money money money - איפה עובר הגבול?

haych

New member
אני פשוט מתקשה לראות איך זה יקדם אותי

כאילו, כמה ה-US שלה כבר שונה מעשרות ה-US הקודמים שעברתי, ומצילום הרחם? בגלל זה קשה לי להוציא את הסכום הזה.
לפני חצי שנה הייתי אצל רופאה פרטית (ללא קשר לפוריות) שתכלס לא יצא לי מהביקור אצלה כלום, אבל שלמתי בשמחה כי הייתה לי אמונה שזה יעזור. ידעתי שיש לי בעיה ושהיא זאת שתתן את הפתרון. עכשיו אני בעצמי לא מאמינה שימצאו משהו, אז לכאורה אני צריכה לוותר על זה, אבל איפשהו זה כן מציק כי מהדהדת לי ההודעה של הבחורה שסיפרתי עליה...

מעניין מה שאמרת לגבי האבחון זרע, תודה!
וזה גם סכום שנשמע לי הגיוני לטיפול כזה, יש פה עבודה וזה יתן לי תשובה חד משמעית, בניגוד לאולטרסאונד של דקה שאם יצא תקין עדיין לא ירגיע אותי...

haych

New member
שאלה לגבי אבחון זרע

את הטיפולים עשיתם בעזרת מיקרומניפולציה?
כי קראתי עכשיו באתר של ברטוב וכתוב שזה נועד לכשלונות חוזרים במיקרומניפולציה. אצלי ההפריות היו רגילות.
יש לך מושג למה הם מתייחסים רק למיקרו' ואם זה בעייתי מבחינתם שההפריות שלי רגילות?

איגי84

New member
כן, מיקרומניפולציה

אני מניחה שכאשר יש אחוז הפריות טוב בלי מיקרומניפולציה אז מניחים שהזרע טוב ואין צורך במיון. בנוסף (אולי יותר חשוב) הם עובדים שעות על הזרע כדי לבחור את הזרעונים היפים, ובסוף נותנים לך כמות קטנה של זרעונים, בהתאם למספר הביציות. בשביל הפריות רגילות צריך כמות גדולה מאד של זרעונים.

לא כל כך מדוייק

אצלנו הזרע מעולה ובכל זאת בסבב הראשון שלנו בתרומה עשו לנו מיקרומניפולציה וכששאלתי למה הרופא דר' אלי גבע אמר שזה מגדיל את הסיכוי, כך שזה לא בכל מקרה ולא אצל כל רופא.

haych

New member
תודה רבה בנות, אין עליכן!

נתתן לי הרבה נקודות למחשבה ותוך כדי שאני עונה לכן אני מפנימה דברים.

בינתיים גיליתי שהרופאה הזאת מקבלת גם בבי"ח, אנסה להגיע אליה דרך שם. אם לא-נראה לי שאוותר בינתיים על הבדיקה הזאת .

נותרו לי 2 החזרות. הפעם מנסים לראשונה פרוג' ריטארד. אני כבר איבדתי אמונה ורק מחכה שהעוברים יגמרו ושאעבור לרופא פרטי ואז אוכל גם לבדוק את הזרע (כי הבי"ח שלי מחייב לתת את הזרע אצלם).

נועה312

New member
הדעה שלי

Pgs נראה לי בזבוז כסף
מיון זרע לא רלוונטי לכם אם ההפריות בivf רגיל
אני הייתי מוציאה את הכסף על מעבר לרופא פרטי ועל ביצוע האולטרסאונד לבדוק שוב את החצוצרה

haych

New member
לא יכול להיות שיהיו עוברים אבל שההשרה תכשל בגלל פגם בזרע?

בשתי השאיבות היו לי מעל 90% הפריות.
אבל הרי נוצרות הפריות גם של עוברים לא תקינים, איך אפשר להניח מזה שהזרע בסדר?

מורנה2017

New member
גם אני הייתי מה"לא מוסברים"..

