מחשבות לאחר שאיבה

מחשבות לאחר שאיבה

חדשה כאן, עד עכשיו רק קראתי ולמדתי מכן מלא, תודה!
אתמול היתה לי שאיבה באסותא רמת החייל (היתה חוויה מעולה).
אני בת 43, נשאבו חמש ביציות כך גם נצפו באס.
ivf ראשון אחרי הפלות חוזרות ללא סיבות ידועות.
היום התקשרו לספר שיש שני עוברים ואנחנו לפני pgs בגלל גיל זא שהחזרה רק חודש הבא.
משתפת אתכן בדילמות שלי ושל בן זוגי.. מכיוון שיש רק שני עוברים והביופסיה מוסיפה סיכונים.
1. האם עפ התחלקות התאים בימים הבאים ניתן לאמוד את עמידות העוברים ובעצם להחזיר עוד החודש.
2. האם ניתן להחזיר עדיין הרי הביוץ היה אתמול?!

לא בטוחה שעוד ניתן להחזיר

אם לא ניתן לך פרוגרסטרון. אבל תבררי עם הרופא, אם תתחילי מחר בבוקר אולי זה בסדר..
&nbsp
לגבי התחלקות העוברים.. לא נראה לי שזה צופה אם תהיה חלילה הפלה בהמשך הדרך.. יש עוברים שמתחלקים לא כמו הממוצע, אך הופכים לתינוקות, ויש עוברים שנראים מושלמים והופכים חלילה אכ להריון כימי או הפלה או כלל לא משתרשים.
אבל.. יכול להיות שכן כדאי לך להחזיר עובר אחד, ושיבדקו עובר אחד. כך גם יהיה איזשהו איבחון מדגמי וגם תחזירי עובר. אבל נחכה שעוד בנות מנוסת ישיבו. החלטה לא פשוטה..
&nbsp
אגב, בדקו לך ולבעלך קריוטיפ, ואצלך קרישיות וכו? האם יש לכם ילדים משותפים משניכם?

מנסה לעזור

בהחלט כן לשתי השאלות - בשביל דגימה של PGS את צריכה עוברי יום 5 היינו בלסטוציסט.
ובשביל להגיע ליום 5 יש נקודת עצירה ביום 3.
בשלב זה תראו מה מצב העוברים ותחליטי האם יש טעם בהמשך גידול או להחזיר את מה יש ולקוות לבינגו

אני כמובן מסייגת את דברי - כדי לעשות החזרה את תצטרכי לקחת תמיכה כבר כעת ואת זה כמובן את צריכה לשאול רופא
בהצלחה!!
&nbsp

ברוכה הבאה לשהות קצרצרה

מעבר לדברים שכבר נכתבו, האם עברת בירור הפלות חוזרות?
האם ההנחה היא שהעוברים לא תקינים (עקב גיל) או שהעוברים נבדקו לאחר ההפלות?
האם נוסו קלקסן, תמיכת פרגניל ודופסטון כאשר התגלו ההריונות?
אני מבינה שהריונות שנפלו היו ספונטניים, אם כך המטרה של Ivf אצלכם הייתה מראש עבור בדיקת pgs?
לגבי שאלותיך, התחלקות העוברים לא מעידה חד משמעית דבר, היו לי הריונות לא תקינים מעוברים מושלמים. לגבי ההחזרה כפי שנכתב, זה תלוי בתמיכה , וכמובן רק בהתייעצות עם הרופא.
את מוזמנת לפרט וננסה לחשוב יחד

אכן המטרה היא מראש pgs

יש לי שני ילדים מהריונות טבעיים, לפני ההריון השני היו שלוש הפלות ספונטניות בין שבוע 8 ל13. והרופא שלי הציע בדיקת קרישיות (,תוצאה העדר פרוטאין S) והוחלט על מתן קלקסן, ההריון עבר תקין.
בארבע שנים האחרונות היו עוד 7 הריונות שניים כימים והיתר אחרי בדיקת דופק חיובית הפלה בשבועות 11-13.
עשיתי בירור להפלות חוזרות ויצא הכל תקין, כולל הפרוטאין S.
מכיוון שאני נכנסת להריון רק מהמחשה התנגדתי לטיפול הורמונאלי אבל רגע לפני שאני מוותרת החלטתי לנסות IVF.
בפגישה הראשונה עם דר אליצור ואחרי שישבנו על התיק הוא מיד הציע את ברטוב ואכן במיון על אף מורפולוגיה טובה נמצא אחוז מועט של תאי זרה תקינים במבנה ועוד חיידק (לא זוכרת את שמו) שיש סברה שיוצר בעיה בהשתרשות ההריון.
לכן PGS + גיל זו ההכוונה לתהליך שלנו.

אני יודעת שזו המטרה ותודה שאת מחזירה אותי אליה, פשוט השני עוברים האלו מרגישים כלכך קרובים וכואב לי להפסיד גם אותם, במיוחד שבמיון זרע מצאו 10 מצויינים ברמה 1. אז אני אומרת אולי אחד מהם ממש מושלם ויוביל הריון תקין.

מה ברטוב אמר על הפגמים בזרע?

