קצת מבולבלת LH FSH

רחליקו5

New member
קצת מבולבלת LH FSH

קצת מבולבלת..בת 31 כל החיים אמרו לי שיש לי שחלות פוליציסטיות וה fsh היה גבוה יותר מה lh
אני חודשיים לאחר גרידה בשבוע 20 :(
ולפני סבב חדש עשיתי פרופיל והתוצאות
Lh 5
Fsh 5.7

על מה מעיד שהlh נמוך יותר מה fsh? רגילה שזה הפוך...
תודה וחג שמח!

אולי שינית תזונה לאחרונה?

הבנתי שהורדת מוצרי חלב ופחממות למשל יכולה לגרום לשינויים בתסמונת השחלה הפולציסטית. כמו גם ירידה במשקל.
&nbsp
אצלי (בתקופה טרום טיפולים) כשעלתי במשקל יחסית לעצמי, למרות שה BMI שלי עדיין אוביקטיבית היה נמוך (22~), הווסת נעלמה לחצי שנה בערך וערכי ההורמונים היו "פולציסטית קלאסית". כשירדתי אכ במשקל, הווסת הפכה להיות כל חודשיים וחצי, ואחרי ירידה נוספת (תת משקל) הווסת הפכה להיות סדירה כל 33 יום, והיחס lh fsh הפך להיות כמעט על גבול הנורמה.
&nbsp
בשלב מאוחר יותר בחיי, כשהייתי כבר בטיפולים, גילתי שרגישה ללוקטוז. הורדת החלב מהתפריט גם סייעה לווסת להיות סדירה יותר כשהייתי בהפסקה מטיפולים.
&nbsp
אגב, גם תרופות סוכרת, במידה ואת לוקחת, כמו גליקופג' גורמות לפולציסטיות להתנהג יותר כמו לא פולציסטיות.. ומסדירות אצל הרבה פולציסטיות את הווסת והביוץ.
&nbsp
מאחלת לך ידיים מלאות בקרוב !!

רחליקו5

New member
האמת שלא שיניתי כלום...

או ליתר דיוק ייתכן ואפילו אוכלת יותר ג'אנק מאז הגרידה..
בכל אופן התוצאה נחשבת תקינה?
תודה רבה מאחלת גם לך ידיים מלאות בע"ה בקרוב

נועה312

New member
קורה שהריון מאזן או מוציא מאיזון את המערכת ההורמונלית

אצלי למשל הפרוגסטרון התחרפן והפך לגבוה לפני ביוץ כשנקלטתי להריון כימי בהזרעה השנייה על בסיס טבעי שעשינו. בכל הבדיקות דם לפני ההזרעה הראשונה והשנייה וגם בפרופיל ההורמונלי שעשיתי לפני הוא היה מעולה. קיוויתי שההריונות שעברתי מאז שוב יאפסו אותו אבל בינתיים זה לא קרה..
בכל מקרה הfsh שלך מעולה ואין לך ממה לדאוג לדעתי. אני מקווה שתיקלטי מהר ושילד/ת הקשת שלך יגיעו

מצטערת מאוד על האובדן

כמה האסטרידיול? דרושה תוצאה שלו כדי לדעת האם ערך הfsh משקף נכונה את המציאות. אם האסטרידיול נמוך מ200, אז התוצאה מצויינת. הערך לא מעיד או שולל פוליציזם כשלעצמו.
מאחלת לך הריון תקין בקרוב

מפעם

New member
אצלי, הריון "תיקן" את הפוליציסטיות

אולי זה פיצוי קטן על האובדן הגדול, שלא תדעי עוד צער, רק שמחות.
אני לא זוכרת בדיוק את הערכים אצלי בפרופיל לפני ואחרי אבל לפני שהריתי היו לי מחזורים לא סדירים עם החסרת ביוץ פעם בכמה חודשים ואחרי שעברתי הריון המחזורים הסתדרו ונהיו מתוקתקים לגמרי. נשאר רק היתרון הידוע של ריבוי ביציות בגירוי קל.
מאחלת לך פיצוי מושלם בסבב הבא עליך לטובה שיגמר בידיים מלאות בקלות ובנחת.

גם אצלי כמו אצל ״מפעם״

הריון סידר את הפוליסציטיות רק עדיין מגיבה באופן יחסי יפה כמו תרנגולת הרבה ביציות למינון יחסית נמוך לא כמו פעם אבל עדיין.. אובדן בשבוע 20 זה נשמע לי נורא, מצטערת ממש לשמוע.. ?? היה איזשהו ממצא או שפשוט נפל?

רחליקו5

New member
לצערי התגלה מומים קשים ונדירים

שהרופאים היו תמימי דעים בנוגע להמלצתם.. :(
ולמרות זאת היה מאוד קשה להגיע להחלטה הזו (זה גם הריון שני אחרי שההריון הראשון הסתחים בשבוע 9 בשל הפסקת דופק....שני אובדנים בפרק זמן של שנה :(

למעלה