בדיקות זרע חריגות בזמן IVF

בדיקות זרע חריגות בזמן IVF

שלום,
עברתי IVF לאחרונה.
נתוני הזרע של בעלי היו תקינים באופן עקבי לאורך כל השנה האחרונה (נעשו 4 בדיקות זרע, האחרונה בהן היתה בחודש אפריל 2018).
בכל התוצאות ריכוז במ"ל עומד על 138-168 מליון, תנועתיות של 45%.
יום לאחר פרוצדורת הIVF התבשרנו מהמעבדה שאיכות הזרע של בעלי היתה גרועה - סך הכל היו 80 מליון תאי זרע בדגימה, מתוכם רק 15% בעלי תנועתיות כלשהי. השאר חסרי תנועה.
דגימת הזרע הזו ניתנה לאחר יומיים וחצי של המנעות מיחסים, כמו גם בכל שאר הבדיקות הקודמות.
התוצאות האלה היו חריגות מאד, ועל כן בעלי חזר על בדיקת הזרע יומיים וחצי לאחר הפרוצדורה. התוצאות שהתקבלו הן תקינות לחלוטין, כמו בכל שאר הבדיקות - ריכוז של 200 מליון, תנועתיות של 45%.
אנחנו חושדים שהמעבדה התבלבלה בין הזרע של בעלי לזרע של זוג אחר או לחילופין איחסנה את הזרע בתנאים לא ראויים ופגמה באיכותו.
אשמח לשמוע את דעתכם לאור הממצאים הנ"ל.
תודה.

פלוקטואציות בזרע

פלוקטואציות (תנודתיות קיצונית) בבדיקות זרע היא תופעה מוכרת
אפילו בנתינה של זרע שעה לאחר שעה
כך שבהחלט יכולות להיות תוצאות שונות בצורה חריגה

פלקטואציות בזרע

תודה רבה על תשובתך.
באיזה מספרים מדובר? פלקטואציה של 10% מהממוצע? של 90%?

טוליתי

New member
זכית בבונוס

הרופא החרוץ שלנו ענה לך על השאלה, על אף שלא שירשרת את השאלה לשירשור האירוח.

גם אצלנו איכות הזרע בשאיבה הראשונה

הייתה הגרועה אי פעם.
כשיצאתי מהשאיבה והייתי עוד חצי מעורפלת, ניגשה הטכנאית שניסתה למצוא זרע, ואמרה שהיא מצטערת אבל לא הצליחה לעבוד עם הדגימה שקיבלה. והמליצה לנסות לתת עוד מנה.
אצלנו כן ראו בעיית זרע עוד בשאר הבדיקות, אבל לא ברמה כזו שיהיה חשש שלא יהיה עם מה להפרות !
אני לא ממש יודעת איך המנגנון עובד אבל נראה לי שבגלל הלחץ הנוראי שהיינו בו והפחד לפני השאיבה* זה השפיע על איכות הזרע, והוא היה הגרוע אי פעם. אני יודעת שלוקח לזרע 3 חודשים ליווצר אך מניחה שיש גם דברים שיכולים להשפיע גם בזמנים סמוכים יותר למתן הזרע
(*לגבי החששות.. מעבר לחששות הרגילים לפני שאיבה ראשונה, רצה הגורל ו 3 ימים לפני השאיבה הראשונה שלי גיליתי שמישהי שמכירה אישית, שבועיים קודם לכן נפטרה בשל דום לב ולא התעוררה מהרדמה של שאיבה, וההסברים על כך שזה לא קשור לטיפולים אלא לעצם ההרדמה וכו לא לגמרי הרגיעו אותי, והבעל שלי ניזון מהחששות שלי).
אגב, בשאיבה שא"כ כבר עשינו כמה שבועות לפני הקפאה של מנת זרע, רק כדי לוודא "שיהיה עם מה לעבוד" גם אם המנה באותו יום לא תהיה מוצלחת.
&nbsp

