פרגובריס ומעקב זקיקים

• פותח הנושא kai83
  • פורסם בתאריך

kai83

New member
פרגובריס ומעקב זקיקים

היי לכולן, חדשה בפורום

לפני יותר מחודש עשיתי צילום רחם בו פתחו חסימה בחצוצרה שמאלית ואילו הימנית כלל לא הודגמה בצילום, מה שאומר שייתכן וגם היא חסומה או שלא... (לדברי הרופאה שלי)
אני כרגע בסבב שלישי של הזרעות (בנק הזרע), מזריקה פרגובריס 150 יחידה אחת ליום כבר במשך 7 ימים. היום במעקב נצפו 2 זקיקים בלבד ימין-10 ושמאל-8, ממתינה לתשובות כמובן, אך נראה שבימין מתפתח הרבה יותר מהר.
החשש שלי שבמידה והזקיק בשמאל לא יתפתח מספיק והימני כן, הרופאה שלי תחליט לוותר על ההזרעה החודש בגלל אי הידיעה לגבי חצוצרה ימנית אם חסומה או לא.
מישהי שחוותה מקרה כזה? משהו דומה? ובכלל האם זו לא התפתחות מועטה ואיטית של זקיקים?
אודה למי שתתרום מהידע והניסיון שלה

kai83

New member
בדיוק מה שאמרתי לרופאה שלי

אבל היא חושבת אחרת.
היא טוענת שאין כרגע צורך להתעסק בזה מאחר ופתחו את צד שמאל וזה מספיק (המילים שלה).
היא אומרת שאת הימנית פשוט לא ראו באותו רגע ויכול להיות שיום אחרי הייתי עושה את הצילום והיו רואים...
אני לא מבינה בזה כלום ודי הולכת "על עיוור" אחרי מה שהרופאה אומרת

נועה312

New member
אם יש לך דיסק של הצילום רחם הייתי הולכת לחוות דעת שנייה

בכל מקרה רחם חד קרני זו לא בעיה כל כך קשה, יש לי חברה שנולדו לה 2 ילדים בסוף בלי טיפולים עם רחם חד קרני, אבל כן כדאי לדעת כי ההריונות שלה כן נחשבו להריונות בסיכון והיא היתה במעקב במהלכם בגלל זה.

haych

New member
מוכר

היי וברוכה הבאה!
לי בצילום רחם פתחו את חצוצרה ימין וחצוצרה שמאל נותרה חסומה (חסימה ברורה).
קודם כל, ההבדל בין הזקיקים הוא 2 מ"מ, לא הייתי אומרת שימין מתפתח *הרבה* יותר מהר... גם מספיק שהטכנאי טעה במילימטר אחד בבדיקה בשביל שיהיה כמעט שיוויון.
בכל מקרה, לפני שעברתי להזרעות עשיתי מעקבי זקיקים עם קיום יחסים בבית ובשני המעקבים בייצתי מהצד החסום, זה הצד המועדף על הגוף שלי לביוץ. בגלל זה התחלתי עם הורמונים - כדי לייצר יותר זקיקים ושיהיה סיכוי גם לשמאל.
בהזרעה הראשונה היו לי 2 זקיקים גדולים יותר בימין (החסום) ואחד מעט קטן יותר בשמאל. בכ"ז נשלחתי להזרעה ורופא הפוריות (לא שלי, רופא תורן שעשה US באותו יום) אמר שהביצית גם יכולה לקפוץ לפעמים לחצוצרה השניה.
הרופא שעשה לי את ההזרעה אמר שסביר להניח שהביוץ שלי יהיה מהצד החסום אבל בכ"ז עשה לי את התהליך. לא יצא מזה הריון, אבל גם מ- IVF שעוקף חצוצרות לא יצא עדיין הריון...

