סקר הפסקות בין טיפול לטיפול

טוליתי

New member
סקר הפסקות בין טיפול לטיפול

נושא שעולה כאן שוב ושוב, וודאי שרלוונטי לחודשי הקיץ והחגים הוא נושא ההפסקות בין הטיפולים. ענו על השאלות:
1. האם את יוזמת הפסקות בין טיפול לטיפול? כן/לא
2. כיצד את מרגישה כשאת בהפסקה?
3. כיצד את מנצלת את ההפסקה?
4. נטיפ שלי להפסקה מוצלחת.

קיץ קריר ומיטיב

haych

New member
סקר שתפור עלי :)

1. בגדול לא. מבחינתי לתקתק חודש אחרי חודש. קשה לי מאוד עם החוסר מעש. כשעשיתי הזרעות פעמיים היו לי ציסטות - בפעם הראשונה היא לא נעלמה ונאלצתי לוותר על טיפול, בפעם השניה היא נעלמה עם הוסת ונשמתי לרווחה. עד כה עשיתי שאיבה אחת והחזרתי את כולם אחד אחרי השני.

2. עכשיו אני בהפסקה של כחצי שנה, אפילו יותר. טיפול אחרון בתחילת מרץ, ואני חוזרת מההפסקה באוקטובר או נובמבר (תלוי מתי תיהיה הוסת).
בחודשים הראשונים היה לי ממש ממש קשה! משהו כמו 3 חודשים. עם כל וסת נכנסתי לדכאון כי לא היה המוטיבציה שבתחילת טיפול חדש שתרים אותי. אבל עכשיו אני כ"כ נהנית!!! הייתי צריכה ללכת למרפאה של המעקבים כי זה בבניין גדול עם הרבה רופאים בנושאים שונים - וממש התעוררה בי חלחלה להכנס לשם. אני רוצה כבר להתקשר למרפאה כדי לקבוע פגישה עם הרופאה לקראת חזרה לטיפולים - ולא מסוגלת להביא את עצמי. אני לא משועבדת לשעות קבועות, יש לי חופש מתחתוניות ומאנדומטרין מטנף, אין את המתח של לפני כל בדיקה... תענוג.
3. תכננתי לנצל אותה בשביל לעשות בדיקות, היסטרו למשל, אבל הרופאה שלי חושבת שזה מיותר ובסוף כל הזמן הזה לא עשיתי שום דבר מיוחד.
בקרוב נטוס לטיול תרמילאים, אבל זה לא בדיוק דרך לנצח את ההפסקה אלא הסיבה להפסקה.
4. לא לחשוב על טיפולים, להנות מהחופש. היה לי חשוב לשאול את בר חווה באירוח שלו, אבל התבאסתי אחרי זה כי התשובה שלו הייתה לא פשוטה לעיכול וזה התחיל להעסיק ולהטריד אותי והרס לי את הרוגע.

haych

New member
המליץ

להכין מלאי של עוברים ולהוריד את החצוצרה.

נועה312

New member
לא יזמתי אף הפסקה

מצאתי את עצמי פעמיים תקועה בהפסקות כפויות של כמעט חצי שנה, פעם אחת אחרי חוץ רחמי ופעם שניה בגלל הדבקה ראשונית בcmv.
בשתי ההפסקות התבאסתי כי לא יזמתי אותן אבל את שתיהן ניצלתי לחזור לכושר ולרדת במשקל לפני החזרה לטיפולים ובשתיהן גם נסענו לחו"ל ומצאנו זמן להינות קצת

איך שהוא יצא לי תמיד הבדל של 3-4 חודשים

בין טיפולים, הקצב של סורוקה סיוטי, ואיך שהוא זה כנראה התאים לי,
כי מאוד קשה לי להיעדר מהעבודה כל כך הרבה ברצף,
והעומס הנפשי כבד לי.
&nbsp
עכשיו אני לקראת פגישה עם אחד הרופאים, צריכה לחדש את כל הבדיקות מחדש,
הייתי מתחילה סבב חדש באוגוסט אבל יש לי תחושה שהוא ייפול על החגים,
והיות וגם אם יאשרו לי את סבב נוסף, זה יהיה האחרון באמת... אז אני נוטה
לחכות לאוקטובר.
בזמן הזה... אני הולכת לדיקור, יורדת במשקל לאט לאט, ובעיקר מקווה לטוב.
&nbsp

