אירוח ד"ר איתי בר-חוה

טוליתי

New member
אירוח ד"ר איתי בר-חוה

גולשות יקרות,

גאות ושמחות להודיעכן כי ביום רביעי יתארח בפורום שלנו, לא אחר מאשר, ד"ר איתי בר חוה
, ויענה על שאלותיכן בנושא פוריות. שימו לב, שאלות בנושאים אחרים (מעקב הריון ולידה) ימחקו.

פרטים על האורח שלנו:

ד"ר איתי בר-חוה בוגר ביה"ס לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים.
התמחה ברפואת נשים, מילדות ופוריות בבית חולים השרון. במהלך התמחותו השתלם במרכזים הרפואיים אלברט איינשטיין, קורנל ולנוקס הילס (כולם בניו-יורק).

ד"ר איתי בר-חוה ניהל בפועל את היחידות להפריה חוץ-גופית בבי"ח השרון (מרכז רפואי רבין) ובמרכז הרפואי ברזילי (אשקלון). עובד כיום בעיקר במרכז לפוריות ברמת אביב. את טיפולי הפוריות מבצע ד"ר בר-חוה במרפאתו ובמרכז הרפואי אסותא ראשון לציון. בנוסף משמש ד"ר איתי בר-חוה כרופא בכיר ביחידת האולטרסאונד של המחלקה הגניקולוגית במרכז רפואי וולפסון בחולון.

ד"ר איתי בר-חוה שימש כמרצה בבתי הספר לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב ואוניברסיטת בן-גוריון, מנחה ומדריך סטודנטים ומתמחים לרפואה.

אתן מוזמנות לשאול את האורח שלנו שאלות. אנא הקפידו לשרשר את שאלותיכן להודעה ראשית זו.

אירוח מעניין ומועיל

מנהלות פורום פוריות

טוליתי

New member
ד"ר בר חוה היקר, ברוך הבא לפורום

תודה על הקדשת הזמן לשאלותינו.

ברשותך שתי שאלות:
1. בדיקת AFC - מהי ומתי אתה ממליץ לבצעה?
2. בדיקת ERA - מהי ובאלו מצבים כדאי להיעזר בה?

תודה מראש ואירוח מהנה

דילוגית

New member
בדיקות דם לפרוגסטרון לפני / יחד עם הבטא

שלום ד"ר בר חוה,

רצית לשאול:
1. האם רמות פרוגסטרון נמוכות בעת בטא שלילית יכולות להעיד על תמיכה לא מספקת, או שהערך הנמוך צפוי לאור העובדה שלא התפתח הריון?
2. האם מומלץ לבדוק רמות פרוגסטרון ביום 8-9 אחרי הביוץ על מנת לוודא שהתמיכה מספיקה? אם כן, מהו הסף שנחשב מספיק גבוה?

תודה רבה!

פרוגסטרון

כדאי למדוד פרוגסטרון שבוע לאחר הביוץ
והוא אמור להיות מעל 30 ננומול לליטר
כשהבטא שלילי בדרך כלל הפרוגסטרון אמור להיות נמוך ולא גבוה כוזב
בהצלחה

AFC ו ERA

AFC בודקת את מספר הזקיקים הנחים הנמצאים בשחלות שהם מדד מצוין לפוטנציאל השחלתי של האישה ובדרך כלל מצביע על מה ניתן יהיה לגייס בעת הסטימולציה ההורמונלית. ניתן לספור אותם בכל שלב בחודש
ולא כדאי לעשות אותם תחת טיפול בגלולות (במיוחד לטווח ארוך) כי אז הם "מוסתרים"
בדיקת ERA בודקת את חלון ההשרשה האינדבידואלי (כמו טביעת אצבע של האישה) של כל אישה.
75% מהנשים הן עם חלון השרשה סטנדרטי
וכ 25% מהנשים הן עם חלון חריג
ואז הן יכולות לחוות כשלונות חוזרים (כאשר כל הפקטורים נראים תקינים)

prule

New member
דופסטון כתמיכה

דר בר חווה שלום

1.האם לדעתך דופסטון תמיכה טובה? האם יכולה לא להתאים/ להשפיע על כולם?

