הקפאת ביציות

ספארקי10

New member
גם קלקסן היה שם...

קיבלתי את כל מה שאפשר לקבל.
אנחנו הולכים על ניסיון לתיקון הורהקוצלה כי כאילו אין לנו מה להפסיד. לא עושים את הניתוח המטורף אלא צנתור.

ספארקי10

New member
וכמובן שאנחנו שמחים

על כל זרעון שמוצאים!! יודעים שזה ממש לא מובן מאליו...

a morph

New member
לא חושבת שניתן להשוות את מצבך אז למצבה היום

להקפיא ביציות בגיל 35 ולתלות בהן את כל התקווה ללידת ילדים במועד לא ידוע זה דבר אחד, להקפיא עכשיו ליתר בטחון כשהכוונה בכל מקרה לחזור לטיפולים בעוד מספר חודשים זה משהו אחר.
וכן, יש לידות מביציות מוקפאות. אין סטטיסטיקה מסודרת על זה בארץ, אבל יש לידות, ובכל מקרה טיפולי דיקור וודו למיניהם הם לא חלופה ראויה.

אלה לא טיפולים ממומנים

זה לשים לא מעט כסף על משהו שכמו שכתבת, אין סטטיסטיקה מסודרת בארץ (למה? כנראה זה לא הטיפול הכי מוצלח).
לעומת זאת בדיקור - שהוא לגמרי לא וודו ויש לא מעט הוכחות ליעילותו בתחום הביציות - לא הייתי כל כך מזלזלת.

אין סטטיסטיקה מסודרת כי רוב הנשים שהקפיאו

לא חזרו עדיין להשתמש בביציות שלהן. לא לשכוח שרק לפני כמה שנים החוק שמאפשר להקפיא ביציות מסיבות סוציאליות נכנס לתוקף. הנשים שהקפיאו אז עוד לא חזרו כדי להפשיר אותן, חלקן אולי מצאו בן זוג והרו וחלקן החליטו לפנות לטיפולים ולהרות מזרע תורם (מבלי להשתמש בביציות המוקפאות). זו הסיבה לכך שאין סטטיסטיקה בארץ.

המקרים בארץ שאני שמעתי עליהן

זה בחורות רווקות שהקפיאו לפני כימותרפיה. מסתבר שרחוקת משפחה שלי, היא אחת מהן.. התחתנה אחרי שהביסה את הסרטן, הפשירה ביציות, הרתה וב"ה ילדה תינוק (לפי דודה שלי שבקשר איתם, אני לא דיברתי איתה בעצמי).
&nbsp
מה שכן.. הבנתי שאחוזי ההצלחה נמוכים. ואפילו הבנתי שרופאים רבים ממליצים להקפיא עם זרע תורם ולא ביציות.

אני מתכווצת כל פעם שאני שומעת על בחורה שהקפיאה

חברה של אחותי נמצאת בטיפולי כימו והקפיאה ביציות לפני הטיפולים. היא בת 29 עוד מעט ויש לה 2 ילדים בבית.
אז כפרוטוקול הקפיאו לה ביציות. יופי.
מקווה שיהיה לה מה לעשות איתן בהמשך.

a morph

New member
רק להבהיר, אני לגמרי *לא* חושבת שהקפאת ביציות זה כזה להיט

אני מסכימה איתך שלהקפיא ביציות, במיוחד מעל גיל 30, ולחשוב שבזה הבטחת לעצמך ילדים זו טעות.
אבל זה לא מה שהשואלת רוצה לעשות, היא בסך הכל רוצה לנצל את החודשים שאחרת יתבזבזו לשווא, ו״לשמור משהו בצד״ ליתר בטחון. אני לגמרי חושבת שכדאי לעשות את זה ומרגיז ביותר שמשרד הבריאות לא מוכן לממן את זה. זאת לגמרי התוויה רפואית, בעיניי.
ולגבי הדיקור... בואי נסכים שלא להסכים.

איפה ההוכחות ל"יעילותו של דיקור בתחום הביציות"?

