בדיקת ממוגרפייה- רק פורקת..

בראון10

New member
בדיקת ממוגרפייה- רק פורקת..

אני לפני טיפולים, בגלל אני מעל גיל 40 נשלחתי גם לממוגרפייה.
עשיתי את הבדיקה, קודם כל לא אמרו לי שרצוי להגיע אחרי המחזור, ואני לפני מחזור, ולכן כאב לי נורא.
וגם- מאוד מכעיס אותי שצריך לעשות את הבדיקה בגלל נוהל, חלילה ללא ממצא חריג שבגללו מפנים לבדיקה (טפו טפו..)
מרגיז שלפני טיפולים צריך לעבור אין ספור בדיקות מוגזמות (מעל גיל 40). לא מספיק הטיפול שעוד לפניי.
זהו רק פרקתי..

oribori9

New member
צודקת

מכל מה שעברתי זו הבדיקה שבה הכי הרגשתי אי נוחות

פששש...פוסט מפתיע

לא מכירה אותך בכלל אבל הצלחת להכעיס אותי . בכל התהליך המתיש הזה של ivf אם יש משהו שאני שמחה עליו אם אפשר לקרוא לזה ככה זה שנותרתי בריאה יחסית בגוף (בנפש פחות) וכל זה לא היה קורה ללא שפע הבדיקות והמעקבים שצריך לעשות בכדי שלא יהיה מצב שאולי יהיה לך ילד אבל הוא יהיה יתום. הבדיקה הזאת היא לטובתך כדי לזהות מצב התחלתי וחלילה אם יש שינוי שידעו למה לייחס אותו. מצטערת על המילים הקשות אבל באמת שאת לא מבינה כמה זה חשוב לעקוב. מקווה שהדרך שלך תהיה קצרה וללא נזקים שהורמונים יכולים לעשות. בריאות והצלחה בקרוב��

secondtime82

New member
ממוגרפיה

מעל גיל 40 היא לא בדיקה מוגזמת, היא בדיקה הכרחית שכל אישה צריכה לעבור ומצוין שאת עוברת איתה, כי לא היית רוצה חלילה להיכנס לטיפולים הורמונליים כשייתכן והגוף שלך באיזה שהוא תהליך סרטני שניתן ורצוי לאתר בגילוי מוקדם. אני יכולה להבין את אי הנוחות שבתהליך, אבל זה לגמרי לגמרי לטובתך. בהצלחה! ורק בריאות.

פחות מסכימה איתך

אני חושבת שכל בדיקה ששולחים אותנו היא אך ורק לטובתנו.
יש בדיקות שככה בשגרה לא היית עושה ופה מכריחים אותנו מסיבה מסויימת ומבחינתי זו ברכה.
זה יכול להציל חיים. פשוטו כמשמעו

אני בלי קשר לטיפולים נבדקת פעם בשנה ידנית

ואם יש צורך נשלחת לא.ס אם בגילך מעולם לא עשית בדיקה שד זה לא ממש תקין זה נכון שזה חלק מהפרוטוקול אבל זה לגמרי לטובתנו. להתחיל הריון ואז להמצא חולה זה לא להיט בכלל.

Nakatoma

New member
אני לא הסכמתי לממוגרפיה

עשיתי IVF ראשון החודש באסותא והם הסכימו להסתפק בבדיקה הידנית, אני אוטוטו בת 43

יקירה, רשימת הבדיקות היא לטובתך

ממוגרפיה - לפני אחרי, לדעת אם יש שינוי במבנה השד בעקבות ההורמונים,
לכי תדעי איך הגוף שלך יגיב לטיפולים.
פאפ - כנ"ל, מעקב תמידי פעם בשנה למטופלות זה חשוב. אגב, עכשיו הרחיבו את הזמן
לשנה וחצי.. לא בטוחה שזה לטובתינו.
בעבר היינו נדרשות גם לבדיקת א.ק.ג - היום הפסיקו את הדרישה הזו,
וגם צילום חזה היה בעבר וכיום אין.
סוף סוף הכניסו בדיקת זרע לרשימה (לא שזה עוזר לי
)
&nbsp
&nbsp
אני מבינה את הכעס שלך, אבל הבדיקות האלו, בסופו של דבר, הן למען
הבריאות הפיזית שלך, לשמור על הגוף שלך, ולדעת איך את מתחילה את
הטיפולים ושתהיה נקודת אפס להשוואה.
&nbsp
בהצלחה ושילך בקלות ובטוב.
&nbsp
&nbsp