2. האם מישהי שעל פניו אין בעיית קרישיות ( לא נמצאה לפי בדיקות דם), ועדין מפילה בשבוע 13/14 מעל פעמיים, היית ממליצה לה על קלקסן כטיפול " מונע" ללא סיבה מוכחת בעצם?

דופסטון וקלקסן

דופסטון כנראה תמיכה טובה בנשים עד גיל 39
מעבר לגיל זה למיטב ידיעתי הדברים לא נבדקו בצורה מסודרת

במקרים של הפלות חוזרות כאשר לא ניתן להצביע על גורם ניתן בהחלט לשקול מתן קלקסן אמפירי
בהצלחה

ענבלית16

New member
כשלונות רצופים והריון כימי

ד״ר בר חווה שלום רב ותודה.
הבעיה אצלנו היא בעיית זרע (כמות נמוכה מהנורמה ומורפולוגיה 0). אצלי היסטרו תקינה, רירית תקינה, נשאבו בין 7-16 ביציות, fish קצת גבוה לגילי -9, אך הרופא אומר שכרגע תקין. אני מתקרבת לגיל 30 ובן זוגי בן 32. ברקע היריון תקין מהפריה אחת בלבד שביצענו (עובר דרגה איי יום 3). מאותו סבב מוצלח 5 מוקפאים שלא נקלטו, לאחר מכן שאיבה שבה הוחזרו 2 טריים יופ 3 שלא נקלטו ושאיבה נוספת שבה הוחזרו 2 טריים יום 5 והיה היריון כימי. התמיכה שקיבלתי היא בין קרינון אחד לשניים ביום. כרגע יש לי 5 מוקפאים מהשאיבה האחרונה. מעולם לא ביצענו מיון זרע, נאמר לנו שהעוברים יפים לרוב. לא ברור לנו מדוע העוברים לא נקלטו עד כה. האם יש לך רעיונות מדוע ומה ניתן לעשות? תודה!

כשלונות חוזרים

במקרים של בעית זרע
כדאי להחזיר מוקפאים בדרגה של בלסטוציסטים (יום 5)
כלומר אם העוברים הוקפאו ביום 2 או 3 כדאי להפשירם ולגדלם ליום 5 מכיוון שתגובה אבהית שלילית תופיע רק לאחר יום 3
בהצלחה

מתרגשת38

New member
מוקפים כימי וחוץ רחמי

הי מדוע המוקפאים שלי שלי לא נקלטים?(יום 3) עד כמה זה תלוי בתמיכה? .אני מקבלת דקה ואנדרומטרין.אני עושה החזרות על בסיס טבעי אך מאז ההריון החוץ רחמי הרירית שלי סרבנית ואינה עולה על 7 . אנחנו בלתי מוסברים אך התחושה היא שמשהו תקוע .אציין שאף פעם לא גידלנו בלטו..הם לא מצליחים

כשלונות חוזרים

אם הרירית גבולית ניתן לשקול מודיפיד (מעט הורמונים לקראת הביוץ על מנת לעבות את הרירית)
עוברים שלא גדלים לבלסטוציסטים אומרים דרשני - דהינו צריך לנסות ולשפר את איכותם

תיקון "חלון השרשה " על סמך תוצאת ERA

שלום ותודה על זמנך
עשיתי בדיקת ERA ומהתוצאה למדתי כי עלי להחזיר עוברים בני יום 3 ביום 4 של הרחם ובלסטוציסטים ביום 6 של הרחם.
1. בהחלט יכול להיות שזאת מחשבה מוטעית אבל - האם כל מה שהוחזר עד כה (מעל 30 החזרות) דינו היה כישלון מראש?
2.מניסיונך במרפאה (מטופלת אצלכם) - עד כמה החזרות מתוקנות אחרי הבדיקה משפרות את הסיכוי לקליטה?
בפענוח הבדיקה בסעיף הפירושים הם כותבים שאין התחייבות להשרשה מוצלחת גם לאחר הבדיקה - ברור שאין התחייבות לכלום אבל אם יש לך מידע מעודד פה יותר מאשמח לקרוא

24 שעות נוספות

24 שעות נוספות הן סיבה "טובה" לכשלונות חוזרים
כעת (כשנושא זה "נפתר") הסיכוי להרות תלוי בגורמים אחרים ובעיקר גיל הביציות
בהצלחה

הדר246

New member
ד״ר בר חווה היקר!

