קוסטינג והזרעה

mevugeret1975

New member
קוסטינג והזרעה

כרגע מתוכננת הזרעה. עכשיו עושים קוסטינג. נראה לי שהבעיות עם הסבב הזה לא יגמרו לעולם...ועוד אוכל אותם אחרי שזה יסתיים.
למרות שהורידו לי מינון מ 300 גונל ל 75 (גונל ואחר כך מנופור בשילוב עם צטרוטייד), האסטרדיול טיפס ב 3 ימים (אותם 3 ימים של 75 מנופור +צטרוטייד) מ 1900 ל 4180. אתמול בערב קיבלתי הנחיה לעצור זריקות. בסיכום אולטרסאונד - 7 זקיקים בגדלים 12-16 (אולי יש יותר, עשיתי בקופה ורופא לא ממש התאמץ).
אם כן תהיה או לא תהיה הזרעה-ישארו לי ציסטות? (הרי לא שואבים לי זקיקים). מה צריך לבדוק אחרי שהסבב ייסתים (בכלום חוץ מי הנזק לגוף)? איך בכלל לצאת מזה בהכי פחות נזק? אני לא בגירוי יתר במקרה? מפחיד ומבאס.
אני שואלת כי אף אחד לא מסביר לי כלום. שולחים הנחיות יבשות של משפט אחד. הרופא לא עונה למייל. ולדבר עם הבנות שעונות למיילים -מיותר...אחרי שאחת מהן שלחה לי מייל שבהזרעה אין לי סכנה של ריבוי עוברים, הבנתי שהן עונות סתם על דעת עצמן ולא תמיד מבינות במה מדובר.
אולי אני נתקלתי בכאלו ויש שם בנות עם יותר רקע, לא יודעת. אבל הן לא רופאות.

נראה לי שאין סיבה לחשוש מגירוי יתר

לגבי קוסטינג.. בשאיבה הראשונה שלי הפסיקו את ההורמונים לגמרי, פרט למבייץ, 5-4 ימים לפני השאיבה. ועדיין היו ביציות בשלות. סטטיסטית קוסטינג אלול לפגוע באיכות אך לא תמיד ולא בהכרח לכל הביציות.
לגבי ציסטות- הסיכוי עולה אם מבטלים סבב ולא מזריקים כלל מבייץ. אבל תמיד יש סיכון לזה, גם בהזרעה ואף ב ivf.

mevugeret1975

New member
תודה רבה לך על התשובה

האם אני מבינה נכון-להתעקש שיזריקו מבייץ? הרי אצלי לא תהיה שאיבה, לכן ישארו כל הזקיקים האלו :(. ואם לא יזריקו מבייץ הם יהפכו לציסטות?
אני רוצה לחזור ולעשות ivf בספטמבר, ולהיות כמה שיותר מוכנה לזה. אם יהיו ציסטות-לא יתחילו טיפולים ואין לי זמן לחקות :(.

ראשית.. אין סיבה שציסטה בשל טיפול

תישאר כל כך הרבה זמן. עד ספטמבר...
&nbsp
שנית.. להזרעה כמעט תמיד נותנים מבייץ בפרט אם לוקחים הורמונים אחרים (פרט לאיקוקלמין שבדכ לא נותנים מבייץ, תלוי במקרה).
&nbsp
אבל.. אם איכשהו יחליטו לא להזריק מבייץ אז כן הייתי מבקשת שכן. דקא או אביטרל.

mevugeret1975

New member
תודה רבה

אני מניחה שיזריקו מבייץ. כי נאמר לי שבגילי ניתן לעשות הזרעה עם מספר לא קטן של זקיקים. אם לא-אבקש שיזריקו.