בראון10

New member
תודה רבה

כן הבנתי, גם בהקשר לתשובות כאן, על החשיבות של גילוי מוקדם, זה ברור. אבל גם יש הגזמה.. מה גם שזו בדיקה מומלצת לכולן רק מגיל 50.. אפילו טופס 17 לא נותנים לכולן.
אני הבנתי שזה יותר כמו כסתח לראות שלא הגעתי לטיפולים אם משהו מקודם..
אקג גם אמרו לי ועשיתי אולי אני ממושמעת מידיי..

שירהד1

Member
מנהל
ממוגרפיה עושים היום החל מגיל 40 כל שנתיים-

מומלץ להיבדק בבדיקה ידנית כבר מאמצע שנות העשרים. סרטן שד הוא ממזמן כבר לא סרטן של מעל גיל 50.
כל שנה- בדיקה ידנית של כירורג/ית שד.
החל מגיל 40- בדיקה ידנית כל שנה+ אולטרסאונד כל שנתיים + ממוגרפיה כל שנתיים.
מגיל 50- אולי בדיקות של מכשירים כל שנה. עוד לא הגעתי לגיל...

המטרה של הבדיקות היא לשמור על בריאותנו. אין מה לכעוס על זה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

העניין הוא, לדעתי, גם לראות את נקודת ההתחלה

לא רק שאת בריאה, טפווו, אלא אם חלילה מתפתח משהו, לדעת מה היה לפני
הטיפולים וההורמונים. וגם לא להתחיל עם בעיות טיפולים.
&nbsp
לגבי א.ק.ג - זה עניין של 2 דקות במרפאת האם, למה לא לעשות?
&nbsp
מה זה ממושמעת מידי, בסורוקה אם לא היו כל הבדיקות לא נתנו תור להתחלת
הטיפולים. זה לא יותר מידי נתון לבחירה.
&nbsp
אגב, רק לגבי סרטן השד, היום הגיל יורד ויורד, לא רק נשים מעל גיל 50 חוטפות
סרטן השד, יש גם צעירות הרבה יותר. אז לפחות בטיפולים מנסים להגן עלינו מכך,
או לפחות לדעת מה קורה לפני. אני דווקא שמחה להיבדק פעם בשנה, ולדעת
שאני שקטה. כירורג שד, ממוגרפיה, פאפ.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

prule

New member
כריתה מנעתית וסרטן

בראון היקרה...
כשהייתי בת 13.5 אמא שלי נפטרה מסרטן, סרטן שתקף את החזה שלה כשהייתי בת 9... טיפולים והמון סבל , להבריא, ואז לחלות שוב , ובעצם לא לצאת מזה ...
אני יודעת מה זה לאבד אמא...
בגיל 16 שלי, אחרי שאמרו לי שאני חייבת להיבדק כל הזמן כי זה גנטי הסרטן שד, היה לי בחזה איזה גושון חביב.. בגיל 16 בלי הבנה מה קורה ישבתי בתור לביופסיה מחזיקה תיק עם השם שלי, שכאשר פתחתי אותו היה כתוב גוש בצד שמאל יתכן סרטני, תיתכן כריתה.
למזלי זה לא היה..... אבל באותו היום הבנתי שאני למקום הזה לא אגיע... בגיל 25 עברתי כריתה מנעתית , בה הוציאו את פנים החזה שלי ושחזרו אותו עם סיליקון ( המראה למזלי יצא לא רע בכלל ).. אך לא יכולתי להניק .. כל זה קרה בדיוק חודשיים אחרי החתונה .. ואז לא הצלחתי להיכנס להריון...ללא סיבה ( לא מוסברים).. ועברתי טיפול כדי להיקלט ... אבל הידיעה שאני אשאר כמה שאני יכולה בשביל הבן שלי ( שנולד אחרי שאיבה) שווה את כל המומוגרפיות בעולם..
אז תגידי תודה ששולחים אותך לבדוק, לפני שאת מגלה גוש, כי אחרי שמגלים.....המצב פחות טוב...
תגידי תודה שלילד העתידי שלך עשו הכל כדי שלא יגדל בלי אמא..וכן גם אם זה אומר שעברת בדיקה מסריחה.. כי לעבור טיפולים זה " טיפה" יותר מסריח
ולמות זה אפילו יותר מסריח...
אז בואו ניקח דברים בפרופורציה..
את בת 40... אחת ל8 חולות בסרטן שד... אז שלחו לבדיקה..הגיוני מאוד..
שיהיה בהצלחה בטיפול, והכי חשוב שכולנו נהיה בריאות וחזקות

