בטא מכפילה אבל המספרים מעט נמוכים

Deergus

New member
בטא מכפילה אבל המספרים מעט נמוכים

היי לכולם,

ביצעתי בדיקת בטא שנייה היום, ולמרות שהתוצאה הכפילה את עצמה, הבטא נמוכה לממוצע - וגם נמוכה משמעותית מההריון הקודם שלי (שלצערי הסתיים בלידה שקטה כואבת במיוחד).

יותר בפירוט:
בטא ראשונה לפני יומיים 171 - 13 יום לאחר החזרת עובר בן 3 ימים.
בטא שנייה היום 367 - 15 יום לאחר (כלומר 18 יום לאחר הביוץ).

הורמונים אחרים - אסטרדיול 7500, פרוגרסטרון 190.

למרות שהבטא הכפילה את עצמה, המספרים הללו נמוכים מאוד מההריון הקודם (בטא ראשונה 195, בטא שנייה באיזור 550 - וזה נעשה יום מוקדם יותר). האסטרדיול והפרוגרסטרון דווקא גבוהים היום מהערכים שהיו בהריון ההוא.

אני חוששת שהמספרים הנמוכים יחסית מראים על עובר פחות חזק (ולכן - לא תקין גנטית). אשמח קצת לעידוד, דעות נוספות, וסטטיסטיקות.

יש לציין גם שנדרשתי לבצע בטא שלישית (מה שלא היה בעבר), מה שמעלה לי את החשד שמדובר בערכים קצת גבוליים.

bhsf

New member
אני מבינה את החשש אבל

יכולה לשתף שאצלי היה הבדל גדול מאוד בין ההריונות, בשני גם היה נמוך, הרופא הוסיף לי זריקות פרגניל וב"ה היה תקין.
יש לך הכפלה וזה טוב, מעבר לזה הבנתי שכל הריון שונה.
שיהיה המון בהצלחה וידיים מלאות ובריאות

דווקא ערכים מעולים לגמרי

אצלי בהריון הראשון הערכים היו נמוכים בחצי משלך.
בשני ההריונות הבאים שנגמרו רע היו ערכים מאוד נמוכים, 53 בטא ראשונה שהכפילה את עצמה אבל ההריון נפל אחרי כמה שבועות.
הבטא נהדרת והפרוגס' פצצה לגמרי
שיהיה המשך קל ומתוק

Deergus

New member
תודה רבה - מחר נראה איך הבטא מתקדמת

מקווה שטוב ושהדאגה מיותרת!

mereng

New member
אלו ערכים מצויינים, בכלל לא נמוכים!

הכפלה יפה, נראה שהכל בסדר.... ורק לחזק שאם הבטא גבוהה זה לא מבטיח שהעובר תקין גנטית. יש לי ילד עם צרכים מיוחדים שהתחיל מבטא 560....

בקיצור הכל בסדר, לנשום עמוק ולהנות!

טוליתי

New member
בטא היא סטטיסטיקה

יש הריונות לא מעטים עם בטאות מוזרות, והם תקינים.
אצלך המספרים מסתדרים.
תמשיכי לבדוק הכפלות, ובבטא 1000 במכשיר אולטרסאונד טוב עם רופא מיומן (לא של מיון) אפשר יהיה בע"ה לראות שק הריון.
&nbsp
תעדכני
.

Deergus

New member
תודה רבה ועדכון

בבדיקה אתמול הבטא עלתה ל897 (אחרי כ-57 שעות מהבדיקה הקודמת), כלומר שוב הכפלה.
&nbsp
האסטרדיול גם עלה וכבר נושק ל-10,000, והפרוגרסטרון עדיין גבוה (מעל 190). על פניו זה מעודד, אבל הדרך עוד ארוכה. נקווה לטוב.

נועה312

New member
הלוואי שהפעם ההריון יסתיים בידיים מלאות

אני יכולה לתת דוגמא של 2 הריונות מאותה שאיבה, שבהם היו אותם ערכי בטאות גבוהות ואותן הכפלות. בהריון הראשון לא התגלתה אף בעיה וטפו טפו טפו הוא בן שנתיים וחצי ועכשיו בהריון השני גילו ממצא רך בסקירה ראשונה, שלחו אותנו לצ'יפ גנטי שיצא תקין ויש עוד סקירה שלישית לפנינו.. ככה שהבטא היא רק סטטיסטיקה והיא לא אומרת כלום.

Deergus

New member
הלוואי. מומלץ גם לעשות אקסום אם ניתן

אצלנו הצ׳יפ הגנטי יצא תקין, אך האקסום לא. אם מצאו ממצא באחת הסקירות, אז לדעתי זה חובה.

שיהיו רק בשורות טובות ונתברך בידיים מלאות.

נועה312

New member
הממצא שמצאו לנו

נמצא ב1 מתוך 20 ילדים בריאים ולא המליצו לנו לעשות אקסום במקרה שלנו, התייעצנו וההמלצה הרפואית שקיבלנו היתה לא לעשות. אין הבטחות בשום דבר וגם האקסום לא מגלה את כל התסמונות בעולם כי יש תסמונות שהגורמים להן לא ידועים עד היום ויש לצערי סיכון לילד פגוע גם עם אקסום תקין.

בהריון הראשון אצלי

הבטא הראשונה הייתה 110 והכפילה יפה. ממש לא התבקשתי לבטא שלישית והרופא התייחס לזה כנס חנוכה..
לצערי אין לי חדשות טובות על ההריון ההוא אבל אף אחד לא חשב שלא יהיה תקין עד שבפועל הפסיק הדופק.

דווקא אצל הבן שלי בהריון לא הכפיל בול וזה שיגע אותי מדאגה.

למעלה