שואלת בשביל חברה בטיפולים, שלא רשומה פה

hadari31

New member
שואלת בשביל חברה בטיפולים, שלא רשומה פה

היא מטופלת צוות באסותא רמת החייל אבל הייתה פעם אחת אצל זיידמן. היא לא הבינה ממנו אם יש לו מעבדת זרע או שזה רק מעבדה שהוא עובד איתה... והאם הוא בעד ברטוב ומיון זרע.. מי כאן יודעת? כי יש להם בעיית זרע חמורה מאד. היא צריכה רופא פרטי אבל מישהו שמאמין במיון זרע. תודה תבורכו בנות :))
יש לה תור גם לרופא שלי בר חוה אבל רק לעוד חצי שנה.

hadari31

New member
לא מכירה אותו אישית אבל לא הגיוני שהוא לא

מאמין במיון זרע אבל נכנס שותף במעבדה שעושה מיון זרע
אולי זה באמת שולמן שותף שם. היה רופא שלי בעבר לפני שעברתי לבר חוה.

hadari31

New member
לא הבנתי את דברייך. אם יש בעיה ספציפית וחמורה של זרע

אז לא צריך ללכת לרופא שמאמין ותומך במיון זרע?? את מציעה להמשיך טיפולים "על עיוור" בלי לטפל בבעיה החמורה שכתובה שחור על גבי לבן בבדיקות של בעלה??
וברור שהיא לא רופאה של עצמה. היא סך הכל רוצה להיות אמא במינימום טלטלות וקשיים.

ואם לא - אז שולמן

הוא שותף שם וגם מאמין במיון זרע.
לבר חוה גם אין בעיה עם זה. אנחנו עשינו

hadari31

New member
שולמן היה בעבר הרופא שלי. הוא מהמם אבל

היא תיאמה עכשיו לברקוביץ' שמאוד מאמין במיון זרע.. ובמקביל היא תמתין לתור אצל בר חוה. תודה לך

hadari31

New member
תודה בנות! לבר חוה יש לה תור לעוד מלא זמן.....

היא תיאמה עכשיו לברקוביץ'.
תודה :))

a morph

New member
חייבת להגיד משהו...

אם היא מחפשת ״רופא שמאמין ב-X”, זה אומר שהיא למעשה מתפקדת כרופאה של עצמה, ורק מחפשת מישהו שיארגן בשבילה את הלוגיסטיקה המתאימה. זו גישה בעייתית בעיניי.
מותר ואף רצוי לקבל מספר חוות דעת, מותר ואף רצוי לנסות כל מיני שיטות וגישות ופתרונות, מותר ואף רצוי לעבור לרופא שמציע משהו חדש שעוד לא ניסיתם.
אבל מראש להחליט שאתם צריכים X ולחפש רופא שיסכים, זה להכניס את הראש למיטה חולה. יהיו רןפאים שלא יסכימו (אם הם לא חושבים שהטיפול נכון), ויהיו כאלה שיסכימו כי מה אכפת להם לתקתק עוד מטופלת ולהפקיד עוד צ’ק.
אמנם כל מטופלת פוריות מכירה את מצבה הכי טוב, אבל זה עדיין לא הופך אותה לרופאה והיא לא מסוגלת להחליט מה הטיפול המתאים לה. אני הייתי סומכת יותר על רופא שמסרב בתוקף לנסות טיפול שהצעתי כי הוא לא חושב שהוא מתאים, מרופא שמסכים לכל דבר כי הוא סתם יורה באפילה.

נועה312

New member
אני בחרתי לעבור לברקוביץ' כי הוא מאמין במיון זרע

והחלטתי אחרי 2 שאיבות בלי זרעונים תקינים בכלל שאנחנו צריכים רופא שמאמין בX כשהX במקרה שלנו הוא מיון זרע. ההחלטה הזו היתה ההחלטה הנכונה בשבילנו וההצלחה הגיעה על הפעם הראשונה. הרופא הקודם שלי היה נגד מיון זרע כי הוא מיושן ולא ניסה אף פעם מיון זרע, הסירוב שלו לא נבע מניסיון וידע והתשובה שלו לבעיית הזרע שלנו היתה "מקסימום תעשו תרומת זרע". ההחלטה שלנו לברוח ממנו ולעבור לברקוביץ' היתה ההחלטה הנכונה.

