יומיים לפני בטא - בדיקה ביתית שלילית

kai83

New member
יומיים לפני בטא - בדיקה ביתית שלילית

מחר יש לי תור לבדיקת בטא, 13 יום לאחר הזרעה שלישית (שאליה הלכתי בלב כבד וללא תקוות גדולות).
אתמול, לא עמדתי בזה יותר ועשיתי בדיקה ביתית שיצאה שלילי.
בהזרעות הקודמות התגברתי על הדחף ולא בדקתי עד הבטא.
מנסה לחשוב חיובי, אבל כבר ממש איבדתי תקווה...

יש מישהי שבדיקה ביתית הראתה שלילי ויומיים אחרי קיבלה בדיקת בטא חיובית? מה הסיכויים?

kai83

New member
תודה נועה

מודעת לזה שמיותר לקנות בדיקות ביתיות, הפעם היה קשה לי להתאפק...
השרשור שצירפת אכן מעודד...
רק אוסיף, בהמשך להודעות הקודמות שלי, בשבוע שעבר ישבתי עם הרופאה שלי שהפעם הקשיבה לכל מה שהיה לי לומר והסכימה איתי.
הגשנו בקשה לIVF וממתינים לאישור - במידה וחלילה מחר אתאכזב בשלישית.

kai83

New member
שוב שלילי

די הכנתי עצמי נפשית לזה הפעם.
מצד שני אישרו לי IVF מהכללית.
התור הכי קרוב לפתיחת תיק בעוד חודש וחצי

מישהי יודעת אולי אם אני יכולה לבקש מהקופה שיחליפו את האישור למקום אחר?
במידה ואמצא תור קרוב יותר...

londi81

New member
אני מניחה שאת הולכת על מסלול ציבורי?

בגלל חוק ההסדרים - ממש כדאי לך ללכת על רופא מהקופה במסלול פרטי. יש בכללית רופאים נהדרים שיכולים ללוות אותך בתהליך, והעלות תהיה זהה לעלות של המסלול הציבורי.

אם תוכלי להסביר יותר על מה שרשמת אשמח לשמוע

אני כרגע מטופלת אצל רופא פרטי וביח פרטי ויוצא לא מעט כסף לסבב , זה נשמע מעניין מה שציינת..

londi81

New member
אם הרופא הפרטי שלך הוא רופא של הקופה את יכולה לעשות את ההליך

במדיקל/אסותא בעלות של טופס 17 בלבד (34 שח) ולא בהשתתפות עצמית של 660...
בנוסף, אני לא בטוחה איך בדיוק זה עובד, אבל יש איזה קטע שאסור להם לגבות תשלום פרטי...
אני עשיתי כמה סבבים אצל דורון גולדברג - שהוא רופא מעולה, אם כי לא התאים למצב שלי, ולא שילמתי בהם שקל, למרות שהטיפול היה פרטי לגמרי

תבקשי מהם את כל הבדיקות כבר כדי שתגיעי לפתיחת תיק עם כל

הבדיקות, יש רשימה של בדיקות דם, כירורג שד, ממוגרפיה-תלוי גיל,
א.ק.ג, ועוד כל מיני.
&nbsp
לגבי בדיקות ביתיות... חברה היתה בהריון תאומים בטא חיובית מופלאה,
ובדיקות ביתיות שליליות, והיא לא עברה טיפולים, כלומר בלי הורמונים.
לי היתה בדיקה שלילית ובטא חיובית, אבל הריון כימי, אז הבדיקה צדקה

בכל מקרה הכי טוב לעשות בדיקות דם, ולהתפתות כמה שפחות לזרוק כסף
על בדיקות ביתיות (זרקתי עליהן כמה עשרות שקלים בפעם הקודמת
)
&nbsp
&nbsp
&nbsp

kai83

New member
לא ממש מובן לי נושא ההסדרים

אני לא בחרתי רופא מסוים, אלא בית חולים ספציפי.
את ההזרעות עד כה ביצעתי בבנק הזרע בתל השומר וביקשתי אישור לIVF במקום אחר שקרוב לי יותר לבית.
לאחר מעט מחשבה הבנתי שטעיתי כשביקשתי אישור לביה"ח הקרוב, מאחר ובכל מקרה אצטרך לנסוע לתל השומר כדי להביא את הזרע ואחרי הטיפול שוב לנסוע לשם כדי להחזיר את המיכל.
גם מבחינת תורים לפתיחת תיק, בביה"ח הקרוב יש תור רק לעוד חודשיים ובתל השומר נתנו לי תור לשבוע הבא.
עכשיו שוחחתי עם מרפאת האם שלי והם יגישו ערעור על האישור ובקשה להחליפו לתל השומר.
את המעקבים בכל מקרה אמשיך לעשות במרפאה שלי אך אצטרך להעביר לתל השומר את התשובות בכל פעם כדי לקבל הוראות.
בנושא הבדיקות, יש לי את כל הבדיקות כבר מתחילת התהליך ועוד לא עברה שנה (בסוף אוקטובר).
בכל מקרה כבר קבעתי תור לבדיקות דם/פרופיל הורמונלי בעוד יומיים, כדי שיהיה לי מוכן הכל במידה והנושא יתעכב מעבר לאוקטובר.
כרגע רק מקווה שיאשרו את השינוי עד השבוע הבא

