי עוברים ורירית דקה.
תודה רבה מתוקה

למעלה