hadari31

New member
קראתי שוב. ובחיי שאני לא מבינה

זה כאילו שאלתי על A
וקיבלתי תשובה על Z... ������

לא מסכימה איתך, ספציםית בהקשר של מיון זרע

התנגדות של הרבה רופאים בארץ למיון זרע, היא התנגדות נחרצת לא משנה מה איכות הזרע. ובהרבה פעמים משירולים לא ענייניים..
יש רופאים בארץ שנגד בגלל שהם בריב או מלחמת אגו גלויה/סמויה עם מנהלי המרפאות (סהכ 3 מרפאות כיום נתנות שירות מיון זרע, עד לא מזמן היו רק 2).
או לחילופין מתוך גישת עולם, שכבר הוכחה כשגויה, שאם יש בעייה להרות ב ivf זה בהכרח בשל האישה, כי ivf עוקף את בעיית הזרע כביכול (פרט למקרים שאין זרע כלל). מחקרים בארץ ובעולם כן מראים שיפור באיכות (שרידות העוברים) וכן ירידה באחוז ההפלות בעקבות שימוש במיון זרע בהגדלה, אך רופאים רבים טוענים שמי שעשה את המחקר זה מי שתומך במיון זרע ולכן זה "מכור". מצד שני.. איזה חוקר הוא אוביקטיבי לגמרי? ההנחה היא שאם המחקר נעשה נכונה עם קבוצת ביקורת וכו אז הוא מאימן ואין לשלול תוצאותיו. ועדיין יש הרבה שפשוט מגישה מיושנת, גישה מתריסה, או שיש מקרים שיתכן מתוך איזשהי גישה שוויניסיטת הם נגד.
&nbsp
זה לא שהרופאים שתומכים תומכים באופן גורף. תקראי את התגובות של בר חוה מלפני כמה ימים, לחצי מהבנות ששאלו על מיון זרע הוא רשם שבכלל נשמע שהבעיה בביצית ודווקא לא המליץ גורף. וגם היו כאן מספר מטופלות שלו שגם אמרו שאצלן הוא התנגד (כולל אחת מהן שלפי הסיפור שסיפרה פה, לדעתי, הלא מקצועית, בהחלט היה כדאי לנסות מיון). אבל.. במקרים מסויימים בר חוה כן תומך בזה. אצלנו למשל הוא לא העלה את הנושא אך כשאני העלתי הוא אמר שהוא בעד. והיה הבדל של שמים וארץ אצלי בתוצאה של ההפריות עם ובלי מיון. וגם עם מיון, רוב העוברים בהם ההפרייה הייתה עם זרע באיכות גבוהה (לפי המיון) הגיעו לשלב הבלסטו- תוצאה שנחשבת ליפה מאוד, ואילו עוברים שהופרו מזרע בדרגה נמוכה יותר (לא נמצאו מספיק זרעונים באיכות טובה, אז הפרו גם עם פחות טובים) פחות מהם שרדו את יום 4.. וגם מה שכן היו פחות יפים והרוב לא הוקפא.
&nbsp
&nbsp
לסיכום- יש רופאים שתומכים במיון זרע, אך לא באופן גורף. למשל בר חוה. ממש לא מסכימה איתך שרופא כמו בר חוה למשל כשתגיע אליו מטופלת אז הוא יעשה מה שהיא אומרת בלי להפעיל שיקול דעת, ורק כדי לקבל ממנה עוד צ'ק. ויש פה בקבוצה בנות שבר חוה התעקש איתן שאין סיבה לעשות מיון- כהוכחה לכך.
&nbsp
מהצד השני, בהחלט יש רופאים שבאופן גורף נגד מיון זרע- לרופא כזה לא הייתי שולחת אף זוג עם בעיית מרפולוגיה בזרע.

מסכימה מאוד!

תראי, לא ערכתי סקירת מחקרים על מיון זרע אבל הטענה לכך שאין מחקרים/ספרות היא לא נכונה כי יש כאלה בחו'ל, כולל שפורסמו בז'ורנלים רפואיים.

אצלנו יש כנראה גם בעיית ביצית וגם בעיית זרע. ועברנו 3 רופאים - אחד היה נגד, השני בעד (בזכותו בכלל חשבנו על זה, השלישי נייטרלי). ועובדה שההפריה היחידה שהיתה לי היא אחרי מיון.
שיקולי הרופאים, מה שלא יהיו (כן, גם אני נוטה לחשוב שיש בזה גם סקסיזם), לא ברורה לי תמיד. אבל מכעיס אותי לחשוב שאם האופציה הזו היתה מוצגת לי כבר בהתחלה אולי לא היו מתבזבזות לי ביציות, שגם ככה אין לי מהן הרבה.