עשיתי בעבר צילום רחם/היסטרוסקופיה וטופלתי ע"י רופאים פרטיים ומבחינתם הכל היה תקין לא ראו משהו שיכול למנוע קליטה - (7 שאיבות, 6 החזרות ו0 קליטות).
&nbsp
לאחר מכן שהבנתי ע"י טכנאית באסותא בעת ביצוע מעקב זקיקים שיש לי אנדומטריוזיס נבדקתי וטופלתי ע"י סוריאנו
עשיתי us מורחב ע"י זיצ'ק מיכל אשר חשדה שהחצוצרות חסומות.
&nbsp
לבסוף עשיתי ניתוח בגלל אנדו דרגה 4 ובניתוח הוסרו 2 חצוצרות מאחר והיו דבוקות ומלאות בנוזלים.
&nbsp
חזרתי לטיפולים (2 שאיבות ו2 החזרות) עדיין לא נקלטתי אבל היה הריון כימי.
&nbsp
מניסיון אישי הבנתי שלרוב ה"לא מוסבר" בהחלט מוסבר
ממליצה על us מורחב - שווה את הכסף.
&nbsp
***מתי ביצעת את הצילום רחם?
&nbsp
&nbsp

haych

New member
זו הרופאה שאני מנסה להגיע אליה!

עשית אצלה דרך המרפאה של דוד סוריאנו? כי לשם התקשרנו ושם קיבלנו את המחיר.
האמת שיש לי חשד לא מבוסס שאולי גם לי יש אנדו', זו עוד סיבה למה אריאל ויסמן הפנה אותי אליה.
בינתיים ראיתי שהיא מקבלת גם בשיבא. בעלי דיבר איתם היום ולא נשמע שיש בעיה להגיע דרכם. צריך לפקסס להם את ההפניה אז אעשה את זה מחר ואני מקווה שבאמת אצליח להגיע אליה בעלות זניחה.

את צילום הרחם עשיתי לפני כשנתיים, בעקבות ההסטוריה שלי של ניתוח בטן.

מורנה2017

New member
עשיתי פעמיים

פעם ראשונה ברמת החייל ובפעם השנייה במרכז לאנדומטריוזיס בשיבא
&nbsp
לדעתי יכול להיות שינוי מהצילום רחם מאחר ועברת שנתיים של טיפולי פוריות- מאחלת לך שאין שינוי.
&nbsp
ממליצה בחום על ביצוע us מורחב, הבדיקה די יסודית ולוקחת כשעה.
&nbsp

haych

New member
שעה??

מה יש לעשות שעה באולטרסאונד?
כשאת מציגה את זה ככה זה כבר נשמע רציני, חשבתי שזה כמו US רגיל רק עם מכשיר טוב יותר אולי. אם כך אז נראה לי שגם אם לא אצליח להגיע אליה בציבורי זה שווה את המחיר. זה מידע חשוב מאוד, תודה!

מורנה2017

New member
כן

לפי מה שזכור לי הבדיקה ערכה כשעה אבל אולי היא הייתה ארוכה בגלל שיש לי אנדומטריוזיס..
שווה להתקשר למרפאה ברמת החייל ולברר יותר פרטים על הבדיקה..
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

דילוגית

New member
אני מחזקת את דעתה של רכבת הרים

ברור שלא כל בדיקה תתברר כמועילה בדיעבד, אבל אי אפשר לדעת את זה מראש.
התהליך הזה כל כך מתסכל ומייאש, שאני החלטתי כן להוציא כסף על בדיקות פרטיות בתקווה לקצר קצת את התהליך.
בדיעבד (כמובן) לא גילינו משהו מועיל, אבל אני עדיין לא מתחרטת.
גם אנחנו לא מוסברים, והחלטנו שכל חודשיים-שלושה שעוברים ודברים לא מצליחים נוסיף עוד בדיקה, גם אם הרופאים חושבים שלא סביר שנגלה שם משהו.
&nbsp
ההחלטה המודעת הזו הוסיפה לי הרבה שקט, כי בחודשיים-שלושה שעברו בטיפול ידעתי שאנחנו נותנים זמן לסטטיסטיקה, וזה בסדר שאני לא מתרוצצת ובודקת אינסוף דברים. וכשכן בדקנו, אז הרגשתי שאני לפחות מנסה לקדם דברים.
&nbsp
ולדעתי כדאי לבדוק את החצוצרה במקרה שלך, כי יש סיכוי שתתגלה שם בעיה.
אם יש לכם עוברים יפים מ- IVF רגיל, לא הייתי בודקת את הזרע כרגע. בפרט לאור העובדה שכבר שתי שאיבות מאחוריכם.

haych

New member
השאלה מה זה אומר לבדוק את החצוצרה

מה כבר אולטרסאונד יכול לגלות?
זה שהיא חסומה אני יודעת... עד כה אף אחד לא אבחן נוזל - יש סיבה שבאולטרסאונד שלה כן יראו פתאום?
אני מנסה להגיע אליה דרך הציבורי. אם זה לא יעבוד אצטרך לשבור את הראש מחדש.