מפעם

New member
חייבת לומר לך

שלא חשוב מה הרופאים או הסטטיסטיקות אומרים אל תעשי הזרעה עם יותר משני זקיקים בשלים (16 ומעלה ממ לפני הזרקת מבייץ) ובמקרה שלך אפילו הייתי מתנזרת בבית לכמה ימים (4 ימים מיום הזרקת מבייץ).
בגלל שאת נקלטת בקלות הסיכון להריון מרובה עוברים הוא אמיתי ולא סטטיסטי.
הרופאים תמיד מנסים לשכנע אותי להחזיר שלושה עוברים בגלל הגיל שלי ואני מתעקשת תמיד על שניים כי אני רוצה תאומות אבל לא שלישיה.
ובאופן כללי, כבר אמרתי לך את דעתי אבל אני אחזור עליה כי את לא יוצאת מהסרטים, לדעתי את יכולה בכיף לעשות הזרעות עד שתעבור תקופת ההמתנה שלך לביטוח המשלים ואין לי ספק שתיהי בהריון תקין עד אז.
בהצלחה!

mevugeret1975

New member
תודה רבה

מחר אחרי בדיקות המצב יהיה יותר ברור.
אני חושבת שנקלטתי לגמרי במקרה בסבב ראשון של הורמונים. 3 חודשים לפני זה לא נקלטתי טבעי. ובחודש שאחרי ההפלה גם לא נקלטתי, למרות שבדיוק ידעתי מתי הביוץ שלי. אם הייתי נקלטת בקלות-לא הייתי בפורום הזה
. אבל הלוואי שתניה צודקת

3 חודשים לא להיקלט טבעי זה כלום

בפרט שלא היה תיזמון מדויק של ביוץ וכו.
חודש אחרי הפלה הגוף עוד לא בהכרח חזר לעצמו והביוץ יתכן ולא תקין באותו חודש.
בקיצור, מסכימה עם 'בפעם' לגבי זה שאת נחשבת לאישה שנקלטת בקלות, בפרט ביחס לגיל שלך.
אבל.. לא יודעת אם אכן אם יש 3 זקיקים מובילים כדאי לבטל... תעדכני פה אחרי הבדיקה

mevugeret1975

New member
מה זאת אומרת -״מעט נוזל בדוגלאס״?

זה מה רופא כתב אחרי us. מדאיג. קראתי שזה סימן לגירוי יתר ולציסטות.
יש זקיקים 18, 18, 17, 16, 16, 14.4, 14.
זה היה לא הרופה המטפל שלי וus לא איכותי, סירב לתת לי תדפיס אפילו. והוא גם הכניס אתי לעוד יותר דכאון, אמר ״דווקא חבל לא לבצע שאיבה עכשיו״. אוף

7 זקיקים זה יפה, מי יודע מה היה אם לא היית משחקת עם הטיפול

הזה....
&nbsp
נראה לי חוסר אחריות לעשות הזרעה עם כזו כמות של זקיקים.
אולי בכל זאת תנסי שאיבה?
&nbsp
&nbsp
&nbsp

mevugeret1975

New member
אחרי הורדת המינון והפסקה מוחלטת

נראה לי זה סיכון ללכת לשאיבה ועוד בעלות אסטרונומית. כי הורדת מינון והפסקה מוחלטת של הורמונים פוגעים כנראה באיכות, ובמיוחד במבוגרות. רוצה לחזור בספטמבר ולעשות את הivf מסודר וכמו שצריך, בלי משחקים.
כל כך חבל שסחטתי את בשחלות סתם
. ומי ידע האם אי פעם אגיע לכמות כזאת של זקיקים גדולים. דיכאון.

שימי לב שספטמבר מלא חגים, לא כזה טוב להתחיל סבב בספטמבר

אני לגמרי מתלבטת אם אפשר להתחיל באמצע אוגוסט...
ראש השנה יוצא מוקדם מאוד השנה.
&nbsp
&nbsp

mevugeret1975

New member
אני יכולהה להתחיל או ממש במחזור הבא

בתחילת אוגוסט או בסוף ספטמבר-תחילת אוקטובר (בעוד 2 מחזורים). כי מי 25.08 עד 15.09 נוסעת לחופשה משפיתית בחו״ל. מה את מציעה לי?

קודם כל סיימי את הסבב הזה, תראי מתי זה יקרה, אולי הוא יצליח?

