החזרה על בסיס טבעי, מה משמעות גודל זקיק?

טובה89

New member
החזרה על בסיס טבעי, מה משמעות גודל זקיק?

היי,
בסבב החזרה על בסיס טבעי.
היום נצפה זקיק 16 ורירית 8.
אסטרוגן-600, פרוגרסטרון- 2.4
הונחתי לקחת היום בחצות אוביטרל.
האם יש משמעות לגודל הזקיק המבייץ כשהולכים להחזרה? זוכרת שבזרעות הייתי לוקחת אוביטרל כשהזקיק היה יותר גדול.
תודה מראש

בהצלחה!!

אין משמעות בהחזרה לעניין הזקיק אלא לעניין ריריתוש
שלך שמנמנה דיה ועל כן הרופא נתן לך אובטרל כדי לוודא את עניין הביוץ
&nbsp
&nbsp

טוליתי

New member
יש משמעות רבה לגודל הזקיק

אך היות ובפעמים הקודמות לא הייתה הצלחה, מאחלת שהשינוי יביא לשינוי.

טובה89

New member
אשמח להסבר

זו פעם ראשונה שעושה החזרת קפוא על בסיס טבעי.
עד עכשיו עשיתי:
1.הזרעות
2.סבב שאיבה+החזרת טרי
3.החזרת מוקפא על בסיס הורמונלי
&nbsp
ועכשיו הולכת להחזרת מוקפא על בסיס טבעי.
מה ההשפעה לדעתך של גודל הזקיק המבייץ? אם הוא יבייץ לפני הזמן ולא בגודל מתאים, על מה זה יכול להשפיע?

אשמח להסבר שלך

אם לא צריך את הביצית - סבב החזרה למה צריך את הזקיק?

מנחשת שאם הזקיק קטן מידי והביצית לא בשלה

אז גם הגופיף הצהוב לא בהכרח יעשה את העבודה.
בדכ זקיק 16 יכיל ביצית בשלה, אבל לא בהכרח. לא יודעת למה לא חיכו עוד יום-יומיים. אולי יצא שבת.
בכל מקרה, אם נותנים מספיק תמיכה, אז זה בסדר גם אם הזקיק לא בשל. פשוט כדאי לבדוק תמיכה סביב יום 5-7 מהביוץ, לוודא שהתמיכה מספיקה

טובה89

New member
תודה. איך האוביטרל עובד?

האם אחרי מתן האוביטרל גדילת הזקיק נעצרת? או שהזקיק ממשיך לגדול עד הביוץ שמתרחש כ36 לאחר מכן?
יש מצב שזה היה מתוזמן כדי להימנע מהחזרה בשבת. הונחתי להתחיל תמיכה החל ממחר.

ממשיך לגדול, אבל המדידה הרלוונטית

היא לפני הזרקת מבייץ, כי זה מה שבדכ מודדים, ולגדלים במדידה הזו תמצאי התייחסות בספרות.
בכל מקרה, כנראה שזקיק 16 זה בסדר, ליתר ביטחון בדקי תמיכה. אישית אני בעד לבדוק ערכי תמיכה בכל מקרה. מנסיון..

טוליתי

New member
בהחזרה על בסיס טבעי,

עוקבים באולטרסאונד אחר עובי הרירית שהיא השחקן המרכזי פה, אך חלון הביוץ הוא משמעותי. גודל הזקיק יחד עם ערך האסטרדיול מראים אם אכן הגיע הזמן לביוץ. נכון שניתן אוביטרל (שבדר"כ מוותרים עליו בסבב טבעי), ועדיין, הרעיון בטבעי הוא למצוא את חלון הביוץ, כך שגם גודל הזקיק מבשר על העיתוי המושלם להחזרה.
&nbsp
אני ברורה
?

טוליתי

New member
היא מאוד חשובה והרבה יותר חשובה מגודל הזקיק

בהחזרה על בסיס טבעי, אבל אין זה אומר שלגודל הזקיק אין כלל משמעות.

טובה89

New member
תודה לכולן

מחזיקה אצבעות שה16 היה מספיק...
ומקווה שהסבב הזה יהיה המנצח

נועה312

New member
אישית

אני מעדיפה בלי אוביטרל בסבב החזרה על בסיס טבעי. למה לא לתת לזקיק לגדול ולבייץ מתי שהוא באמת מוכן לביוץ.
יצא לי לעשות החזרת מוקפאים על בסיס טבעי אצל 2 רופאים ושניהם לא הציעו אוביטרל.
אני מקווה שיהיה הריון החודש אבל אם לא יהיה, הייתי מבקשת בפעם הבאה לא לתזמן עם אוביטרל.

haych

New member
ולא יצאו לך החזרות בסופ"ש?

או שבמרפאה אצלך עושים גם בסופ"ש?

אצלי זה היה התנאי שלי לסבב טבעי - לדעת שאוכל להעזר באוביטרל. ובאמת בשתיים משלוש ההחזרות ע"ב טבעי שעשיתי לקחתי אוביטרל כי אחרת ההחזרה הייתה נופלת בשבת. גם בהחזרה השלישית הייתי אמורה לקחת אוביטרל אבל היה לי ביוץ פתע מוקדם ובמקרה יצא שההחזרה באמצ"ש, אחרת היה נדפק לי הסבב.

נועה312

New member
יצא לי בשישי

ואם היה נופל על שבת אצל ברקוביץ' אז היינו פשוט מחכים לחודש הבא כי מה הסיכויים שב2 חודשים אני אפול על שבת כשהמחזור הסדיר שלי הוא בין 29-31 יום..

haych

New member
אני מעדיפה אוביטרל מאשר לפספס חודש...

אם אחרי כל הציפיה והמעקבים התכופים היו אומרים לי שאין החזרה הייתי מתבאסת קשות...

נועה312

New member
לא עשו לי מעקבים תכופים

עשיתי בסך הכל 3 בדיקות דם. כבר ידענו שהרירית שלי מספיק טובה מניסיון קודם על בסיס טבעי ו3 הבדיקות (בחמישי, ראשון ושני) הספיקו בשביל לתפוס את הביוץ ולתזמן כמו שצריך.

למעלה