londi81

New member
תל השומר זה מסלול ציבורי

קחי בחשבון לפחות 3-4 פעמים של נסיעות לשם למעקב זקיקים וכיוב. (לא יודעת אם אפשר להעביר להם דרך הטלפון...)
אני עשיתי את הסבב הראשון שלי בתל השומר (גם כי הזרע שלי היה שם) והייתה לי חויה לא מוצלחת...
האופציה הפרטית היא פשוט ללכת לרופא פרטי ולעשות את כל הפרוצדורה מולו בבית חולים פרטי

kai83

New member
למה חוויה לא מוצלחת??

פרטי, נמקי והסבירי! אם בא לך כמובן

בנושא מעקב זקיקים, נאמר לי במפורש שהם רק מבקשים עד שעה מסוימת להעביר להם תוצאות בכל פעם והם מתקשרים לתת הוראות. כלומר, אין חובה לבצע מעקב זקיקים אצלם.

londi81

New member
זו החוויה האישית שלי כמובן אבל...

נתחיל מזה שרוב הצוות שפגשתי היו מאוד נחמדים ומלאי רצון טוב...
אבל מדובר במתקן ציבורי - וככה הוא נראה ומתנהג
- הפאסיטלטיס (חדרי הניתוח, אולטראסונד, התאוששות, המתנה) מרגישים כאילו יצאו משנות ה-60 - ממש לא מותאמים למטופלת פריון או בכלל... החויה שלי במדיקל ובאסותא ראשלצ חידדו את הפער!
- כל התקשורת היא מסורבלת - אי אפשר להשיג את האחיות, שלא נדבר על רופאים.. את אמורה להיות זמינה בין 2 ל4, ואם פספסת את הטלפון - לכי לדבר לקיר (אני מרצה במקצועי, ומה לעשות אני לא יכולה להיות זמינה כל הזמן...)
- הפרוטוקול (היחיד שעשיתי שם) היה גנרי להחריד, הניב מהתחלה תוצאות מאכזבות ולא היה שום ניסיון לשנות תוך כדי או לחשוב מה עושים עם זה... לצורך העניין בסבב שלי בתל השומר שאבו 4 ביציות והייתה הפריה אחת, בכל אחד מהסבבים הבאים שלי (היו עד 4) שאבו 12 ביציות.. והיו לפחות 4 הפריות...
- לי קשה שאין לי רופא מטפל, ושאין אדם שלוקח אחריות ומסתכל על התמונה בכללותה. בפגישה הראשונה שלי היה פרופסור מבוגר, שמצד אחד נתן לי פרוטקול מאוד "קליל" - 187.5 גונאל, למרות FSH מוגבר, ובמקביל כבר הזכיר תרומת ביצית (מיותר לציין שיש לו מרכז פרטי לתרומת ביצית). אחרי הכשלון הראשון, הייתה לי גם פגישה עם זיידמן שם
שהציע פרוטוקול אחר לחלוטין והרבה "יצירתי" - בסוף לא עשיתי אותו, כי לא המשכתי בתל השומר, אבל כנראה שהכל תלוי באיזה רופא מקבל אותך...
- הזרע שהופשר בתל השומר התגלה כבעל איכות ירודה במיוחד שלא אפשרה הפריה, בהתחשב בעובדה שחמש מנות אחרות של אותו תורם שהופשרו יותר מאוחר במדיקל/אסותא היו תקינות לחלוטין, אני קצת חושדת במעבדה בתל השומר, אבל אין לכך שום ביסוס...
&nbsp
אני ממש העדפתי לעבור לרופא פרטי מהקופה, ללא שום עלות נוספת, קיבלתי תקשורת ישירה עם הרופא בווצאפ, את הפאסילטיס של המדיקל סנטר, ובעיקר ניסיון לתפור את הפרוטוקול למצבי... כשגם פה שלושה סבבים לא הניבו הריון, עברתי לטיפול פרטי לחלוטין אצל בר חוה - שהיה שווה מבחינתי כל שקל ושקל

