הקפאת ביציות

ספארקי10

New member
הקפאת ביציות

אנחנו מטופלים בIVF בשל בעיית זרע (ללא ילדים).
לאחר מס' ניסיונות שכשלו, אישי הולך לעבור ניתוח לתיקון ורהקוצלה.
אני כמעט בת 35 עם FSH של 9.5 ובשאיבות שעברתי נשאבו בממוצע 12 ביציות.
כרגע אנחנו בהולד מהטיפולים, לפחות ל3 חד',כדי לתת הזדמנות לזרע להשתפר (הלוואי...)
הציעו לנו בינתיים לעבור הקפאת ביציות (על כל צרה שלא תבוא).
אין לנו השתתפות מהקופה ולכן הסיפור לא זול בכלל...
אנחנו מתלבטים אם ללכת על זה וכמה זה קריטי.
נודה לתובנות כלשהן...

נועה312

New member
היי

גם אנחנו מטופלים בגלל בעיית זרע קשה וגם אנחנו עשינו בסוף ניתוח וריקוצלה לפני שנקלטנו להריון תקין. אצלנו אבל יצא שהניתוח שקבענו מראש היה יום לפני שאישפזו אותי לסיים הריון חוץ רחמי אז היינו בכל מקרה בהפסקה כפויה בלי אפשרות לשאוב ביציות תוך כדי.
בעיניי ממוצע של 12 ביציות בשאיבה בהנחה שכולן בשלות הוא יפה. לי לא היה ממוצע כזה של ביציות בשלות עם FSH 6..
ואני לא חושבת שהייתי מבזבזת כסף על שאיבת ביציות סתם. אני כן חייבת לשאול אם עשיתם מיון זרע כי זה מה שבסוף עשה אצלנו את ההבדל והביא להריון תקין.

ספארקי10

New member
עשינו כבר כמה פעמים מיון זרע.

לא עזר.
מבחינת הביציות הבשלות יש בממוצע 9 (אבל פעם אחרונה 11).
מפחדת שהFSH יקפוץ פתאום והתגובה השחלתית תהיה מעפנה. זה קריטי במיוחד מבחינת מס' ההפריות שאינו גבוה בשל בעיית הזרע.

נועה312

New member
אצלנו

לא עשינו מיון בשאיבות הראשונות כי אין מעבדה למיון בסביבה שלנו אבל לא מצאו לנו אף זרעון תקין. אחרי הניתוח במיון מצאו לנו 7 זרעונים תקינים, נוצרו 7 עוברים תקינים (70% הפריות, הכי גבוה שלנו עד אז) ומתוכם אחד בן שנתיים וקצת ואחת בשבוע 18, ככה שאני ממליצה לעשות מיון גם אחרי הניתוח.

ההריון השני שלך הוא ממוקפאים?

איזה כיף לזכות לשני ילדים מטיפול אחד בלי לעבור עוד אחד.

נועה312

New member
כן

בתקווה שהוא ימשיך.. אנחנו עושים השבוע מי שפיר וצ'יפ.
נשארו לנו עוד 3 מוקפאים מאותו מיון זרע שמחכים לנו באסותא.

יש לך תחושה שלא?

הסקירה הייתה טובה? למה שלא ימשיך?
לי נשאר מוקפא אחד מהמיון. היו 3 עוברים ששניים הוחזרו ביום 2 ואחד המשיך ליום 3 והוקפא.

נועה312

New member
עונה

מצאו לנו סימן רך בסקירה שעדיין 99 נקודה משהו אחוז שהכל תקין אבל כבר מצדיק את הצ'יפ והצליח להלחיץ אותנו. כבר איבדנו הריון אחד לפני אז החרדות תמיד שם.. שאר הבדיקות (שקיפות, חלבון עוברי משוקלל) תקינות אבל עוד 3 שבועות כבר נדע יותר.

a morph

New member
את בטוחה שאין במקרה כזה השתתפות של הקופה?

הרי במקרה שלכם יש "התוויה רפואית" לשימור, לא מדובר בשימור לצורך דחיית ילודה. שווה לבדוק עם הקופה.

ספארקי10

New member
בדקנו וקיבלנו שלילי (עוד שלילי
)

אין לי מושג איך להתחיל "להלחם" בזה או למי לפנות לערעור.
ובקשר לתרופות- יש דרך לחסוך בזה? יש סיכוי שאקבל השתתפות מהקופה איכשהו?

PAND76

New member
את יכולה לפנות לוועדת חריגים. ואם גם הם שללו

לכתוב מכתב למנכ"ל הקופה וגם לפתוח פנייה למשרד הבריאות, עם כל הנסיבות .
אם אחד מהם ייתן הוראה לממן/ להשתתף, זה יקרה.

בגלל שבגלל הגיל אתם עדיין לא במירוץ נגד הזמן, יש זמן גם לראות מה הם יגידו.
בשביל להיות ממש בטוחה ולהירגע, את יכולה גם לעשות בדיקת רזרבה שחלתית. בהצלחה ובידיים מלאות בע"ה.

