שאיבת ציסטה או גלולות?

mevugeret1975

New member
שאיבת ציסטה או גלולות?

בגלל ציסטה 40ממ שנוצרה בשלב דיכוי סינרל אי אפשר להתחיל זריקות. לא נספגה כמו שקיוו. הציעו שתי פיטרונות -לשאוב את הציסטה ביום שני ומיד להתחיל זריקות או לנסות גלולות לשבוע ולראות האם ציסטה נספגת. יש לי נסיעה לחו״ל ב 17 לינואר. לכן בינתיים שאיבת ציסטה לפני הזריקות נראה פיטרון יחיד שיכול שיציל את הסבב.
למישהי יש ניסיון עם ציסטות? מה עזר ואחרי כמה זמן הציסטה נעלמה?

mevugeret1975

New member
כמו ששואבים ביציות

אותו הליך. הרופא אומר שציסטה תפריע לטיפול. שואבים אותה ומשם רגיל-זריקות ושאיבה. אם לוקחים גלולות אז מחכים שהיא תעלם ואז מתחילים. אני משתגעת מכל הסיפור ומסינרל הזה שכבר נצח לוקחת אותו. הייתי אמורה לעשות פרוטוקול קצר ולטוס לחו״ל לשבוע. הכל הסתבך, יש לי בחילות חזקות, כאבי ראש ונדודי שינה, בקושי מתפקדת. קבעו לי תור ליום שני לשאיבת ציסטה. עוד 600₪ ועצבים שלא נגמרים-מה אם סינרל ממושך עשה לי דיכוי חזק ולא אגיב מספיק טוב להורמונים? ואם לא אספיק עד הטיסה? בא לי לעזוב באמצע, רק אם אעזוב עכשיו-חבל על דיכוי ממושך שעשיתי לחינם.

נשמעת החלטה לא פשוטה

אחד הדברים הקשים בתהליך הזה זה שכל הזמן צריך לקבל החלטות בלי שבאמת יש לנו מספיק מידע

בראון10

New member
אני לא מתמצאת, אבל נשמע שהייתי מעדיפה גלולות.

למה לעשות התערבות פולשנית אם אפשר שלא?
אני עם נסיעה לחול לא הייתי עושה שום סבב, למה צריך את הלחץ הזה..
אבל באמת שיקול שלך.
אני בדעה שמה שצריך לקרות יקרה, וללחוץ דברים לא יעזור.

mevugeret1975

New member
הגלולות שהם הציעו-לפחות לשבוע.

ויחד עם סינרל. כלומר להמשיך את הסבב ולא לעשות הפסקה של חודש כדי להפטר מהציסטות.רוצעם לראות אחרי שבוע האם גלולות עזרו, ואם כן -להתחיל זריקות. וזה לא מתאים לי מבחינת הלו״ז, אם אתחיל עוד שבוע-בטוח לא אספיק עד הנסיעה.
אם לא סיבוך הזה של ציסטה-היה לי עודף זמן. בגלל שאף פעם לא היו לי ציסטות, זה היה בבכלל לא צפוי. ברור שאם ידעתי שיהיה כך-לא הייתי נכנסת לסבב. לא ברור לי למה מתעקשים שאמשיך... הייתי כבר עוצרת ומפספסת חודש. הרי שילמתי על הלווי, אפשר כבר לשחרר אותי.

iLanKaBr

New member
מחשבה שעברה לי בראש

אולי תגידי לרופא את כל האילוצים שלך ותשאלי אותו מה הוא ממליץ לך לעשות.

mevugeret1975

New member
אמרתי מזמן. הנסיעה שלי מעודכנת אצלם

והם כל הזמן אמרו שיש זמן. ובאמת אם לא ציסטה הזאת-היה לי עודף של זמן. עכשיו הכל הסתבך. היום אמרתי להם שאני רוצה להפסיק סבב. כי חוששת שלא אספיק ובנוסף עדיין לא קיבלתי טופס 17 מקופה. אבל הם אומרים שלא יוצאים כך מהסבב. שאם לא אקבל טופס 17- ימצאו לי טיפול חילופי. לא מבינה למה הם מתעקשים להמשיך. כנראה בגלל תשלום שאני משלמת להם עבור כל טיפול, זה פרנסה שלהם. אני מרגישה נורא, כנראה בגלל שבוע שלישי על סינרל.

בראון10

New member
אולי תבקשי לדבר ישירות עם הרופא?

בכל זאת למרות הפקידות אפשר לבקש במקרים חריגים..
או שתמשיכי וזהו לפי ההוראות ותשיגי טופס 17

mevugeret1975

New member
לא נראה לי אפשר לדבר איתי

נתנו לך לדבר איתו פעם? הראה לי שלדבר זה כבר יעלה לי יותר מ 550₪

בינתיים ממשיכה סינרל, מרגישה גופה מהלכת..
שאלה -עשית צילום רחם/ הסטרוסקופיה כדי שיאשרו לך טופס 17?

iLanKaBr

New member
אני חושבת שלא יוצאים ככה מהסבב גם

אני חושבת גם שצריך לעשות דברים בצורה מסודרת. לקחת מלא הורמונים, אני לא חושבת שזה טוב ככה פתאום להפסיק בלי מעקב.
הייתי מקשיבה למה שהרופא מציע לעשות עם כל האילוצים.

שחר רו1

New member
מנסה להבין מה את שואלת

לגבי צילום רחם וטופס 17. אף פעם לא נתקלתי בקשר בין שניהם, אבל אולי זה בגלל שעשיתי צילום רחם כחלק מהבדיקות שחייבים לעשות לקראת קבלת אישור לivf. מי אמר לך שיש קשר בין השניים?

mevugeret1975

New member
אני מהתחלה טופלתי בפרטי

אז לא דרשו ממני שום בירור רחמי במרפאה. לפני כמה ימים עברתי על טפסים שבמרפאה הגישה לביטוח משלים שלי, וראיתי שם סעיף על צילום רחם, שאצלי לא בוצע. חבל שמרפאה לא הזכירו אף פעם צילום רחם. הרי הם יותר מבינים בדברים שצריך לבצע כדי לקבל אישור.

myDoron

New member
לי דיקור ממש עזר כשהיו לי ציסטות

לא מצאתי ערך מוסף בדיקור במהלך טיפולים חוץ מכאשר היו לי ציסטות. זה כמה פעמים הקטין לי אותם משמעותית.

למעלה