בגלל המצב הזה, עברתי מהר מאוד ל IVF (זאת הייתה ההזרעה היחידה שעשיתי. בהמשך יצא לי לעשות עוד אחת, אבל זה כבר היה תוך כדי IVF)

מבחינת התפתחות הזקיקים, אני לא זוכרת מה זה פרובריס 150. אני לקחתי אמפולה של פרוגבריס ביחס של 1:1 במהלך IVF בשילוב עם מינון נמוך מאוד של גונאל - והפתחו לי 10 זקיקים. בהזרעות לקחתי גונאל 100 והייתי עם 4-5 זקיקים. אני חושבת שביחס אלי קצב ההתפתחות של הזיקים שלך באמת איטי יותר, אבל שיקחו את הזמן... העיקר התוצאה בסוף :)

לא נראה לי שהרופאה תוותר על ההזרעה בגלל חצוצרה שיש ספק אם היא חסומה או לא. נראה לי שאם כבר לוותר - זו בחירה שלך אם לקחת את הסיכון שהמנה תתבזבז על חצוצרה חסומה.
אבל שוב, עוד מוקדם והזקיק הקטן יכול לעשות מהפך.

kai83

New member
תודה על התשובה המפורטת

בצילום היתה חסימה מלאה בצד שמאל ופתחו אותה (כאבים מהגיהנום).
צד ימין פשוט כתוב לא הודגמה והרופאה שלי טוענת שזה לא אומר כלום, כי ייתכן שיום אחרי כן היו רואים. וגם בשתי ההזרעות הקודמות היה זקיק אחד של 15 ושניהם בשמאל (הראשונה ללא הורמונים והשניה עם 7 ימים של גונאל 100 ועוד 3 ימים של גונאל 150)

בעניין התפתחות הזקיקים, ביום שני האחרון היו אותם זקיקים בגודל שווה - 6, היום 10 ו-8.
לכן כתבתי שבימין נראה שמתפתח יותר מהר, אבל תכלס אני די חדשה בכל זה, אז אולי אני טועה...
הפרגובריס בא באמפולה של 150 (ממס ואבקה) ואני מזריקה אמפולה אחת ביום. בהזרעה הקודמת הגונאל לא היה אפקטיבי ולכן הפעם הרופאה החליפה לפרגובריס שנראה שכן משפיע, גם אם באיטיות.
אני לא חושבת שאני אוותר על ההזרעה בכל מקרה, מתפללת שאכן יהיה מהפך רציני. וכמו שאמרת, העיקר התוצאה בסוף

a morph

New member
אין לי ניסיון עם חצוצרות חסומות

אבל אישית לא הייתי מבזבזת מנת זרע שלא ברור אם בכלל יוכל להגיע ליעדו.
לא מובן לי איך הרופאה במצב כזה לא מעלה את האופציה של IVF.

kai83

New member
הייתי שמחה אם הייתה מעלה את האופציה

אבל עד כמה שידוע לי, לא מאשרים IVF לפני שמנסים מינימום של שלושה סבבים של הזרעות עם הורמונים ועד כה עשיתי רק הזרעה אחת עם הורמונים.

haych

New member
לא בהכרח

אני עברתי אחרי הזרעה אחת (הרופאה שלי כתבה שעשיתי 2... בכל מקרה - זה לא היה 3). אישרו לי בקלות בגלל החצוצרה החסומה, ואת במצב די דומה.
חבל על המנות זרע, לא יזיק לשאול. מקסימום לא יאשרו הפעם אז תגישי שוב אחרי עוד הזרעה.

haych

New member
עוד דבר

אל תחכי שהרופאה תציע. בתהליך הזה כדאי להיות עם יד על הדופק ולהיות שותפים פעילים בתהליך. הרופאים הרבה פעמים לוקחים את הזמן.

kai83

New member
הבעיה היא שאין לי כל כך עם מי להתייעץ

משתדלת להיות שותפה פעילה בתהליך עד כמה שאני מבינה...
בהזרעה השניה היא רצתה לנסות שוב בלי הורמונים ואני לא הסכמתי. ביקשתי שלא לבזבז את הזמן ואת הכסף שלי והיא אמרה שתסכים רק בתנאי שאם ההזרעה לא תצליח, אעשה צילום רחם, מה שלטענתה בד"כ עושים בשלב מאוחר יותר...
אני חושבת שאם הפעם לא יצליח, אני אתעקש על IVF.
תודה על העזרה!

נועה312

New member
גם זה לא כל כך נכון

יש בנות ששולחים אותן לצילום רחם לפני שמתחילים הזרעות ולי אישית לא הסכימו לתת הורמונים לפני שעשיתי צילום רחם.
אני ממליצה במקביל לקבוע תור לרופא אחר לחוות דעת נוספת ואולי לעבור..

kai83

New member
זו הייתה הכוונה

שלא מתחילים הורמונים לפני צילום רחם.
הטענה שלה (בעקיפין) היא שמאחר ואני הגעתי אליה בגלל שאני רוצה להביא ילד דרך בנק הזרע ולא בגלל שנראה שישנה בעיית פוריות כלשהי, היא לא ממהרת לתת הורמונים.
נראה שכיוונה לפחות לשלוש הזרעות ללא הורמונים ורק אז...
היא רופאה שנחשבת מעולה באזור שלי ולכן הלכתי אליה, אבל נראה שאני בהחלט צריכה לשקול חוות דעת נוספת.