שלום ותודה רבה על זמנך.
אנחנו עם בעייתי זרע קשה, ניסיון ראשון נשאבו 18 ביציות מתוכן רק 2 הופרו. הוחזר אחד ואחד מוקפא לסבב שני.
שמעתי רבות שמיון זרע עוזר ממש. האם זה מומלץ? מתי כדאי לעשות זאת?
תודה

הדר246

New member
שאלה נוספת

האם יש משהו טבעי לשיפור הזרע?
הזריק 3 חודשים פרגניל אחת לחמישה ימים ואחת ליומיים גונאל.
לא עזר לשיפור הזרע. שוקלת לנסות דברים טבעיים. יש משהו מומלץ?

שיפור זרע אמצעים טבעיים

כדאי לעבור ייעוץ דיטאני מסודר
כדי לבחון איך ניתן לשפר את התזונה היום יומית
כמו גם לעבור ייעוץ אצל מומחה לפוריות הגבר
בהצלחה

מיון זרע

אכן מיון זרע יכול לסייע אם מדובר בבעית מורפולוגיה קשה
כמו כן ניתן לשקול הפריה בעזרת ca yonofor
בהצלחה

haych

New member
אין השתרשות

שלום ד"ר ותודה על הזמן שאתה מקדיש לנו.
רקע: בת 33, בעלי בן 34. מוגדרים כלא מוסברים.
בצילום רחם מצאו 2 חצוצרות חסומות, אחת נפתחה בצילום והשניה נותרה חסומה בצד המרוחק מהרחם.
לפני מספר שנים עברתי ניתוח בטני להסרת גידול שפיר גדול והרופאה שלי משערת שהחסימה היא כתוצאה מהדבקויות.
עברתי 2 הזרעות עם הורמונים ושאיבה של 10 ביציות עם 8 הפריות שגדלו ל 5 עוברים יום 3.
החזרה של טרי, החזרה על בסיס הורמונלי ועוד 2 החזרות על בסיס טבעי-בכולן הבטא שלילית.
כרגע אנחנו בהפסקה מטיפולים ומנסים טבעי-ללא הצלחה.
הרופאה לא רואה נוזל בחצוצרה.
השאלות שלי:
1. מה יכולה להיות הסיבה לכשלונות? על פניו בגלל שהזרע תקין ויש חצוצרה פתוחה אני יכולה להקלט גם בטבעי וגם בטיפולים אבל זה לא קורה.
2. האם למרות שלא רואים נוזל בחצוצרה עדיין יכול להיות שיש נוזל, ואיך מאבחנים אותו?
3. יכול להיות שבהנחה שהרופאה צודקת והחצוצרה חסומה מהדבקויות - יש לניתוח שעברתי השלכות נוספות? יודגש כי הניתוח היה בחלל הבטן ולא סביב מערכת הרביה.
4. האם יש בדיקות נוספות שכדאי לעשות לפני שמתחילים סבב נוסף?

אני מרגישה שמשהו מתפספס ושזה לא רק עניין של סטטיסטיקה...

תודה רבה!

פקטור מכני

בנוכחות פקטור מכני ברור
ובהנחה שכל שאר הגורמים נראים תקינים
יש מקום לשקול ביצוע לפרוסקופיה לכריתת החצוצרה החולה ובחינת החצוצרה השניה
כדאי לעשות לפרוסקופיה זו לאחר שמכינים מלאי מספיק של עוברים מוקפאים כי לעיתים ניתוח כזה עלול לפגוע ברזרבה השחלתית
בהצלחה

למעלה