האם היסטרוסקופיה עוזרת להשרשת הריון?

mevugeret1975

New member
האם היסטרוסקופיה עוזרת להשרשת הריון?

אחרת למה כל כך ממהרים לעשות אותה דווקא בסבב החזרת מוקפאים?

איגי84

New member
כנראה כדי לבדוק שאין שם משהו שמפריע

אם ימצאו משהו אולי ירצו לעשות היסטרסקופיה ניתוחית לפני שמתחילים להחזיר עוברים.

mevugeret1975

New member
תודה

פשוט מכל מה שקראתי-אם הרירית בסדר, עושים היסטרוסקופיה רק אחרי כמה כשלונות ivf... לי היה רק כישלון אחד וסביר להניח שהבעיה היא בגיל. אני גם לא שקטה לגבי החזרת עוברים שבוע אחרי היסטרוסקופיה.

איגי84

New member
גם אותי קצת הפתיע

ששלחו אותך להיסטרסקופיה אחרי כישלון אחד. מצד שני, נדמה לי שהרופא שלי אמר שיש רופאים שלא מתחילים בכלל ivf בלי היסטרסקופיה. בכל מקרה, נשמע כמו רעיון טוב לעשות היסטרסקופיה לפני שממשיכים, במיוחד בגלל שאת במימון עצמי.

אינדי88

New member
הסטרוסקופיה

היי,
הרופא שלי שלח גם אותי להיסטרו אבחנתית לפני המעבר לIVF.
חיפשתי קצת במאמרים ומחקרים שנעשו בתחום, ומצאתי בזמנו מחקר (מקווה שאני מדייקת במספרים) שמצא שאחוז דיי גבוה (משהו כמו 18%) מנשים שלא היו ממצאים בUS נמצאו ממצאים בהיסטרו' שלא היו מתגלים א חרת, שהיו פוגעים בקליטה.
אם תרצי אני יכולה לנסות למצוא את המאמר...

mevugeret1975

New member
כן, גם זה אני יכולה להבין, אבל

למה לעשות את זה בסבב ההחזרה? ממש שבוע+ לפני ההחזרה? לי מציקה מחשבה-האם התערבות הזאת ממש לפני ההחזרה לא תפגע בתוצאות? הייתי עושה החודש היסטרוסקופיה, וחודש הבא החזרה (במיוחד שעכשיו הייתי שבועיים על סינרל שמדכא את הכל ודוחה את הביוץ הטבעי).
רוצים החזרה על בסיס טבעי-אז או קי, שיהיה טבעי, בלי התערבות לפני, שאחר כך לא אחשוב שבגלל ההיסטרו זה לא הצליח. כמובן שפקידות שלו אומרות שזה לא מפריע..אבל משום מה הרעיון לא נראה לי.
כשהיה בקיץ אירוח של בר חוה, הוא בעצמו ענה על שאלה שלי על היסטרוסקופיה-אם הרירית בסדר-אין צורך בהיסטרוסקופיה (בהסתמך על היסטוריה שלי).

haych

New member
לא שקטה מאיזו בחינה?

אם זה מבחינת הרירית - זה משהו שאפשר לבדוק לפני. מקסימום אם היא לא מתאימה אז לא מחזירים.
אגב, את הרי עושה גם פיפל - גם בפיפל יש סכנה של פגיעה ברירית.
עשיתי פיפל והרירית שלי הייתה סבבה.
אם זה כ"כ מטריד אותך - למה שלא תדחי את ההחזרה לחודש הבא?

mevugeret1975

New member
מציקה לי המחשבה

שהתערבות הזאת ממש לפני ההחזרה תפגע בתוצאות. ואחר כך אחשוב שזה בגלל ההיסטרו. פיפל אני בכלל לא סגורה, האם אעשה-אין הוכחה מדעית ליעילותו ומנסים אותו בדרך כלל אחרי כמה כישלונות.
לגבי חודש הבא להחזיר-בר חוה אמר לי, שכדאי להחזיר כמה שיותר מהר, אפילו שמדובר בהוצאה כספית גדולה (עוד 4 חודשים אוכל להחזיר כבר עם טופס 17-למרות זאת הוא מציע עכשיו).
אגב, אתמול התקשרתי למזכירה של גולדשמיט, היא אמרה 1200₪ להיסטרוסקופיה... יותר יקר מבר חוה.

איגי84

New member
קופת חולים לא תאשר היסטרסקופיה?

זה לא נחשב לחלק מהטיפולים. אולי יאשרו?

mevugeret1975

New member
אם תאשר-בציבורי

ובציבורי התורים יהיו רחוקים, ורופאים לא בטוח מיומנים. גם הטיפול פוריות לא מאשרים לי, הכל פרטי עד שביטוח משלים ייכנס לתוקף.

איגי84

New member
אבל לכל קופת חולים יש רשימת רופאים פרטיים שהיא עובדת איתם

לדוגמה אני עשיתי היסטרסקופיה (ניתוחית) אצל ד"ר שלומי כהן, כמו בפרטי, אבל במימון של קופת חולים כללית.

mevugeret1975

New member
גולדשמיט לא עובד עם לאומית

וגם בר חוה. אם אחליט לעסות-חייבת לעשות בימים הקרובים, אין לי זמן לברר לגבי רופאים אחרים לצערי.

haych

New member
הזוי שזה המחיר שהיא אמרה לך!

וידאתי איתה שוב את המחיר כשהיא התקשרה לתזכר על התור-כך שבוודאות היא אמרה לי 900.

haych

New member
היא שאלה באיזו קופה אני

אמרתי שכללית.
שאלה אם יש לי ביטוח פרטי-אמרתי שלא מכסה דברים כאלה.
אז אמרה לי שאם ככה אז לא אקבל החזרים. כך שלא אמור להיות תלוי קופה

עריכה: אני רואה שבאתר של נארא כתוב שהוא עובד עם כללית ומאוחדת, אז אולי יש קשר. למרות שאני מגיעה בלי טופס 17 אז לא סביר שהקופה תשתתף.

haych

New member
כי יש לך טופס 17

שתינו מגיעות בלי, לכן זה מוזר שיש פערים במחיר.

haych

New member
דווקא בגלל הגיל נראה לי הגיוני למהר ולעשות

ולא רק בגלל הגיל, אלא בגלל הרקע (שעברת התערבות במהלך הלידה).

אני למשל עושה את הבדיקה אחרי 5 כשלונות, למרות שרציתי לעשות מזמן. במקרה שלי יכולתי באמת לתת לזה צ'אנס, כי אני (יחסית...) צעירה.

במקרה שלך - לא בטוח שזה רק הגיל. אולי יש עוד משהו שמפריע. את מטופלת באופן פרטי וכרגע אם אני זוכרת נכון - בלי מימון. נראה לי רק הגיוני למהר ולסגור את הפינה הזאת לפני שסתם שורפים כסף על החזרות נוספות, כשיתכן שיש ברחם משהו שמפריע לקליטה.

mevugeret1975

New member
צודקת. עכשיו דאגה היחידה שלי

האם זה לא ישפיע על החזרה באותו חודש

למעלה