יש פגמים ספציפיים שידועים כמעלים משמעותית סיכון להפלה בשליש ראשון.
&nbsp
לפי מה שסיפרת כאן, נשמע בהחלט שכדאי לנסות להחזיר אפילו ללא pgs.
מצורת החלוקה כאמור לא ניתן לדעת אם תקין, אבל מיון זרע בהינתן מורפולוגיה נמוכה מאוד, והפרייה עם זרע תקין- זה בהחלט משפר סיכויים.
&nbsp
לא ברור לי למה הניחו שההפלות והכימים הם בשל גיל הביציות ולא המורפולוגיה הבעייתית.. האם ברטוב או רופא המומחה בתחום הזרע קבע שסוג הפגמים בזרע הוא לא מהסוג שמעלה סיכון להפלה בשליש ראשון?

לפי ברטוב הפגמים בזרע בהחלט יכולים להיות הסיבה להפלות

נמצאו רק 0.7 מתוך 150 שדגמו שמתאימים לעדיפות ראשונה.
יש שברים במבנה ועוד נמצא בזרע חיידק אוראלפלאסמה אוראליטיקום שהוא גם גורם סיכון שמחייב טיפול אנטיביוטי לפני תחילת התהליך.
לא קיבלתי את הדוח החדש שעשו השבוע לפני השאיבה אבל מניחה שאם מצאו 10 שמתאימים לעדיפות ראשונה ועוד שניים לשנייה אז התרבית היתה ממש טובה.
לכן אני מתבאסת וחוששת אם לחכות לביופסיה. אוכל לדבר עם דר אליצור רק בהמשך היום.
חושבות שמאוחר מידי לקבל תמיכה של פרוגרסטרון ולהחזיר החודש?

מתי אגב מגיעה מחזור

אחרי שאיבה?, עוד חשש זה שהביוץ יצא ממש על ערב סוכות.
השאיבה היתה ב 29 יום רביעי

כדאי לשלוח לאליצור סמס, גם אם לא תספיקי

לרכוש מרשם, צייני פה מה רשם לך ובטוחה שמישהי תוכל לעזור.
&nbsp
ללא תמיכה המחזור הבא לרוב מקדים בהרבה. סביב שבוע. אבל אי אפשר לדעת.. מאוד אינדיוודואלי.
&nbsp
בהצלחה!

נועה312

New member
אני הייתי מוותרת על הpgs

מהסיבות שהוזכרו כאן
http://www.baby4u.co.il/article.aspx?id=738
PGS לא מחליף את הצ'יפ הגנטי וכמובן שגם לא את האקסום ולא מבטיח עובר בריא.
בשאיבה השנייה הרופא נתן לי תמיכת פרוגסטרון רק ביום ההחזרה (יום 2) אז אני מתארת לעצמי שגם את יכולה להתחיל פרוגסטרון היום ולעשות החזרה בימים הקרובים. הייתי מתייעצת עם הרופא.

צריכה את עזרתכן

לאחר שיחה עם דר' אליצור, השניים מתפתחים להנאתם. הוא הציע לחכות עד יום שני שזה היום החמישי לשאיבה ולהחליט אם להחזיר כמובן במידה והם תקינים.
כרגע להתחיל במתן פרוגרסטרון. הדבר היחיד שיש לי בבית זה נרות אוטרוגסטן 200, הוא המצליץ על 3 ביום. יש לכן המלצות נוספת ? אצה מיד לקנות
מרגישה כלכך קלולס.. תודה על היותכן
ושבת מבורכת

נועה312

New member
זה נשמע לי מספיק

הייתי מתחילה לקחת אותם היום ומבקשת ממנו לעשות בדיקת דם לבדוק את הפרוגסטרון ביום ההחזרה ואם צריך אז לחזק את התמיכה. בהצלחה!

יופי, תבדקי פרוגרסטרון ביום ההחזרה לראות שמספיק

אם לא תצליחי לרכוש בזמן את הפרוגרסטרון, אולי יש לי לתת לך, יכולה לבדוק.

בהנחה שאולי תהייה החזרה בשני

התחלתי נרות פרוגרסטרון ויש לי את הסופש להיות שלמה עם הבחירה לכאן או לכאן.

מצד אחד לוותר על הביופסיה ולהסתכן בהריון לא תקין/תקין
אני רק חושבת על בדיקת הדופק שתבוא בהמשך וכולי מתכווצת מתוצאה שלילית שיברון הלב, מפח הנפש... והפלה, לא יודעת אם ישארו לי כוחות לניסיון נוסף אחרי.

מצד שני לחכות לביופסיה שאולי תשמיד את העוברים אך אולי תוציא אחד תקין...
אין ערובה לתקינות ההריון כמובן אבל לפחות ניסיתי את כל האפשרויות לשלול את הכשלונות שאנחנו כן מבינים. זה עוד מסנן לרעשים.

"המחשבות מתנגשות בין קירות הלב"

לא יודעת מה לעשות, פורקת איתכן... תודה על הקשב והעיצות

מאחלת לך המון הצלחה יקירה

מקווה שאכן ההפלות נגרמו בשל הזרע, והמיון זרע יעזור עם זה ולא נדרש pgs.
יש בהחלט מחקרים שמראים שמיון זרע, במקרים בהם יש רק של הפלות בשליש ראשון ובעיה במרפולוגיה, מקטינים משמעותית את הסיכון להפלה. ויש גם דוגמאות לזה פה בקבוצה של בנות שהיו להן מספר הפלות עד המיון זרע שהפך אותן לאמאות.
מקווה שיהיה לך המון הצלחה וידיים מלאות בקרוב

למעלה