עדכון והתייעצות

• פותח הנושא kai83
  • פורסם בתאריך

kai83

New member
עדכון והתייעצות

אחרי ההמלצות שלכן לגשת לרופא אחר עם התוצאות של צ. רחם, זה מה שעשיתי וגם הוא אומר שאין לי רחם חד קרני וקיימת חצוצרה בצד ימין, רק שביום הצילום התקשו להדגים אותה. מה שאומר שייתכן והיא חסומה וגם ייתכן שלא

היום במעקב - אחרי 11 ימים של פרגובריס 150 + 4 ימים של גונאל 75
הזקיקים אכן גדלו, אבל המהפך שרציתי קרה בצד ימין ולא בשמאל...
רירית 10 // ימין - זקיק אחד של 17 (היה 10 לפני 4 ימים) // שמאל - שלושה זקיקים של 10(לפני 4 ימים היה אחד של 8).
נראה לי שישלחו אותי מחר להזרעה ואני ממש מבואסת מהסיכויים

עכשיו גם קיבלתי את התוצאות של בדיקות הדם :
E2 - 1313 // LH- 9.10 // Progesterone - 4.4
הפרוגסטרון ירד ממה היה לפני 4 ימים. ייתכן שפספסתי את הביוץ????

נועה312

New member
לגבי הפרוגסטרון

הפרוגסטרון שלך היה גבוה מדי בבדיקה הקודמת וזה משהו שאם יחזור כדאי לבדוק אותו (המקסימום התקין לפני ביוץ ממה שאמרו לי הוא 4.5). גם לי יש פרוגסטרון גבוה מדי לפני ביוץ ונתנו לי פרדניזון במינון נמוך בשביל להוריד אותו כדי שהוא לא ייפגע לי ברירית ולא יוריד מסיכויי ההשתרשות.
לפי הבדיקת דם את לא פספסת את הביוץ, אומרים שהיה ביוץ כשהפרוגסטרון עובר את ה10 ואני חושבת שיש לך עוד קצת זמן לביוץ ושההזרעה כנראה תהיה עוד יומיים-שלושה.
לגבי החצוצרה אני חושבת שבכל מקרה צריכים לשלוח אותך ישר לIVF ואולי כדאי לחזור על הצילום ולבדוק אותה? מה הרופא השני המליץ?

kai83

New member
לא כל כך מובן לי הנושא של המדד

הוא אמור לעלות אחרי או לפני הביוץ?
אני עדיין ממתינה לתשובה לגבי ההמשך מהמעקב של היום, מעניין אם באמת כמו שאני חושבת וישלחו אותי כבר מחר להזרעה (מההיכרות עם הרופא שביצע היום את המעקב - אותו אחד ששלח אותי לשתי ההזרעות הקודמות עם זקיק 15).
בנושא החצוצרה ה"נעלמת"

הלכתי לרופא שעובד יחד עם הרופאה שלי והם עושים את המעקבים בתורנות, כדי לא לגרום למצב של "שבירת כלים" עד אחרי סיום הסבב הנוכחי העדפתי לא לצאת מגבולות המרפאה.
הוא טוען בדיוק כמו שטענה הרופאה שלי, אבל אמר שבמידה וחלילה הפעם הזו לא תצליח, כדאי שאשב עם הרופאה שלי ואדבר איתה באופן קצת יותר מעורב ונחליט איך ומה עושים, גם לגבי הבירור בעניין החצוצרה וגם לגבי מעבר לIVF.
מקווה שלא יהיה בזה צורך, אבל אם חלילה כן, יש לי כבר כיוון של מעבר למרפאה אחרת...

נועה312

New member
עונה

לפני הביוץ הפרוגסטרון יכול טיפה לעלות ולרדת, בדרך כלל בהבדלים לא משמעותיים יותר מדי, ולפי כל מיני מחקרים קבעו שהערך המקסימלי שלו לפני ביוץ צריך להיות 4.5. את יכולה לקרוא על זה למשל כאן
http://www.infomed.co.il/forum-1/msg-68264/
הוא מתחיל את העלייה המשמעותית בזמן הביוץ ואמור להגיע לשיא 8-9 ימים אחרי הביוץ.
לדעתי כדאי לך לעשות IVF גם מהתגובה הפעם, בIVF נותנים מעכבי ביוץ ויוכלו לחכות ל4 הזקיקים שייגדלו ולהתעלם מהזקיק הגדול ואז היה סיכוי לעד 4 עוברים מאותה מנת זרע. בהזרעה אי אפשר לחכות ל4 האחרים ובעצם יש רק אחד רלוונטי.

kai83

New member
הפעם את צדקת

הרופא החליט שאזריק אוביטרל היום בלילה וביום רביעי אבצע את ההזרעה.
רק שהאחות שמסרה לי את התשובה שלו אמרה שהוא ביקש למסור שאכן בעייתי שהזקיק הגדול נמצא בצד ימין ולכן יש סיכוי של 50% לכאן או לכאן...
ביקשתי שיבררו איתו למה לא מדברים איתי בכלל על אופציה של IVF עוד בסבב הנוכחי.
הוא אומר שכרגע אין אפשרות לתת מעכבי ביוץ ולהמתין לגדילת הזקיקים הקטנים בשמאל, מאחר וזה עלול לגרום לגירוי יתר.
הוא גם טוען שכבר ראה הריונות מהזרעה עם חסימה גם בשתי החצוצרות

קצת פרקתי את התסכול שלי על האחות שמלווה אותי בתהליך והבהרתי לה שההתנהלות של הרופאה לא מקובלת עליי, כי היא אף פעם לא באמת מאפשרת לך לשאול או להביע דעה ולהיות שותפה להחלטות. ובכלל הדרך שלהם לגרום לך להרגיש כמו שפן ניסיונות עוד יותר מתסכלת אותי ואני לא מוכנה להמשיך כך.
ושאני מקווה ומייחלת שההזרעה הזו תהיה ה-אח-ת! ואם חלילה לא, אני אחפש מרפאה בגישה קצת אחרת.

דילוגית

New member
אני לא יודעת האם מעכבי ביוץ אפקטיביים עם זקיק של 17

לרוב מתחילים איתם מוקדם יותר, אבל בכל מקרה חשש לגירוי יתר מתחיל כשה- E2 הרבה יותר גבוה (סביב 10000).

נועה312

New member
כן אמורים להתחיל עם מעכבי ביוץ בשלב יותר מוקדם

התכוונתי שהיפותטית אם היית עושה שאיבה במקרה הזה היתה אפשרות לתגובה יותר טובה עם ה4 זקיקים אבל כרגע הגוף כבר קרוב לביוץ וצריך לעשות הזרעה ונקווה שההזרעה הזו תהיה המנצחת אבל אם לא, לעבור ישר לivf לדעתי זה מסלול שמתאים לך יותר מאשר להמשיך בהזרעות.

למעלה