שאלה לגבי תמיכה והריון כימי

ענבלית16

New member
שאלה לגבי תמיכה והריון כימי

היי לכולן,

שאלתי את השאלה הזו פעם בתוך שרשור. אני קצת אוכלת את עצמי ורציתי לשמוע את דעתכן.

לאחר שחוויתי כמה שליליים ברצף, החלטתי שביום של הבטא אני לא לוקחת תמיכה בבוקר. בחודש שבו היה לי הריון כימי זה היה אחרי שאיבה, שאחריה הונחיתי לקחת רק קרינון אחד ביום (היה לי הריון שנקלט כך בעבר). ואכן בחודש שבו הייתה בטא חיובית לא לקחתי את הקרינון בבוקר ולקחתי רק בצהריים (כלומר אחרון היה יום לפני בבוקר), וכמובן משם המשכתי כרגיל. יומיים לאחר מכן הבטא כבר ירדה והתברר שהיה הריון כימי. אגב, הייתה גם פעם אחת שלא היה לי קרינון וזכור לי שהרופא/הבנות במשרד הרופא (לא בטוחה) אמרו שזה בסדר שאם אין לי אני אקח אחרי הבטא החיובית.

אתן חושבות שיש קשר? המחזור שלי הגיע רק כמה ימים אחרי, כלומר לא היה דימום (מה שגורם לי להניח שהפרוגסטרון לא ירד מהר).

אוכלת את הראש על זה אני יודעת, ולא אעשה את זה יותר בכל מקרה, אבל חשוב לי להירגע איכשהו...

תודה

PAND76

New member
לא חושבת שיש קשר חמודתי.

בכל השליליים שהיו לי, קיבלתי ווסת עם התמיכה שהקפדתי עליה שלוש פעמים ביום. וכשיש החזרות, תמיד מנחים לא לקחת התמיכה הוגינאלית בבוקר שלפני, ולחזור לקחת בצהריים/ערב, תלוי מה מהם בא אחרי ההחזרה.

אז תמיכה אחת פחות או יותר, לא נראה לי שעושה ההבדל.

אבל אני כן מבינה אותך, מבחינת אכילת הראש. בהחזרה אחת, אחרי שדיברו בשבחו של האננס, אכלתי עצמי למה התעצלתי לגשת ולקנות לי אחד (זה היה כי לא היה לי מושג איך פותחים אותו, למען האמת. נראה היה לי שצריך בשביל זה חץ וקשת או משהו בדומה).

ענבלית16

New member
תודה רבה לך, ולגבי האננס

אכלתי שניים בחודש של ההיריון הכימי הזה. פתחנו אותם עם עזרה מסרטונים ביו טיוב, לא היה נורא בכלל!
עכשיו אני דופקת שוטים של מיץ רימונים סחוט (כי לא סובלת סלק וקראתי שעושה את אותה העבודה.....)

PAND76

New member
לא ידעתי את זה! חן חן על הטיפ.

מתי בדיוק אכלת האננס?

נועה312

New member
את לא אשמה

אני תמיד עושה את זה, אני לא מסוגלת לקחת תמיכה ביום של הבטא לפני שאני מקבלת תשובה, ועד היום זה לא השפיע.
אם ההריון היה תקין זה לא היה גורם לו ליפול

אין קשר. אפילו יום שלם ללא תמיכה לא אמור

לגרום לה להתאפס. מה שכן.. איך זה שרק קרינון אחד?? זו החזרה על בסיס טבעי? אם כן אז בכלל אין קשר למועד שלקחת קרינון כי התמיכה לרוב לא באמת נדרשת זה רק ליתר ביטחון למקרה שיש חודש עם ביוץ משובש.. אם זה על בסיס הורמונלי אז זו תמיכה ממש מועטה. האם בדקת ערכי פרוגרסטרון ביום ההחזרה/ ביום הבטא?
&nbsp
מציינת שאי לקיחה של תמיכה כמה ימים, בפרט אם מדובר בהחזרה על בסיס הורמונלי חלא ביוץ טבעי, כן יכול לגרום להריון כימי. אך כמה שעות? זניח זניח זניח.

ענבלית16

New member
זה היה בחודש של שאיבה

הוחזרו 2 טריים. היה לי היריון תקין שבו לקחתי קרינון אחד ביום (בבוקר) לאחר השאיבה. מה דעתך?

אישית נראה לי שזו תמיכה לא מספקת

אצלי בטוח זה לא היה מספיק... האם בדקת ערכי תמיכה?

חשוב לבדוק, גם אם אין דימום

כסר קרה לי יותר מפעם אחת שהתמיכה לא הספיקה. אפילו כשחזרתי על אותה תמיכה פעם אחת הייתה טובה ופעם אחרת לא. מדדתי ערכים ביום 10 מה'ביוץ' והם היו בריצפה. מהר הוסיפו לי ג'סטון יומי. לא היה לי דימום. זיהיתי את הירידה בערכי ההורמונים כי יש לי כאבי ראש כשההורמונים צונחים (כמו לפני ווסת למשל) אז הלכתי לבדוק מיוזמתי וראיתי שממש נמוך, עדכנתי את הרופא והוסיף תמיכה. בפעמים אחרות ביום ההחזרה בדקתי והוסיפו לי עוד תמיכה.
ממה שזוכרת ברוב הפעמים האחרות היה בסדר (11 החזרות).
בקיצור.. להתעקש לבדוק. סהכ בדיקת דם, אם יש אפילו סיכוי של 1:10 שהתמיכה לא מספיקה- כדאימלבדוק.
ובפרט, קרינון אחד ביום אחרי שאיבה, נשמע לי ממש אבל ממש מעט.. לא לקחת סינרל או תמיכה אחרת במקביל?

נועה312

New member
אני מבקשת את הבדיקות האלה מהרופאת משפחה

ואז אני לא צריכה להתעקש עליהן, אני פשוט עושה ואם יש בעיה אני מדווחת ואם אין אני שומרת את זה לעצמי

ענבלית16

New member
תודה ומתייחסת

לא לקחתי כל תמיכה נוספת למעט הקרינון... עכשיו הונחיתי לקחת 2 קרינון. אני מתכננת לבדוק ביום 4 אחרי ה״ביוץ״ את הערכים ולעדכן. אנסה לבדוק שוב גם ביום 10. תמיד הנחתי שאם אין דימום והוא מגיע רק יומיים אחרי הפסקת תמיכה זה אומר שהערכים בסדר.

ענבלית16

New member
דיברתי עם הרופא

הוא אמר שבדיקת דם של פרוגסטרון לא משקפת את הקרינון. באותה שיחה שאלתי אותו לגבי זריקות פרוגסטרון שהיו במרשם שנתן לי, ואמר לי להתחיל ממחר פעמיים בשבוע (שני וחמישי) זריקות של חצי אמפולה (500). אמר שאין צורך בבדיקות דם. נשמע בסדר?

אם את לוקחת זריקות בנוסף

אז אולי אין צורך. אבל זה בטח לא מזיק!
פרוגרסטרון וגינלי אומנם לא משפיע ישירות על הרמות בדם, אבל אם הפרוגרסטרון למשל 5, אז זה סימן שבכל מקרה התמיכה לא מספקת. אם הוא 30 במקום מעל 40.. אז זה אכן כנראה תקין.

למעלה