בראון10

New member
וואו ממש מצטערת לשמוע, וקשה

ומה שעברת, את לגמרי גיבורה!
וממחיש באמת את החשיבות. כל אחד כנראה דואג מדברים אחרים..
אצלי למשל ריבוי נקודות חן וביקורות ולאחרונה הסרת נקודת חן מטריד יותר..

הבנתי שזה חשוב ואני מתבכיינת סתם..
(אולי קשור למוטיבצייה הכללית שלי לטיפולים עכשיו..)

טוליתי

New member
לא נעים בכלל

אבל חשוב. העיקר שהבדיקה תקינה
.
עכשיו נשאר לאחל לך הריון תקין ומהיר
.

PAND76

New member
תנו לי עשר ממוגרפיות ולא צילום רחם אחד

ממוגרפיה הייתה הבדיקה הכי ידידותית שעברתי, בכל התהליך הזה, לעומת פאפים וקולופוסקופיות שהיו גם מנת חלקי, בגלל פפילומה (מתנת נישואין מהבעלול). והיא מבורכת. כי זה כבר לא אחת מתשע, אלא אחת משבע. גיסתי שתהיה בריאה, חלתה בגיל 41. אני שמחה שהבקרות הללו קיימות.
ההורמונים שמפמפמים לגוף ב IVF , יכולים להחמיר תהליכים סרטניים וטוב שבודקים את זה לא רק לקראת IVF, אלא בכלל. לצערנו, רופאי קופה עדיין דבקים בגישת "ממוגרפיה רק מ - 50", אלא אם כן את מבקשת ומתעקשת.
גם להיסטרוסקופיה לא שולחים לפני תחילת הטיפולים, אפילו שאצל המון בנות יש פוליפים שיכולים להפריע לעוברים יפהפיים להיקלט. ככה היה אצלי.
זה בסדר לקטר. אבל צריך גם פרופורציות. ממוגרפיה זה בוטנים לעומת מה שבא אחרי. וגם את זה בולעים, לאור המטרה הסופית ששואפים להגיע אליה.

בראון10

New member
נכון... עברתי צילום רחם לפני שנים והיה סיוטט..

לגבי היסטרוסקופייה, גם חושבת ללכת, כי חוששת שאחרי הפלה שעברתי, אמנם לפני כשנתיים (בשבוע 16) נגרם משהו. אבל הרופא לא אמר לי חד משמעית.. לא מוזר?
צודקת שיש הרבה לעבור.. והמטרה מצדיקה..
כנראה הקיטורים קשורים לזה שהמוטיבצייה שלי לטיפולים לא בשמיים (זה לא לילד ראשון).

מפעם

New member
גם אני מה"שמחות" להבדק

את הסבב האחרון התחלתי בלב כבד אחרי שלא על אף אחד מישראל, גיסתי נפטרה בגיל 50 מהמחלה והותירה יתומים, שניים, שאת השני ילדה ארבע וחצי שנים קודם לכן אחרי טיפולים מפרכים (הראשון הגיע טבעי). יהי זכרה ברוך.
כשהייתי צריכה לחדש את הבדיקות כבר הייתי בטיפולים כי התחלתי מהחזרה והכירורגית המקסימה שהייתי אצלה לבדיקה ידנית נתנה לי הפניה לאולטראסאונד במקום. זאת גם אפשרות.. בהצלחה גדולה!

a morph

New member
הבדיקה לטובתך, בפעם הבאה תבקשי אולטרסאונד ובדיקה ידנית

למעלה