למה את לא עוברת ל IVF?

אם חלילה הסבב הזה לא יצליח, אז כדאי לשכול לעבור ל IVF...
&nbsp
חבל על הזמן שלך.. וכאבי הלב, וההורמונים והכסף וכו' וכו'
לפחות לנטרל בעיה שכן ידוע שיש לך..
&nbsp
(אם את מבוגרת מהגיל שרשום לך בכרטיס אז בכלל כדאי להתקדם הלאה).

kai83

New member
כמו שכתבתי כבר למעלה

אין אפשרות לקבל אישור לIVF לפני שלושה סבבים של הזרעות עם הורמונים.
מבחינתי הייתי שמחה לא לעשות אפילו הזרעה אחת ומיד להיכנס לIVF

והגיל שרשום בכרטיס שלי מדויק, עוד 4 חודשים 35

londi81

New member
אבל זה לא נכון...

זה נכון לנשים שאין להן "שום" בעיה... רופא/ה שחושב/ת שבמצבך סיכוייך להרות ב IVF גדולים לאין שיעור מהזרעות, יכול להגיש בקשה ולקבל אישור מקופת החולים...
&nbsp

kai83

New member
מבחינת הרופאה שלי אין לי שום בעיה

אבל נראה מהתגובות פה שיש לי על מה להתעקש מולם.
תודה!

londi81

New member
אני אהיה זהירה

אני לא רופאה אבל כן מדברת מניסיון ארוך (לצערי)
למעשה לפי מה שאת מספרת יש לך פוטנציאל ל-2 אתגרים -
- מה שנקרא פקטור מכני - חצוצרה חסומה/רחם דו קרני, גם אם הזקיק בחצוצרה הפתוחה יכול להיות נוזל בחצוצרה החסומה שימנע הריון
- תגובה שחלתית נמוכה - אני לא יודעת מה הרזרבה שלך, אבל התגובה שלך ל150 פרגובריס לאחר 7 ימים צנועה ממה שהיו מצפים מאישה פוריה בגילך (35?). זה לא אומר הרבה על סיכוי הפריון, אבל כן שכל אחד מהגורמים הללו ובטח ביחד ובטח עם יש פה קניה של מנת זרע - מצריך התאמת פרוטוקול וניסיון לעבור ל IVF
כותבת את זה מי שעשתה החל מגיל 35 6 הזרעות (3 רגילות ועוד 3 הורמונליות) עד שהרופא הודה שאכן יש בעיית רזרבה והגעתי למחוזות ה IVF

kai83

New member
קיבלתי תשובות מהרופא

בנושא התגובה השחלתית הנמוכה - נראה שהוא מסכים איתך.
הוא אומר שהתגובה לפרגובריס אחרי 7 ימים לא מספקת בכלל ולכן ביקש שאוסיף עוד 4 ימים של פרגובריס 150 + גונאל 75 ואבוא למעקב ביום שני.
אכן בת 34.8 ואני לא יודעת מה הרזרבה או איך ניתן לקבוע אותה... ?? (סליחה אם אני שואלת שאלות מטופשות
)
לגבי האתגר הראשון שציינת - הטענה היא שהחצוצרה הימנית אינה חסומה, אלא פשוט לא הודגמה בצילום ביום הספיציפי הזה. והחצוצרה השמאלית היתה חסומה ופתחו אותה.
לכן מבחינתם הפקטור המכני לא קיים

אני בהחלט אקבע תור לרופאה שלי ואדרוש קצת יותר מידע ובחינה מעמיקה של הנושא של מעבר לIVF
תודה על העזרה!!!

londi81

New member
בבדיקת פרופיל הורמונלי ביום 3 - לפי רמת FSH

יש עוד דרכים -אבל ככה מתחילים את ההערכה של הרזרבה..וסביר להניח שעשית את הבדיקה הזו לפני תחילת הטיפולים
אם ה FSH שלך גבוה, יאשרו לך IVF גם בלי שלוש הזרעות
&nbsp

למעלה