sono-hsg

sono-hsg

לפני כמה זמן פרסמתי פוסט עם התלבטות האם לעשות צילום רחם כמה ימים לפני הזרעה. בסוף החלטתי לעשות sono-hsg (הדמייה עם אולטרסאונד) במקום hsg (צילום רחם רגיל) אחרי שקראתי את הכתבה הזו:
https://www.haaretz.co.il/news/health/.premium-1.2692566
למרות שראיתי גם מקומות שכתבו שעדיף hsg רגיל

היום הייתה הבדיקה, אז רציתי לשתף בחוויה שלי למקרה שיש עוד בנות שמתלבטות לגבי hsg. די כאב לי, אבל חלק מזה היה בגלל מבנה הרחם שלי (קשה מאד להכניס צינורית כשהשלפוחית ריקה) והיו כיווצים לא נעימים בזמן שהחדירו את הסליין (מי המלח). אחרי הרגשתי ממש רע לרגע, ובהתחלה היו כיווצים חזקים, אבל זה עבר תוך כחצי שעה. אני בטוחה שגם לזה כל אחת מגיבה אחרת ואני לא יכולה להשוות לhsg אבל אני מאמינה שזה כנראה יותר טוב או בר השוואה לhsg מבחינת כאבים. ממה שקראתי, יש דברים שרואים טוב יותר באחת הבדיקות ויש כאלו שבשנייה, אבל אולי לבדיקה שגרתית שווה לשקול את הבדיקה הזו. כמובן זה תלוי במה שהרופא אומר, אבל זו נראית לי אופציה ששווה לפחות להעלות מול הרופא כי אין בה יוד רדיואקטיבי ורנטגן.

נראה שהמקום היחיד שאפשר לעשות את זה בהשתתפות הקופה זה בשערי צדק. מורידים מהאתר שלהם הפניה שהרופא חותם עליה ועם זה מקבלים טופס 17 (לפחות במכבי).

אם מישהי שוקלת לעשות את הבדיקה ורוצה לשאול שאלות, היא מוזמנת לכתוב לי כאן או בפרטי.

למעלה