התייעצות - מוקפאים

hatalya

New member
התייעצות - מוקפאים

היי נשים יקרות וחכמות.
יש לי שני מוקפאים חמודים ועכשיו אני מתלבטת, האם אני יכולה לחכות איתם לעוד כמה שנים שאהיה יותר מבוגרת?
אני עכשיו בת 34 ומצב הביציות שלי לא משהו. רק בטיפול השביעי שלי הצלחתי להגיע למוקפאים.
האם אני חייבת להשתמש בהם או שאני יכולה לעשות טיפול שלם הכולל שאיבה?
מה דעתכן?

נועה312

New member
לנו לא נתנו לעשות שאיבה כל עוד יש מוקפאים

ביקשנו אבל לא אישרו. תמיד כדאי לנסות ואין לכם מה להפסיד.

אישרו לי לעשות שאיבה כשהיו 2 מוקפאים

הרופא פירט שזה מיועד לפונדקאות, מספר ההחזרות מוגבל ולכן אישרו (אחרי כמה שיחות טלפון ורופא אחד שנלחם עבורי. זה היה כשהייתי במכבי)
באיזו קופה את?

13yaya

New member
לנו הרופאה הציעה את זה

אז אני מניחה שמאשרים בחלק מהמקרים.
היו לנו שני מוקפאים באיכות לא להיט והרופאה הציעה שנעשה עוד שאיבה. בסוף החלטנו כן להחזיר אותם...
מה שכן, אם אני זוכרת נכון, אין אפשרות להגיש במקביל בקשה להחזרת מוקפאים ובקשה לשאיבה. כלומר יכול להיות שתגישי בקשה לשאיבה, לא יאשרו, ואז כבר לא תספיקי לקבל אישור להחזרת מוקפאים באותו חודש. לא כזה נורא, מקסימום ידחה בחודש, אבל קחי את זה בחשבון ותבררי.
בהצלחה!

הקופות באופן כללי לא מאשרות, צריך לקבל אישור מיוחד

לחילופין.. מכירה מרפאות פרטיות שכשממלאים את הטופס לא רושמים שיש מוקפאים, הקופה לא בודקת בעצמה, וכך שמעתי על בנות שעשו שאיבות למרות שהיה להן מוקפאים.
אם את ממלאת את הטופס בעצמך, לא הייתי משקרת. אם המרפאה שלך מציעה לבקש אישור עבורך, אז על אחריותם.. את לא חתומה על זה, שירשמו מה שבא להם.
אם יש לך אפשרות לשמור את העוברים לשימוש עתידי, אז עדיף לדעתי.

זה תלוי ברופא ובקופה אם יתנו לך

אצלי הרופא אמר ישר שלא יתנו וקודם לבצע החזרת מוקפא.
יש לי רק אחד...

mereng

New member
לנו קופ"ח כללית אישרה שאיבה נוספת כשהיו 4 מוקפאים

כיוון שאנחנו היינו במסלול של PGD, ויש רצון לצבור כמה שיותר עוברים לבדיקה (הבדיקה עולה את אותו סכום כסף לא משנה כמה עוברים בודקים)

איגי84

New member
תשובה

אני עשיתי שאיבה החודש ושמרתי את המוקפא (בסוף יצא שלא היו הפריות, והחזרתי את המוקפא 3 ימים אחרי השאיבה...) הסיבה שזה התאפשר היא שאישרו לי מראש 4 טפסי 17 ביחד, ולא הייתי צריכה לבקש טופס 17 מהועדה (רק לבקש מהמזכירה במרפאה שתוציא לי). אני מניחה שזה לא המצב אצלך ואת צריכה להגיש בקשה לטופס 17? במקרה הזה הרופא שלי אמר שלא יאשרו (לפחות במקרה שלי, מקווה שכן יאשרו לך!)

למעלה