Kapachka

New member
גם לי היתה חוויה אישית לא טובה בתה"ש ועברתי לפרטי

אשמח לספר עוד בפרטי. מאד דומה לדברים שלונדי ציינה פה.
&nbsp
בכל מקרה שיהיה המון בהצלחה.

kai83

New member
נשמע בהחלט לא נעים

בנושא הפאסיליטיס, נראה לי שזה משהו שפחות מטריד אותי. אבל אולי זה בגלל שעד כה עברתי רק הזרעות שהן פשוטות יותר מבחינת התהליך עצמו.
האמת היא שעל תקשורת מסורבלת וקושי בזמינות הצוות הרפואי אני שומעת המון גם במגזר הפרטי לגמרי. אבל זה משהו שתסכל אותי גם בהזרעות שם, קשה מאוד להשיג אפילו את המזכירות והבנתי שזה כך בכל מקום...
אם אני הולכת לרופא פרטי מהקופה, והולכת על מרכז רפואי אחר שבו אבצע את ההפריות, זה אומר שאני צריכה להחליף תורם לאחד מהמדיקל או אסותא?
הזוי העניין של הזרע שהופשר! בנק הזרע שלהם, אז זה אומר שהם מקבלים תרומות באיכות ירודה??

londi81

New member
לא... את רק צריכה לשנע את הזרע

עשיתי את זה 3 פעמים. מבחינתי זה בקטנה (טיול עם מיכל חנקן) וגם כי אני די שולטת על הלוז שלי... יש כאלו שיותר קשה להן עם זה...
בכל מקרה הזרע שלי אוחסן בתל השומר אבל הוזמן מדנמרק...
לגבי מה שאמרת, ברגע שעברתי לרופא פרטי דרך הקופה, התקשורת עברה לווצאפ והייתה שוטפת ומיידית וגם שקופה

kai83

New member
גם הלו"ז שלי די גמיש

אבל בכל זאת זה מס' ימים של נסיעות ואז שאיבה והחזרה...
נראה לי מסתכם בשבוע שלם של חופש.
ושלא אתחיל בכלל לדבר על נושא החניה בתה"ש...
לפני שבועיים, בהזרעה האחרונה הגעתי בכוונה שעה לפני הזמן ובכל זאת איחרתי בחצי שעה לתור.
ואם זה לא מספיק, קיבלתי דו"ח של 250 ש"ח בגלל שאחרי שעה וחצי של חיפושים ורגל כואבת, חניתי במקום של דו גלגלי.
אני משערת שפשוט אלך בשבוע הבא לפתיחת תיק ואראה מי מה איך ולמה...

londi81

New member
אני חושבת שלא הבנת אותי וטיפ שימושי בפנים

בגלל שהלו"ז שלי גמיש לא אכפת לי לשנע את הזרע מתל השומר למדיקל/אסותא... יום לפני השאיבה נסעתי בבוקר למדיקל/אסותא - אספתי מיכל ריק, נסעתי לתל השומר, וחזרתי למדיקל/אסותא לתת את המיכל + הזרע, שחיכה לי מופשר ליום השאיבה...
לי זה תמיד היה כיף - קצת זמן איכות עם הזרע (יש לי כמה תמונות מצחיקות). בסבב היחיד שעשיתי בתל השומר, עשיתי מעקבים שם, וזה היה סיוט - כל כך איטי!!! באמת רק אחרי שעברתי לרפואה פרטית - הבנתי שזה לא חייב להיות ככה.
&nbsp
אגב - דיברתי לא מזמן עם מישהו שמעורה בכלכלת בתי חולים, שהסביר לי שבכלל שקופות החולים מממנות את המסלול הפרטי ב IVF באופן כמעט מלא, רוב המטופלות ורוב הרופאים מעדיפים אותו, ולכן לבתי החולים אין יותר תמריץ לתחזק את המחלקות, ושרופאים רבים חותכים אחוזי משרה במסלול הציבורי כדי להגדיל את נפח העבודה בפרטי, ולכן גם קשה למחלקות בציבורי לספק את הסחורה - בטח שלא להתחרות בציבורי...
&nbsp
הטיפ המשמעותי בנוגע לתל השומר זה לא לחפש חניה בפנים. גם ככה ה IVF /בנק הזרע נמצא על הכניסה. אני תמיד ממשיכה ישר ברמזור במקום לפנות ימינה לתוך בית החולים, על הרחוב ישר אחרי הרמזור יש תמיד חניה בכחול לבן במרחק כלום, מפעילה פנגו, נכנסת רגלית - יוצאת רגלית.

למעלה