clairerandall29

New member
לפעמים נראה לי שהפסקה של חודש

יותר קשה מהפסקה של חצי שנה.
בהפסקה של חצי שנה יש לך זמן להתאפס ולחזור להיות אדם נורמלי שקיומו לא מתנהל סביב בדיקות, מעקבים, זריקות והורמונים.
בהפסקה של חודש אין זמן לעשות כלום. אני מתה להוריד קצת במשקל אבל אסור לי כי אני גם ככה במשקל יחסית נמוך ולא רוצה להכניס את הגוף לסטרס. לא חושבת שהייתי בוחרת להיות בהפסקה אבל בטוח שהיא הייתה תורמת לי.
&nbsp
1. לא יוזמת בינתיים, רק התחלנו IVF. כנראה שאוג'-ספט' יהיו ההפסקה שלי, בגלל הפגרה והחגים. שמישהי בבקשה תסביר לי למה בית חולים צריך פגרה באוגוסט.
2. בהתחלה ההפסקה מרגישה לי מאיימת, דריכה במקום, תקיעות. אח"כ מצליחה להשתחרר ולהרגע ולקראת סיום ההפסקה... כבר מתרגשת מהמחשבות לטיפול הבא ולתקווה שהוא יביא איתו.
3. לעשות ספורט בראבאק כמו שאני אוהבת, חוסכת כסף שברגיל "מתבזבז" על דיקורים ותרופות, לא אוכלת סלק! ספירולינה! אננס! אוכלת מה שבא לי.
&nbsp

הפסקות...

בתחילת הדרך אי שם בפרה היסטוריה תפרתי את ההזרעות חודש אחרי חודש. שום הפסקה לא באה בחשבון. עם המעבר להפריות הרשתי לעצמי קצת אויר ועשיתי את הטיפולים רק בחודשים שבהם זה התאים לי .במהלך השנים שאני פה אני שמחה שלא ויתרתי על אף חופשה או משימה בגלל טיפול. יש זמן לכל דבר. בהפסקות פשוט נחתי מהקימות המוקדמות ,מהלחץ של לאחר לעבודה ובעיקר מהתרופות. את התמיכות הפרוגסטרון המציאו בגיהנום��

שחר רו1

New member
הפסקה לצורך חשיבה והתלבטות

בדצמבר עשיתי שאיבה ראשונה ו-4 החזרות שלא צלחו.
יזמתי את ההפסקה, לא בטוחה שרוצה לחזור לטיפולים, מתלבטת. כרגע גם לא בקשר עם הרופא שלי, למרות שהוא מאוד בעד שאמשיך, הוא מהציבורי, אז לא מעורב כאן ענייני רווח.
&nbsp
אני בלחץ כי למעשה מהשלילי האחרון, ב-29/5 לא קיבלתי מחזור. הייתי כמה פעמים במעקבי זקיקים, לא הצלחתי להבין את השינויים בין בדיקה לבדיקה, מחר אעשה בדיקת דם ובחמיש קבעתי תור לרופא נשים, לא פריון.
כייף לי בלי הורמונים האמת, אני מתאמנת כמו שאני אוהבת בלי מגבלה של כבדות בגוף, בלי חשש כי זה לפני/אחרי החזרה.
אני מנצלת את ההפסקה כדי לחשוב. מאוד רוצה עוד ילד, אבל ממש קשה לי עם ההורמונים וכל התהליך, אז לוקחת את הזמן, למרות שהוא לא לטובתי בכלל בכלל.
&nbsp

londi81

New member
אני עשיתי 12 סבבים ב 16 חודשים

די פסיכי - ואפשרי רק כי המחזורים שלי קצרים ממש (25 יום)
6 הזרעות אחת אחרי השניה
ואז הריון כימי בהזרעה האחרונה שלקח לו 6 שבועות להתאפס, עוד מחזור, והתחלה של IVF - חמישה סבבים (3 מהם בפרוטוקול ארוך), 6 החזרות - ב 8.5 חודשים...
לפני ה IVF האחרון כשעברתי לבר חווה לקחתי חודשיים וקצת הפסקה (3 מחזורים) - גם בגלל המעבר וגם כי היו לי תוכניות לבילוי עם חברים - זה עשה לי ממש טוב... כי זו הפעם הראשונה בשנה וחציי שלא היה לי מושג באיזה יום של המחזור אני - ונהנתי מכל רגע
באופן כללי לא מנעתי מעצמי כלום (יין, יוגה, טיולים) בזמן הטיפולים אז לא היה הבדל בין תקופת הפסקה לטיפולים, להפך - אני מרגישה שהיה לי יותר טוב בזמן פרוטוקול, כי לפחות הרגשתי שאני עושה משהו כדי לקדם את המטרה...
מצד שני, יש לי פריבליגיה ענקית, כי אני עובדת במקום שאין בו בוס ממונה או שעות עבודה מסודרות - ומעולם לא הייתי צריכה לתמרן בדיקות, מעקבים וכיו"ב עם החיים האישים שלי.. אז זה מקל בטירוף

