האם פרופיל הורמונלי ביו"מ 4 נותן תוצאה אמינה?

secondtime82

New member
תודה שהוצאת לי את המילים מהפה

נכנסתי לשאול בדיוק את זה המחזור התחיל אתמול ....

londi81

New member
קצת תלוי לאיזה צורך...

אם כדי להבין את המצב אז בגדול כן... רזרבה שחלתית נמוכה לא תצוץ ביום 4... בהנחה שלוקחים בחשבון ש e2 גבוה מוריד וממסך רמות fsh
אם כדי לקבל אישור לטיפולים. אז זה הרבה יותר טריקי כי הבדלים בין יום 3 ל4 יכולים להשפיע.

לצורך הבנת המצב במטרה להיכנס לטיפולים

שואלת עבור חברה יחידנית שאמורה להתחיל הזרעות. המחזור הגיע אתמול. האם יום ראשון (יו"מ 4) ייתן תוצאה טובה או שכדאי לה לחכות למחזור הבא? (בת 39)

טוליתי

New member
אני הייתי מבצעת ביום 1 לווסת

וכך מקבלת תוצאות העונות לציפיות...

מאוד תלוי מתי יגיע המחזור הבא....

אם המחזור הבא יגיע בעוד 24 יום הרי שהיום השלישי נחשב כבר כיום בו יש סיכוי שהFSH גבוה אומנם אם המחזור הבא יגיע בעוד 30 יום היום ה3 הוא היום הכי אופטימלי.
וטוליתי אולי לבצע פרופיל ביום הראשון זה מעולה לצורך אישורי קופה לIVF ובשביל ההרגשה אבל לא משקף את המצב האמיתי

londi81

New member
אבל מה שטוליתי אומרת ואני מסכימה איתה זה שבגיל 39 לא ממש

משנה המצב האמיתי... בטח לא לבחורה יחידנית שבכל מקרה צריכה לעבור טיפולים כל שהם...
אני הייתי במצב דומה (קצת יותר צעירה) והגעתי מהר מאוד למסקנה שזה פשוט לא משנה.. אני גם אעשה את כל הטיפולים כדי להצליח, אני צריכה שקופת החולים תממן, אף אחד מהרופאים שלי לא התייחס ל FSH אלא הפיק לקחים מטיפול לטיפול...
כלומר - הידיעה שלי היא לא רלוונטית, ובגלל זה למשל לא עשיתי בדיקת AMH - לא מצאתי שום טעם בלדעת מה המצב האמיתי...

למעלה