בירוקרטיה- כללית

בירוקרטיה- כללית

שלום בנות,
המון זמן לא כתבתי כאן... הייתי כאן לפני מספר שנים כשהייתי בטפולים לילד ראשון.
קצת יותר משנה חזרתי לטיפולים לילד 2 ומאז עשיתי 9 טיפולים ללא הצלחה וללא השגת הריון. כעת קופת החולים רוצים להפסיק לי את הטיפולים. הגישו לי בקשה לחריגים לעוד טיפול אחד או שניים. השאלה מה עושים אם זה לא מצליח? אני בת 36 והסיכויים שלי להיכנס להריון לא ב IVF די אפסיים. מישהי יודעת מה צריך לעשות?

תודה

נועה312

New member
אני חושבת שהייתי מנסה הכל כדי שזה כן יצליח

תוכלי לפרט יותר על מה עברת ב9 הטיפולים ההם? עשית היסטרוסקופיה אבחנתית, בדיקות קרישיות וכו', ניסית קלקסן אמפירי? מיון זרע אולי גם רלוונטי?

מנסה די הכל

עשיתי היסטורסקופיה פעמיים
לוקחת קלקסן + אספירין + סטרואידים בכל החזרה
דיקור, כמוסות סלק ואוכלת סלק אננס וכו'
ואת כל התוספים שבר חווה ממליץ עליהם.
משום חשבתי שבילד שני זה יותר קל...

מה שכן אף פעם הם לא גדלים אצלי לבלסטו.
כאשר מחזירים לי ביום 2-3 מחזירים לי עוברים יפים רמה 1
כאשר משאירים אותם במעבדה הם לא מצליחים לגדול.

נועה312

New member
ניסיתם מיון זרע?

גם בר-חווה אמר פה באירוח שלו בפורום שמהיום הרביעי נכנס האלמנט הגברי. אם העוברים יפים ביום 2-3 ולא גדלים לבלסטו מיון זרע אולי יוכל לעזור.
מה עם בדיקת era? שאיבה על בסיס המחזור הטבעי שלך? יש לבר-חווה עוד הצעות לדברים שעוד לא ניסיתם?

נועה312

New member
ERA

זו בדיקת חלון השרשה.
זה הקישור לאירוח של בר-חווה מחודש שעבר, אולי תמצאי בו עוד רעיונות
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/180/183384798/משפחה/פוריות
אני לא מסכימה עם מפעם כי צילה קיבלה תשובה שהיא צריכה להחזיר עוברים בני יום 3 ביום 4 של הרחם אז הבדיקה היא לא רק לבלסטוציסטים.
עוד אופציה שאולי כדאי לכם לנסות היא להקפיא עובר ביום 2 או 3 ולהחזיר את המוקפא בחודש הבא על בסיס טבעי כשיש לך גם גופיף צהוב שמוסיף תמיכה.
אני עכשיו בחודש חמישי עם עוברית שהוקפאה ביום 2 לפני 3 שנים אז גם לעוברים מוקפאים מימים 2 ו3 יש סיכוי להיקלט ולא חייבים להקפיא רק בלסטו.
ולקטע הקצת קריפי, אני זוכרת אותך מהמפגש פורום אצל איילה לפני 4 שנים ואני מקווה שבקרוב תהיי אמא ל2 ושיהיו לך את כל הטיפולים שאת צריכה לילד שלישי אם תרצו עוד אחד אחרי..

תשובה

תודה על ההסבר.
החלטתי לעשות את הבדיקה אין לי מה להפסיד...
ניסנו גם להקפיא עוברים ביום 2-3 ולהחזיר בחודש שלאחר מכן (כך גם הריתי בפעם ה-1). כעת ניסנו את זה שוב וזה לא הצליח.

בנוגע למפגש - בכלל לא קריפי זוכרת את כולן ונכנסת מדי פעם לראות מה קורה עם הבנות....

טוליתי

New member
יקירתי,

תיאבקי בבירוקרטיה בכל הכוח.
יש הרבה מה לעשות, מניסיון. יש פניות הציבור, ויש כתבת לענייני בריאות ויש את לשכת השר ליצמן.
אני איתך. עד הסוף הטוב

תודה רבה!

והצלחת לבצע את כל הטיפולים באותה קופה? אישרו לך חריגים? או שהיית צריכה לעבור?

מפעם

New member
גם אני תקועה עם הבירוקרטיה של הכללית

אם עוברים קופה הניסיונות מתאפסים..
אמנם כל המעבר הוא בירוקרטיה בפני עצמה אבל בסופו של יום את מקבלת שמונה ניסיונות טריים..