Caitriona

New member
לא מכירה את הסיפור שלך אבל מנסה בכ"ז

אני אתחיל מהסוף- ביטוח פרטי אולי לא מכסה טיפולי פוריות אבל כן מאפשר התייעצויות עם רופא מומחה ואפשר לקבל על זה החזר (הגם שחלקי). פשוט תבקשו לכתוב בקבלה "ייעוץ" וזהו. זה לא הרבה אבל גם משהו.
אני לא יודעת כמה שאיבות והחזרות עשית, רק יכולה להגיד לך שבטיפולים לבן שלי החזרתי למעלה מעשרים עוברים (כן, עשרים...) ואף אחד לא נקלט למרות שהיו הפריות יפות, בלסטוציסטים, ושרדו הפשרה וכו וכו'. אצלי אין בעיה, יש רק בעית זרע אבל גם לא מהחמורות. עברתי את כל הבדיקות שכתבת ויצא תקין.
בסוף עברתי רופא, עברתי מעבדה (לאסותא ראשון) וגם קופ"ח. חוץ מאת עצמי ואת בעלי החלפתי הכל -במקרה גם עברנו דירה לעיר אחרת (;
ועל הסבב הראשון נקלטתי (עוד נשארו לי מוקפאים מאז- אחד מהם נאבק בזה הרגע להישאר איתי). לפעמים מדובר במעבדה טובה, וגם ברופא שיודע למצות את כל יכולות המעבדה.
בדיקות לעוברים- על זה לרגע לא חשבתי כי זה טירוף כלכלי ולא הייתה סיבה לחשוב שמשהו איתם לא כשורה.
אם כבר, תתחילי ממיון זרע. זה מה שאני הייתי חושבת.
יחד עם זאת, כתבת שיש לך חסימה בחצצוצרה (אבל לא מצאו נוזל, לא?). ממה שקראתי פה בפורום במהלך השנים וממה שאני יודעת באופן כללי זה יכול להיות גורם מפריע מאוד. אני זוכרת במעומעם סיפור של מישהי פה בפורום מלפני כמה שנים, שגם לה לא ראו נוזל והיא כן הסירה חצצורה ונקלטה מיד אחרי זה.
אז לא הייתי אומרת לך לרוץ ישר ולהוציא חצצורה, אבל זה הכיוון הראשון לברר סופית לדעתי.
אח"כ לדעתי תשקלי ברטוב או להחליף מעבדה.
שיהיה לך בהצלחה

Caitriona

New member
ועוד כמה דברים שחשבתי עליהם

אם נשארו לך עוד עוברים להחזרה- יש עוד כמה דברים לנסות-
* להחליף פרוטוקול למשהו אחר
* פיפל
* לפעמים מנסים סבב עם סטירואידים
תתייעצי עם הרופא שלך ותנסו "לגוון" קצת את הפרוטוקול.

haych

New member
תודה רבה

פיפל כבר עשיתי, ובחודש שעבר (שלא עשיתי בו טיפול) עשיתי היסטרוסקופיה עם שריטה של הרירית. גולדשמיט אמר שזה יכול לעזור לקליטה בחודשים הקרובים ולא רק בחודש בו היא נעשתה, אז נקווה לטוב...

הדיבור עם הרופאה היה שננסה הפעם קלקסן. כשהתקשרו לקבוע לי החזרה זרקו משהו על פרוגסטרון ריטארד, אז אני מניחה שהיא שינתה את דעתה. בעקרון כל החזרה הייתה טיפה שונה. פעם על בסיס הורמונלי, פעם טבעי, פעם עם פיפל, פעם עם מינון שונה של תמיכה..

נשארו לי 3 עוברים, אחד שאחזיר בקרוב ועוד שניים גרועים, שככל הנראה הוקפאו יחד, אז עוד חודשיים בערך אני אמורה לעשות שאיבה, אותה אני כבר רוצה לעשות במקום חדש.

עזרתן לי לסדר את הראש.
אני צריכה לעשות את ה-US ולעבור למרפאה פרטית. לבדיקות של זרע ושל העוברים כנראה שנניח בינתיים.

אנחנו הוצאנו סביב ה-80 אלף דולר על בדיקות,זריקות והליכים

יכולתי לטוס לארץ ולעשות הכל פה אבל רציתי גם לחיות פה ולא להיות על הקו וזה גבה מחיר.
עכשיו עומדים בעוד כמה חודשים להתחיל שוב לילד שני ולשמחתי החברה של בעלי מכסה 30 אלף דולר מהעלויות כך שאם יקרה נס ויספיק רק סבב אחד- זה יהיה מכוסה.

למעלה