האם ניתן להצטרף לביטוח בריאות פרטי תוך כדי טיפולים?

אלמה113

New member
האם ניתן להצטרף לביטוח בריאות פרטי תוך כדי טיפולים?

שלום לכולן,

עברתי לטיפול פרטי אצל בר חוה והעלויות מטורפות. יש לי פלטינום של הכללית, אבל 3 יעוצים בשנה זה ממש לא מקל. השאלה האם בשלב הזה אחרי שנה פלוס בטיפולים, יש בשוק איזושהי חברת ביטוח שתציע לי ביטוח שיכסה חלק מהעלויות המטורפות, או שזה בכלל לא רלוונטי לגבי? האם יש בנות שהצליחו להפחית עלויות בזכות ביטוח פרטי, אליו הצטרפו אחרי שכבר התחילו בטיפולים?? אשמח לשמוע פרטים.

תודה,
א.

mevugeret1975

New member
לרוב אנשים עושים ביטוח קבוצתי בעבודה

זה עולה לא הרבה ומכסה חלק מעלויות. אם יש אפשרות כזאת-כדאי לברר. אבל נראה לי שחותמים הצהרת בריאות ולבעיה קיימת יש תקופת המתנה. תבררי מה תקופת ההמתנה לכל דבר שתצטרכי (יעוץ רפואי, הפריה בבית חולים פרטי וחו׳). לי יש ביטוח של הראל.

ביטוחים מחריגים בעיה ידועה, פרט

לחלק מהביטוחים הקיבוציים. ביטוח קיבוצי זה ביטוח למשל שניתן להצטרף אליו כשמתחילים מקום עבודה חדש, אם למקום העבודה יש הסדר כזה. בחלק מהמקרים לא דורשים למלא הצהרת בריאות ולא מחריגים בעיות רפואיות.
אך יש מעט מקומות עבודה עם הסדר כזה.

haych

New member
איזה כייף לך

אצלי אני לא זוכרת אם נדרשת הצהרת בריאות, אבל בכל מקרה כל מה שקשור לפוריות מוחרג :(

haych

New member
כי הם יכולים :)

נבלות.

חברה שלי הייתה צריכה לעשות היסטר' ניתוחית בגלל נישה בצלקת של הקיסרי שהפריעה לעוברים להקלט.
בנוסף, היא דתיה והבינה מהרופא שהדם נאגר בנישה, ככה שהיא בעצם אף פעם לא נקיה מבחינה הלכתית.
חברת הביטוח סרבה לשלם על ההיסטרו' כי זה תחת הקטגוריה של טיפולי פוריות. בסוף הם שילמו רק כי הרופא היה נחמד מספיק בשביל להדגיש שהניתוח הוא בגלל הטהרה ולא בגלל פוריות.
אם זה מטעמי דת - אז סבבה. אם חלילה את "רק" רוצה להביא ילד - זה לא

נועה312

New member
אצלנו

לי יש ביטוח מהעבודה שכולל טיפולי פוריות לילד ראשון ושני. לבעלי יש ביטוח מהעבודה שכולל טיפולי פוריות החל מהילד השלישי. כמובן ששנינו כלולים בביטוח אחד של השני והביטוח שלי שילם על הניתוח וריקוצלה שלו. מה שכן, גילינו את הצורך בטיפולים כשכבר היה לי את הביטוח.

haych

New member
יש לי עוד ביטוח

אבל הוא מהעבודה של אבא שלי ואני מעדיפה שההורים לא ידעו על הטיפולים עד כמה שאוכל למשוך.
אבל זה מעניין מה שאת אומרת, לא חשבתי על הביטוח של בעלי. מעניין מה הוא כולל. בטח יש גם תקופת אכשרה.

נועה312

New member
תבדקי

אצלי גילינו שבעלי נכנס אוטומטית לביטוח כשמילאתי את הטופס 101 וכו' והצהרתי שהתחתנו בלי שמילאתי טופס מיוחד לביטוח ובעצם התקופת אכשרה עברה לפני שגילינו את הבעיה והתחלנו טיפולים.
אצלו זו פוליסה יחסית חדשה שכבר היה לנו את הבן שלנו כשהוא הצטרף אז הוא הוסיף את שנינו ביחד איתו בלי הצהרת בריאות.

haych

New member
שלחתי אותו לבדוק

מסתבר שכמוני, הוא מבוטח באותה חברה ועם אותה פוליסה.
אבל יש שם פוליסה מורחבת, אז נבדוק לגבי הרחבה שלה, מה היא כוללת ואם זה אפשרי. רעיון מעולה.

אלמה113

New member
תודה לכל מי שענתה

פעם היה לי ביטוח כזה מטעם מקום העבודה, אבל מזה מספר שנים כבר לא עובדת שם ולצערי לא המשכתי את הביטוח (על אף שבחלוף השנים ובמצטבר היה עולה לי לא מעט להמשיכו באופן פרטי). ביטוחי בריאות מטעם העבודה הם לא כאלו נפוצים כמו שנראה לאלו ברות המזל, אם אני לא טועה מציעים אותם רק במוסדות ובארגונים גדולים או בחברות הייטק, וגם שם - רק במבוססות ווהגדולות שבהן.

בכל מקרה אברר בהראל על משהו פרטי.

בהצלחה לכולנו ובשורות טובות,
א.

אלמה113

New member
לבחורה שאין עליה - נשמע טוב - איפה את עובדת?

ומה זה אומר לגבי הפרוצדורות שעברת - מה כיסו לך?

א.

בנתיים עברתי רק הזרעות בקופה

חודש הבא מתחילה ivf והאמת עוד לא בדקתי מה מגיע לי . מגישה בנתיים מושלם. אבל עשיתי ניתוח לפרוסקופיה לאנדומטריוזיס אצל שינמן באופן פרטי והחזירו לי כמעט הכל. עובדת בטבע :) והשם משתמש פה מגיל 14 אולי חחח

clairerandall29

New member
יש לי ביטוח בריאות פרטי והוא לא מכסה כלום

איזה כיסוי צריך כדי לקבל החזר על טיפולים, מישהי יודעת?

למעלה