a morph

New member
לא יצא לי ממש ליזום הפסקה

עד עכשיו ההפסקות שלי היו תמיד מאולצות - או בגלל צילום רחם, או בגלל פיפל והיסטרוסקופיה אבחנתית, או הפלה...
אבל גם כשהייתה לי אפשרות תיאורטית לדחוף טיפול בין הפרוצדורות המאולצות הללו - סירבתי, כי הרגשתי שזה לא נכון לי ולגוף שלי לעשות דברים מתוך לחץ.
לא יכולה להגיד שניצלתי את ההפסקות בצורה חכמה במיוחד... אחרי ההפלה יצאתי לנופש קצר, וזהו.

romi9991

New member
קצת קשה לקחת הפסקה

כל פעם אני אומרת לעצמי שאני צריכה הפסקה אבל ברגע האמת אני כבר נכנסת לסבב הבא בלי יותר מידי התלבטויות...
עשיתי הפסקה קצת מאולצת מהמרפאה שסגרה בפסח, ויצאנו לחו"ל.
והחגים הקרובים.. לא ממש סגורה עוד מה יהיה נקווה שעד אז יהיה טוב:)

Musmus14

New member
אחרי ההפלה והגרידה

חיכינו שהכל יסתדר חזרה. הכל הסתדר דווקא מהר וחזק לקדמותו. אחרי כ3 שבועות הופיע דימום. אחרי שבועיים מתחילת הדימום זוהה זקיק לפני ביוץ אצל הרופא באולטרסאונד. ניסינו לבד ולא הצליח. במחזור הבא חזרנו לטיפול.
הפסקה שכזאת..
רק רציתי להצליח כבר ושיסתיים הסבל הזה של האין.
כבר לא זוכרת הרבה.

PAND76

New member
איזה יופי! עוד סקר! תודה טוליתי!

1. האם את יוזמת הפסקות בין טיפול לטיפול? לא. מחכה שהרופא יזום. בד"כ זה כדי לאפס את המערכות שוב עם כדורים.
2. כיצד את מרגישה כשאת בהפסקה? האמת, די נחמד. לא צריך לקום מוקדם בבוקר למעקבי זקיקים, או לרוץ לבתי מרקחת ולהמתין שם שעות, מחשש שחסרות זריקות כלשהן.
3. כיצד את מנצלת את ההפסקה? נהנית מזה שיש בגדים שעולים עליי, בעיקר
. וגם - משתדלת להתעמל כמה שיותר ולעשות/לקנות כל מיני דברים לבית. חודש אחד, נסעתי עם הבעלול לצימר בצפון. אכלנו אצל הצ'רקסים ובעוד בית קפה חמוד, ראינו מלא ירוק וגשם, היינו בג'קוזי ופשוט התרגענו ונהנינו.
4. טיפ שלי להפסקה מוצלחת. להשתדל לא להיכנס למחשבות שחורות, כמו "אולי אני מפספסת חודש" וכו'. כי לדעתי הגוף צריך את זה. גם הנפש וגם הזוגיות. ואחרי, מחכים לטיפול הבא יותר בקוצר רוח וזה חשוב למוטיבציה.

prule

New member
אני אני

לא עשיתי הפסקה יזומה..תמיד זה עולה לי בראש, אבל מיד אני פוסלת את זה.
עשיתי לעצמי איזה מוטו כזה, שאני במלחמה, במלחמה שאני לא מרימה ידיים, ולא נחה, לא בוכה, ולא מתיאשת.
בסוף.התהליך אבכה.

זה לא אומר שלא היו הפסקות, כי היו 2 גרידות, והייתה היסטרוסקופיה ניתוחית כי היה שארית פעם אחת.

אני משתדלת לא לעצור את החיים שלי, ואני מארגנת טיסות מראש, לרוב זה נופל לי על חגים וחופשות כאלו ככה שאכשהו זה כמעט זורם ..

אני חושבת שברגע שאני לא עוצרת את החיים שלי בשביל מנוחה, אז כביכול זה לא משפיע עלי...כביכול..
והפוך כל עוד אני דרוכה לטיפול הבא, כביכול אין זמן להתאבל על מה שלא צלח...כביכול...
מקווה להגיע לשלב שבו זה יגמר, ואז אצליח לבכות ולראות כמה קשה ומטורף המסע הזה היה

למעלה