מצטערת לשמןע על החוויה שלך

אשמח לשמוע באופן פרטי באיזה בי"ח עברת את הפרוצדורות.
במקרה שלנו, כיוון שהתוצאות היו כל כך קיצוניות ביחס לשאר התוצאות, ביקשנו לראות את הדו"ח של איכות הזרע.
קיבלנו דו"ח שלא מצויינים בו ת.ז. לא שלי ולא של בעלי, כתוב רק השם שלי והוא כתוב לא נכון, אין שם וחתימה של ממלא הדו"ח, אין תאריך ושעה, וגם הנתונים שמופיעים שם הם חלקיים בלבד (רק נפח ותנועתיות). אחרי שראינו שהדו"ח מולא בצורה רשלנית שכזו, זה העלה אצלינו את החששות שקרה פה משהו לא תקין.
בעקבות זה בעלי הלך שוב לעשות בדיקת זרע (אותו זמן המנעות כמו תמיד, יומיים וחצי אחרי הפרוצדורה), והפלא ופלא הבדיקה שוב יצאה תקינה כמו תמיד.

ממש אודה לך

אם תשלחי לי את שם המעבדה במסרון כי לא הצלחתי להבים מהשרשור איזו מעבדה זו.
אני חושבת שאת צודקת. חשבנו לעשות עוד בדיקה במקום אחר בימים הקרובים.

הזוי שלא היה רשום פרטים, את בטוחה

שלה הייתה מדבקה עם הפרטים שלכם או שמדובר בדף שמשודח לדפים אחרים עם פרטים או משהו כזה?
לשאלתך, כשעברנו ל IVF בהתחלה היינו בתל השומר (טופלנו שם כשנה וחצי בערך אם לא טועה), אכ עברנו לאיתי בר חוה (שאיבה באסותא). אגב, לא רשמתי מפורש אך כן היו בסוף הפריות בשאיבה הראשונה, ממנת הזרע השנייה שניתנה באותו יום. אך גם היא הייתה באיכות ירודה.

..

סרקו לנו את הדו"ח הנ"ל ושלחו במייל.
לא היתה שום מדבקה ושום אינדיקציה למי שייכת הדגימה הזו, פרט לשם שלי שהיה כתוב לא נכון. גם לא היתה אינדיקציה לגבי מי כתב את הדו"ח ובאיזה תאריך.
הבנו שאמור להיות תיעוד יותר מפורט בגרסה ממוחשבת של התיק (שלא הבנו שיש כזו, עד שלא התחלנו להעלות תהיות בנוגע לתקינות הדו"ח. חשבנו שהתיק קיים רק בעותק קשיח, וניתן לסרוק את כולו או לסרוק דו"ח בודד מתוכו, שזה מה שביקשנו), ובימים הקרובים ננסה לקבל את התיק כולו (כרוך בתשלום) בתקווה שישפוך קצת אור על מה שנעשה עם הדגימות שלנו.

כדאי תמיד שיהיה העתק של התיק

גם למשל תחליטו לעבור מרפאה.. גם אני שילמתי בתל השומר כדי שיצלמו

אפשר לדעת איך התבשרתם על זה מהמעבדה?

כי בסה"כ כמות של 80 מיליון עם 15% תנועתיות זה עדיין נחשב תקין, לא?
בהנחה שיש לדוגמא 4 מ"ל זה יוצא 20 מליון למ"ל שזה נחשב טוב.
&nbsp
האם הודיעו לכם מהמעבדה?
והאם נמנעו מלהשתמש בזרע הנ"ל?..

לשאלתך

15% תנועתיות נחשב לא תקין. מעל 40% זה תקין.
הרופא אמר שהזרע היה חלש באותו יום ולכן היו מעט הפריות והיו צריכים לעשות איקסי בכל הביציות.
זה ממש הפתיע אותנו, לכן פנינו למעבדה בבקשה לקבל את הדו"ח עם התוצאות. והופתענו מאד לגלות שבדו"ח אין שום פרטים כמעט (כולל שלנו, כגון ת.ז. וכו', שעת ותאריך ביצוע הבדיקה, שם הבודק).

למעלה