ואם לא, בכל מקרה אני תמיד העדפתי לעשות הפסקה של ווסת אחת בין טיפולים,
איך שהוא תמיד יצא לי יותר, אבל כן לתת לגוף לנוח.
&nbsp
אם עוד לא סיימת טיפול, איך תקבלי מחזור בתחילת אוגוסט? לא נשמע הגיוני...
&nbsp
תתייעצי עם הרופא שלך מתי הכי טוב להתחיל ומתי המרפאה עובדת..
&nbsp
את האמת? הייתי מתחילה אחרי הטיול המשפחתי, תהני, תצברי כוחות,
תרגעי מהסבב הזה ותתחילי שוב.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

mevugeret1975

New member
תודה על הדעה שלך

נראה לי שכבר עוד מעט יהיה ביוץ, אז שבועיים מביטץ-זה מחזור חדש.
אני גם לא הייתי מתחילה לפני חופשה. אבל מראה מה הרופא יציע

לגבי "סחיטת שחלות" זה לא ישפיע לך על טיפול עוד 3 חודשים

במקרה של אישה עם מימון מהמדינה, גם אני הייתי ממליצה על שאיבה.
אך ללא מימון... עדיף שלא מהשיקול הכספי.
&nbsp
לא חושבת שהייתי מסכימה להזרעה במקרה כזה. אולי כן לנסות ללא הזרעה, גם לא בטוח. בפרט אם אינך מוכנה לעשות דילול אם יהיה ריבוי עוברים.
&nbsp
מה ההמלצה של הרופא?
אגב, התגובה שלך יפה וזה מאוד מעודד

mevugeret1975

New member
התגובה הזאת

התקבלה אחרי 3 ימים גונל 300 (!!), יום 150, יום 75 ויומיים מנופור 75. ועם צטרוטייד לפני והסוף. אחרי כמויות כאלה גדולות של הורמונים זה צפוי, לא? רק חבל שזה לחינם :(.
אני יכולה להתחיל ivf או ממש במחזור הבא (תחילת אוגוסט), או בעוד 2 מחזורים בתחילת אוקטובר( סוף ספטמבר). כי אני בחופשה בחו״ל מ 25.08 עד 15.09. מה את מציעה לי? מצד אחד לעשות תהליך הזה ממש לפני נסיעה משפחתית ערוכה -מפחיד. גם פוחדת שבלי הפסקה בהורמונים -האיכות של הביציות תפגע (היא גם כך לא משהוא בגלל הגיל). מצד שני אולי עדיף בגילי לא לחקות ולרוץ ישר לסבב הבא? כי מי יודע מה תהיה התגובה שלי עוד חודשיים.
הרופא מחקה לתוצאות בדיקות דם, יהיו בסביבות 16:00. בטח הנחיה תגיע מאוחר בערב, אז אולי ליקנות אוביטרל כבר? יש לי דקפפטיל בבית.

ואם היית ממשיכה עם 300 גנראה גם הזקיקים שעוד

קטנים היו גדלים והיה לך מעל 7 זקיקים מובילים. שזו תוצאה מדהימה לגילך, בתקווה שאכן מכילות ביציות תקינות.
&nbsp
בגלל שאת מתכננת רק סבב אחד של שאיבה לתקופה הקרובה.. ממליצה לך לחכות ולא לעשות חודש הבא. מה שכן.. כן ממליצה לשקול לעשות טיפול קליל של הזרעה/רק הורמונים חודש הבא. אך מינונים נמוכים מאוד.
&nbsp
לגבי למה לא למהר ל ivf חודש הבא-
כי צפויה תגובה פחות טובה אם החודש הייתה תגובה טובה
כי לא כדאי להסתכן שמשהו חלילה ישתבש וידחה לך את הטיסה (בדכ זה עובר חלק, אך הנסיון שלי עם שאיבות לא היה טוב, פעם אחת זיהום בשל השאיבה והייתי צריכה להתאשפז בגלל זה, בשאיבה אחרת גירוי יתר, לא כיף).

mevugeret1975

New member
נראה לי

שאוותר גם על סבב הורמונלי ממחזור הבא. שהגוף יתנקה אחרי מינונים שקיבלתי החודש.
עוד שאלה עליך (את ממש בקיאה בנושא) -למה e2 עולה?? אני מיום ראשון לא מזריקה כלום, ועלה ל 5154 ! לפני יומיים היה 4180. מה קורה
?

באופן טבעי הוא אמור לעלות..

גם ללא הורמונים. ככול שהזקיקים גדלים..
זה נכון שיש מקרים של קוסטינג מלא שיש ירידה. אך ממה שמבינה הירידה היא דווקא לא סממן חיובי. עליה איטית זה מצב יותר רצוי אחרי קוסטינג.

למעלה