המחקרים שאני קראתי הראו שמלבד השראת תחושת רוגע על המטופלת- דיקור אינו יעיל יותר מפלסיבו.

לא יודעת לגבי מחקרים, יודעת על נשים בפועל

שהוריד להם את ה FSH ברמה ממש משמעותית.
גם בנות פה שהמליצו על אייל פוליטי, קראתי שהציל אותן מתרומת ביצית (חפרתי בזמנו שנים אחורה).
לגבי דיקור לגברים פחות ראיתי השפעה אבל כל אחד מה שעובד בשבילו.
יש פה בנות שכתבו שנכנסו להריון בעקבות הדיקור ויש מישהי שאני אישית דיברתי איתה, שדיקור הוריד לה את ה FSH ברמה כזו שבעבר לא אושרו לה טיפולים ואחרי הדיקור כן.

נועה871

New member
למה להפסיק טיפולים? ומה לגבי הקפאת מנת זרע?

ראשית לא מבינה למה לא הנחו אתכם לפני הניתוח ורקיצלה לעשות הקפאת מנת זרע, לנו המליצו במידה ויקרה משו לא הפיך. והקופה אמורה למממן את זה!
שנית,למה להפסיק טיפולים?
אם יש זרעים טובים ומפרים (מאמינה שבאיקסי) כמו שאת כותבת, אז תמשיכי במקביל לניתוח.
ולמה אני אומרת את זה?
כי אצלינו גם היה רמה של 20 זרעונים וגם זה בקושי בכל מנה!
עשינו הפריית איקסי והצליח.
חבל לזרוק כסף בשביל כמה חודשים על הקפאת הביציות, מה גם שהפשרת ביציות פחות מצליחה (בניגוד להפשרת עוברים שמצליחה )
בהצלחה
אגב איפה הניתוח?בדרך הרגילה?
אנחנו עשינו בשיטת הצינתור

ספארקי10

New member
אנחנו מפסיקים ל3 חד'

כי עד כה ראינו לאן אנחנו מגיעים (הפלות וכו').
אז ניתן הזדמנות לזרע להשתפר מעט (שוב, ברור לנו שסיכויי השיפור הם לא גדולים ובכל זאת, לפחות ננסה) ואז נחזור לטיפולים.
טוב שאת אומרת לי לגבי ההחזר על ההקפאה עבור הזרע כי חשבתי שאין השתתפות (אנחנו בדיוק בתהליך הזה).
לגבי הקפאת הביציות, יש כ"כ הרבה דעות לכאן ולכאן שקשה לנו להחליט. אבל שוב, זה רק בתור רזרבה. מקווה שלא אצטרך להשתמש בהן...
אנחנו גם בדרך לצינתור (ולא ניתוח ממש).
אתם ראיתם שיפור אחרי הצנתור?

נועה871

New member
אצלינו

צינתור ושלוש חודשים אחרי הריון טבעי
אבל זה ממש נס כי נורא סקפטים לגבי תיקון וריקוצלה והשפעתו
שנה אחרי צינתור בדיקת זרע,זרע על הפנים כמו לפני
אבל עשינו IVF מזה ויצא ילד
לכן אני לא בעד שתפסיקי טיפולים רק בגלל הזרע
כי אם יש תוצאה בהפריות סימן שהזרע והביציות טובים אחרת לא היה מופרה בכלל

הקפאת זרע היא לא ממומנת אבל זולה בהרבה יותר

מקפיאים זרע ללא עלות רק לגברים לפני כימו (שלא נדע ולא נתנסה).
גברים שרוצים להקפיא זרע צריכים לשלם 760 ש"ח על הקפאה ושנה ראשונה של שמירה ואז 350 ש"ח לכל שנה נוספת. ככה זה היה אצלנו בתל השומר לפני שנתיים ובכל שנת הקפאה מאז.
ממש לא בשמיים וזה הרבה יותר יעיל מהקפאת ביציות - גם בשביל הטיפולים.

זרע לא תקין מפרה, השאלה היא מה יקרה עם ההפריה אחר כך ברמת העובר.

למעלה