זקוקה לעצה

ezrana

New member
זקוקה לעצה

היי,
אני בת 39 אוטוטו, כבר שנתיים וחצי בטיפולי IVF.
הגעתי לטיפולי פוריות אחרי 2 ניתוחים קיסריים, וחצוצרות סתומות.
אני מטופלת אצל אחד הפרופסורים היותר מוכרים ומוערכים, בעל שם דבר בתחום. אני לא אחשוף את שמו.
ועם כל ההערכה כלפיו, אני פשוט לא מצליחה להבין את ההתנהלות שלו.
החצוצרות, כאמור, סתומות. בצילום רחם נאמר שאין אפשרות לצינתור כי הכל דבוק וסתום סתימות רחוקות מהרחם, ושיש חשש לנוזל בחצוצרה השמאלית.
הפרופסור שלח אותי לאולטראסאונד, שבו לא ראו נוזל.
עברתי שאיבה ראשונה, מוצלחת, בה היו לנו 13 עוברים - כולם הוחזרו, זוגות זוגות שלישיות.. ואין קליטה.
אני ביקשתי שוב לוודא שאין נוזל, והפרופסור שוב שלח לאולטראסאונד - שבו לא רואים כלום.
הלכתי באופן פרטי למומחית אולטראסאונד, שישבה בסבלנות - ואמרה שהיא רואה נוזל! חזרתי את הפרופסור עם הממצאים שלי, והוא ביטל אותם לחלוטין - ואמר שאין טעם ללכת בכיוון הזה.
מאז עברתי עוד ועוד ועוד שאיבות - הפעם היו פחות ופחות עוברים - פעם 5, פעם 2, פעם 3, ועוד גירוי יתר, ועוד אישפוז, ונשירת שיער, ועוד דקירות, נו, אתן מכירות את הנוהל - ושוב אני שבה אליו עם כישלון - ושואלת אותו " למה אנחנו ממשיכים עם ראש בקיר? הזמן חולף ואוזל לי, במה יהיה הסבב הזה שונה מקודמיו?", והוא אומר שמנסים עד שמצליחים. ועוד היסטרו, ומוצאים פוליפים שבינתיים נוצרו בצוואר הרחם, ועוד הרדמה, רק עוד דקירה, מוציאים גם אותם, ועוד סבב ועוד, ככה 6 סבבים בלי מענה.
והוא נהדר הפרופסור, תמיד עונה תמיד זמין - אבל מה הקטע?
אז הלכתי לעוד ייעוץ - ושם נאמר לי שיש לדעת היועץ נוזל בחצוצרה, ושבכל מקרה, מאחר והן אינן מתפקדות וניסיתי כל כך הרבה - הוא מייעץ להסירן.
בשבוע שעבר כרתתי את שתי החצוצרות.
עדיין לא נתקבלה פתולוגיה, אבל המנתח כבר אמר שאחת הייתה דבוקה לחלוטין והשניה מלאה בנוזל.
מה הקטע?
למה הוא כל כך התעקש איתי?
אני לא מבינה. העליתי את הנושא מספר פעמים.
אני פשוט לא מבינה. זה לא שהוא אמר שהניתוח כרוך בסיכונים, או שלא כדאי, שנצליח בכל מקרה. הוא פשוט התעקש שאין סיבה ושאין נוזל. הוא מומחה. אחד הגדולים. חיכיתי חודשים לתורות אליו.
מה הקטע?
ואני בדילמה - לעבור שוב שאיבה אצלו?
אני חושבת שבוא שואב טוב, ומחזיר טוב (לא על סמך הניסיון שלי לצערי אמנם.. אבל בכל זאת.)
לחזור אליו, לעזוב ולהתחיל עם מישהו אחר?
בשאיבה הקודמת, הוא אמר שהיו מעט עוברים כי רוב הביציות שנשאבו לא היו בשלות -
האם זה "פאק" שלו? מה זה אומר? הוא לא אמור לדעת מתי לשאוב?
אני בכוונה לא מציינת את שמו, כי יש המון בנות שהוא מאוד עזר להן, הוא גם באמת עדין ונחמד ואנושי, ואין לי שום כוונה להשחיר את פניו -
האם תוכלו לכתוב את דעתכן? מה אתן הייתן עושות?
תודה..

haych

New member
היי, יש לי כמה שאלות

גם לי יש חצוצרה חסומה והרופאה מתעקשת שאין נוזל, אבל אני אחרי הכשלון ה-5 ואני חוששת שזה (אולי) קשור.
את אומרת שהפרופסור "שלח" אותך לאולטרסאונד. למה הכוונה בשלח? הרי אנחנו עושות המון אולטרסאונדים במסגרת המעקבים, הוא שלח לבדיקה מיוחדת, או שלאולטרסאונד רגיל?

מומחית האולטרסאונד שהלכת אליה באופן פרטי- איך הגעת אליה? כמה זה עלה? מה שמה?
היעוץ שהלכת לאחר מכן, שגם שם נאמר לך שיש חשד לנוזל - אצל איזה רופא זה היה, פוריות או ששוב מומחה אולטרסאונד?

האם לקראת ניתוח הסרת החצוצרות יצרת "בנק עוברים"? הבנתי שזה עשוי לפגוע ברזרבה.

אשמח לכל כיוון איך אני יכולה לשלול את עניין הנוזל בחצוצרה באופן פרטי.
המון תודה לך!

ולשאלתך - בעקרון בגלל שמה שיתכן והכשיל אותך מאחוריך, ובגלל שאת סה"כ מרוצה, הייתי אומרת לך כן להשאר אצלו. אבל בגלל שכמות העוברים ירדה דרסטית, זה מה שמדליק לי נורה אדומה ולכן הייתי מציעה לעבור לרופא אחר.

למעלה