ספארקי10

New member
תודה! אני ממש רוצה לנצל את הזמן

שאנחנו בכל מקרה מחכים לראות מה יקרה עם הזרע כדי לעשות את ההקפאה.
אבל בטח יקח שניםםם עד שיענו לנו. מקווה שאיכשהו נצליח להשיג מימון. הכל כ"כ יקר...

a morph

New member
למיטב ידעתי, מימון התרופות תלוי באישור הקופה לטיפול עצמו

אבל יש קבוצות מקסימות לתרומת תרופות פוריות, חפשי בפייסבוק "תרופות פוריות", אפשר למצוא שם פחות או יותר הכל.

מצטערת "להקפיא" את ההתלהבות

ביררתי לא מעט על הקפאת ביציות מכיוון שהתחתנתי בגיל 35.
לא שמעתי על אחוזים טובים שילדו מביציות מוקפאות (למען האמת לא שמעתי על אף לידת חי מביצית שהוקפאה אבל אני מתייחסת לזה כעובדה שאני אישית לא שמעתי אבל מניחה שיש אי אלו הצלחות).
אישית הכנתי את עצמי לתהליך בבנק הזרע.

במקרה שלך הייתי הולכת על דיקור לשיפור המצב שלך.
מה היו התוצאות במיון? לא מצאו לכם אפילו לא זרע אחד תקין בדרגה טובה?

נועה312

New member
כן יצא לי לשמוע על לידות מביציות מוקפאות

אבל אלה היו מקרים שבהן הקפיאו כי נגיד בטסה לא מצאו זרע ואז במיקרוטסה כן מצאו והפרו אותן ועד כמה שאני זוכרת אלה היו נשים יחסית צעירות.
גיל 35 הוא כבר גיל יותר בעייתי מבחינת הקפאת ביציות ובגלל זה לא הייתי מבזבזת על זה כסף. אם כן ייאשרו אז הייתי מנסה כי אין מה להפסיד אבל לא הייתי מוציאה על זה 20000 שקל.

בדיוק מה שאני אישית חושבת

בגיל 35 היה ברור לי שאני הולכת על בנק הזרע (בסוף ממש שבוע לפני הדד ליין שלי, פגשתי לראשונה את בעלי - הכרתי אותו קצת קודם אבל זה היה הדייט הראשון הרשמי).
לא הייתי טורחת להקפיא ביציות בגילנו. אמרתי את זה לחברה שלי מהכיתה, שהיא היחידה שנשארה רווקה - בת 38. לצערי בחברה החרדית הרבנים "סותמים" לבנות את הפה בהיתר להקפאת ביציות ואיסור פניה לבנק הזרע. צריך אומץ רב כדי ללכת נגד הזרם ולדאוג לעצמך. ובעצם להבין שהקפאת ביציות בגיל הזה שווה לכלום והיא פתח להרבה בכי אחר כך.

כשלא מוצאים בניתוח תאי זרע, בעצם מקפיאים ביציות בלית ברירה. כבר הרדימו ושאבו. אבל ללכת מראש על הקפאה?
שומעת בנות שהולכות על זה וחבל לי.

ספארקי10

New member
אז ככה..

מוצאים זרעים תקינים (ואפילו ברמה טובה!) אבל זה ברמת הבודדים. וכשאני אומרת בודדים אני מתכוונת לבודדים. ברמת ה10-20 זרעים (אם כי אני ממתגת אותם כ"זרעי בוטיק"!!)
אבל הדבר היחיד שהצלחנו להשיג איתם זה כמה הפלות ושליליים (ואולי בכלל הביציות שלי אשמות?!)
ולפני שאת שואלת, כן, עברתי את כל הבירורים שאפשר (קרישיות, היסטרו', קריוטיפ וכו וכו). לא מצאו דבר פרט לנוגדנים לבלוטת התריס (שמטופל בסטרואידים).
אוף אני ממש לא יודעת מה לעשות. אם רופאת הפוריות לא היתה זורמת עם הרעיון הזה, מן הסתם לא הייתי עושה. ואם הבעל לא היה הולך לניתוח אז מן הסתם היינו ממשיכים בטיפולים בלי ההקפאה הזו.
אבל ככ מפחדת להתחרט אח"כ שלא עשיתי "רק" בגלל כסף. אמנם הרבה כסף אבל אם זה יתן לי יתרון בהמשך הדרך המעפנה הזו, אנחנו נעשה את זה.

נועה312

New member
10-20 זרעונים טובים זה מעולה

באמת, הלוואי עלינו..
אם המורפולוגיה שלהם טובה אני לא יודעת אם הניתוח באמת יעזור לכם. אנחנו הלכנו לניתוח כי מצאו לנו 0 זרעונים עם מורפולוגיה תקינה.
עד כמה שאני יודעת קופרמינץ רושם גם קלקסן וגם פרדניזון במקרה של נוגדנים גבוהים לבלוטת התריס, במיוחד כשאת אומרת שאתם אחרי כמה הפלות.. מאוד כדאי לדעתי להוסיף גם קלקסן לפרוטוקול אחרי החזרה.

למעלה