ומה שהכי הכעיס אותי, הוא מנהלת המעבדה באחד מבתי החולים שבו טופלנו. הגעתי אליה לפגישה כדי לנסות להבין מדו'ח המעבדה אם פספסנו משהו. 2 דקות לתוך השיחה היא שמה את התיק שלי בצד והחליטה לשכנע אותי ללכת לתרומת ביצית (חרגה לגמרי מתפקידה!). כשאמרתי שאנחנו, ביחד עם הרופא, שוקלים מיון - היא נעמדה על הרגליים האחוריות, פשוט השמיצה את המעבדות שעוסקות בכך ואפילו ניסתה להפחיד אותי: אמרה לי שבמקרה של מיון אני חותמת לה שביה'ח (והיא והמעבדה שהיא מנהלת) לא אחראים על הילד שייצא מכזו הפרייה!!!!
יצאתי משם בוכה והמומה, עד שבן זוגי הזכיר לי שביה'ח לא אחראי על אף ילד שיוצא ב-ivf בשום מצב... ניסיון הפחדה לא מקצועי, מרושע ואפילו גובל ברשלנות בעיני. עד היום כשאני נזכרת בשיחה הזו אני מתכווצת.

איזו חוצפנית מגעילה !!

ואגב, אנחנו הבאנו זרע ממיון ולא ביקשו מאיתנו לחתום באסותא על כלום (פרט למסמכים הרגילים שכבר היו חתומים). למיטב זכרוני אפילו לא לחתום להם שהזרע שלנו..

ואיזו חוצפה להציע תרומת ביצית!
מי היא חושבת שהיא?? מינימום רופאה עם התמחות בפריון והכרה של התיק הרפואי שלך על בוריו. חוצפנית.

אני זוכרת בכמה היסוס וזהירות אמרו לנו כל פעם במעבדות השבחת הזרע להזרעות, שיש בעיה עם הזרע ושלא הצליחו להפריד את הזרע מהנוזל בשל אגלוטונציה קשה ושכדאי לדבר עם הרופא על IVF.. ממש התנצלו על שחורגות מסמכותן. וכמובן שהד"ר (בפרטי) 3 פעמים שכנע אותנו שזו שטות ושהן לא יודעות מה הן מדברות ואמר לנו מה שרצינו לשמוע (שלא צריך IVF) עד שאחרי ההחזרה הרבעית אמר "כן.. מראש בגלל שהזרע ככה אז הסיכוי היה אפסי, אם הפעם לא יצליח נלך ל ivf".
יצאנו מההזרעה המומים שפתאום שינה לגמרי את הטון. ואז כשדיברנו עם המזכירה שלו לגבי ivf פתאום נזכרה להגיד שההזרעות שלנו היו ללא הורמונים.. כך שהקופה לא תממן ivf "אז או שתשלמו על זה עשרות אלפי שקלים או שקובעת לכם עוד 3 הזרעות עם הורמונים". ברחנו משם ומעולם לא חזרנו. הרגשנו שרק סחטו כסף, בזבזו לנו מלא זמן ועייפו אותי נפשית ופיסית על טיפול שמראש חסר סיכוי. משם הלכנו ל IVF בציבורי. (הקופה אגב לא עשתה בעיות לאשר ivf בגלל איכות הזרע הירוד). ורק אחרי שנה+ בציבורי העזנו ללכת שוב לפרטי (הפעם לבר חוה).

מרתיח!

גם ברופא הזוי נתקלתי, אחד שהיה ממש ד''ר ג'קיל ומיסטר הייד...
אמרתי לעצמי שאולי זה גם משהו שצריך לעבור במסע הזה...

ואת יודעת מה עוד?

יש לי הרגשה (לא בדוקה מחקרית כמובן) שהרבה מה"לא מוסברים" יכלו להפוך למוסברים עם מיון זרע.
מדובר על זוגות שעוברים שנים ארוכות של טיפולים מתישים.
למרות ההתנגדות של רופאים תחת הטענה של "לא יעיל" לא שמעתי אף רופא שטוען שזה מזיק. אז למה לא לנסות? ולו רק בשביל האלימינציה.
אז אמנם מדובר בעוד כמה אלפי שקלים, אבל: א. ההחלטה הכספית היא של המטופלת, ולא של הרופא ב. זה זניח לעומת שנים של תסכול ומפחי נפש, ולא מעט כסף (רק על השתתפות עצמית, ייעוץ רופא ותרופות הוצאתי על כל סבב כ-4000 ש') ובטח ובטח זניח לעומת עלויות של תרומת ביצית!!!
שלא לדבר על כך שאם יש בעיית זרע שמתכחשים אליה, גם תרומת ביצית לא תעזור וגם למקרה כזה נחשפתי: אישה שעברה מס' דו-ספרתי של ivf, לא אמרו להם כלום על הזרע, וכשתרומת ביצית מס' 3 לא הצליחה פתאום הודיעו במעבדה בחו'ל שיש בעיית זרע והציעו מיון.
אני הייתי תובעת את כל השרשרת, עד אלוהים

למעלה