מפעם

New member
כך מסתמן, עשיתי רק בירור ראשוני בינתיים

אבל שווה לשקול את זה במקרה שנתקעים בקיר.
במקרה שלי הרופא הגיש בקשה חריגה ובכל זאת קיבלתי תשובה לאקונית שמעידה שאף אחד לא טרח לקרוא. זה מאוד מאכזב, כאילו רוצים להכניס אותי למצב טרטור בכח. אז כן הגשתי בקשת ערר וישבתי עם הנהלת היחידה כדי למצוא פתרונות מימון אחרים אבל כל זה רק בגלל שזה קרה תוך כדי מהלך פעולה, אחרת הייתי מוותרת על התענוג, אומרת שלום ועוברת לקופה הקרובה הבאה.
סליחה על ההשתפכות, אני מנצלשת בשביל לפרוק.
בענין הבלסטוציסטים רציתי לשתף בדעתו המוערכת של פרופ' זיידמן שטען שאין טעם לתת לעוברים היפים להתיבש במעבדה והמקום הכי טוב להם זה ברחם. אז למלאת תקווה באמת שלא כדאי לגדל אם אתם שואבים במחזור טבעי כי אין הרבה ביציות אני מניחה וגם בדיקת era לא תעזור כי היא בודקת זמן השרשה אידיאלי ביחס ליום 5 בלבד.
אצלנו, הגענו לבלסטוציסטים כשהסטימולציה כללה lh (פרגובריס שגם הכפיל את מספר הביציות שנשאבו), כשהמבייץ היה שילוב של אוביטרל ודקאפפטיל ביחד, וכשעשינו גם מיון זרע שאז הכל נראה הרבה יותר טוב משמעותית.
בהצלחה
&nbsp

mevugeret1975

New member
כשאת מדובר במעבר קופת חולים

והתחלה כאילו מדף נקי. את מדברת על מימון של מדינה עד שני ילדים (למה שתממן אם ניצלת כבר בקופת חולים אחרת?) או במימון של ביטוח משלים מילד שלישי (שם יש תקופת המתנה של שנה במקרה הטוב)?
טוב אם זה עובד, אבל לא נראה הגיוני.

עוד שאלה-על פרגובריס. אמרת שאיתו שיפרת את התוצאות. ניסית קודם מנופור (גם מכיל lh, ביחס שונה) או פרגובריס הוא היחיד המכיל lh שניסית?

מפעם

New member
מספר הנסיונות מתאפס

לילד ראשון ושני 8 נסיונות לילד שלישי 6
הזכויות של הביטוח המשלים עוברות כמו שהן כולל הותק לביטוח המקביל בקופה החדשה. לכל קופה יש תקופת אכשרה שונה לזכויות שונות בביטוחים המשלימים השונים.
לגבי הlh, הטיפולים הקודמים היו עם גונאל והשניים האחרונים עם פרגובריס. יצא לי להזריק מונופור פעם אחת לקראת שאיבה בפרוטוקול עם גונאל (שהניב הריון) אבל לא בפרוטוקול מבוסס מונופור בלבד. נראה לי שזה אותו דבר בכל מקרה.

mevugeret1975

New member
הילד השלישי נראה לי רק דרך ביטוח משלים

באתר משרד הבריאות רשום עד שני ילדים לזוג.
תודה על תשובה.

מפעם

New member
היום קיבלתי מידע ממש מסעיר

במאוחדת לבעלות ביטוח משלים שמקביל לפלטינום בכללית ההשתתפות העצמית לכל פעולה (שאיבה/החזרה) היא 34 שח!?!

אני יודעת על 130 ש'

למבוטחות מאוחדת שיא.
לצערי יש לי עדיף (וההפרש מטורף), ותקופת ההמתנה ביניהם לצורך ההחזרה היא שנה אם לא יותר...

שחר רו1

New member
אני שילמתי במאוחדת 100 ש"ח על ההחזרות לילד שלישי, יש לי

מאוחדת שיא

londi81

New member
אני חושבת שיש בלבול בין השתתפות קופה (טופס 17) וביטוח משלים

בגלל חוק ההסדרים בכל קופה (גם בכללית) ללא קשר לביטוח שיש לך, אם הרופא המטפל שלך הוא רופא של הקופה, אז זכאית לעבור טיפולים בעלות של טופס 17 (34 שח) גם במסלול הפרטי (אסותא/מדיקל)
העלות של הביטוח המשלים זה כבר משהו אחר, וזה במקרה שהרופא הפרטי שלך הוא לא רופא קופה...

למעלה