תרומת זרע

אמאבא17

New member
תרומת זרע

היי חברים.. אני ובעלי מתקדמים לצעד הבא אשר חשבנו שהוא לא יגיע - תרומת זרע..
אנחנו מעוניינים לייבא זרע מחו"ל. מישהו יודע מאיפה מתחילים??? מה הצעד הראשון?? אשמח לכל עזרה ותובנה בנושא או לדבר עם זוג שעבר תהליך דומה..

בנוסף - שאלה אולי קצת לא הגיונית, אבל רוצה לשאול בכל זאת -
האם ידוע כאן אם ניתן לקחת זרע כתרומה מבן משפחה של בעלי? על מנת לשמר את המטען הגנטי.

תודה רבה על כל עזרה ופיסת מידע!
בשורות טובות אמן!

מנסה

בנק זרע -
יש העובדים עם חו"ל אחד מהם כמדומני הוא קריובנק וגם זה של אסותא רמת החייל.
&nbsp
לגבי שאלה 2-
לא חוקי .
התרומות הינן אנונימיות. חוץ מזה שאת מסתכנת במשהו סטייל "נישואי קרובים" בקטע של מחלות גנטיות השם ישמור.

mevugeret1975

New member
שאלה טיפשית, תסלחי לי

למה אי אפשר פשוט להביא זרע של מי שרוצים במקום זרע של הבעל? פשוט להביא את זה כאילו זה שלו. הרי זה לא תרומת ביצית, גבר נותן זרע לפני ומביאים את זה בכלי מתאים למרפאה/בית חולים...איך ידעו של מי הזרע באמת?

PAND76

New member
לדעתי יידעו, כי עושים את הפרוצדורות הללו ביחידות IVF

או אצל רופא מורשה עם הציוד, והכל כדי לממן את הטיפול דרך הקופה. במקרה כזה, רשום במפורש בתיק הרפואי שלגבר יש בעיית זרע ויש תוצאות של הבדיקות שלו, שאישה מחויבת להמציא לפני תחילת כל התהליך. גם בדיקות זרע של קריוטיפ וכרומוזום Y.

ויותר מזה, הגבר צריך לחתום שהזרע שלו. ככה עושים ב IVF. אם למישהו פתאום ייראה עקום במעבדה שהספירה שונה באופן קיצוני ממה שהיה, עם כל מיני פרמטרים שבפיענוח בדיקת הזרע המקורית של הבעל אין, יכולים להאשים את שני בני הזוג בזיוף ובמרמה. וזה סיכון שלדעתי לא שווה לקחת. הם לא יוכלו יותר לעשות טיפולי IVF דרך המדינה בכלל.

PAND76

New member
וגם - להעלים את המידע ממוסדות רפואיים, חושף אותם

ואת הציוד הרפואי והמעבדות שלהם לזיהומים. אי אפשר לדעת איזה בדיקות עבר הזרע הזר, שמציגים כזרע הבעל. בזרע של הבעל, הרי מוודאים לפני כן שעבר בדיקות לנוגדני מחלות זיהומיות שונות ו HIV - דברים שחייבים לוודא שאין לפני שמשתמשים בזרע. בזרע זר, הצוות והמעבדה חשופים לזיהומים ולתביעות אפשריות מצד המטופלים האחרים במרפאה והם עצמם גם יכולים לתבוע בנזיקין את מי שרימה אותם ככה.

צריך לעשות הכל לפי פרוצדורה, כי יש נימוקים למה היא כמו שהיא.

קראתם לי

או!
חיכיתי שמישהו/י פעם ישאל על זה!
אז סוס בסלון אמתך עשתה תחקיר על העסק.

לגבי תרומה- יש מלא מידע ברשת, פשוט תחפשי.
בנקים- יש רבים שמייבאים מחו"ל.
העצמאיים- קריובנק רמת השרון וקריובנק אסותר רמת החייל
ובבתי החולים למשל אסה"ר
יש 8 בנקים שמאושרים ע" משרד הבריאות ומהם מייבאים
תכלס' את יכולה לייבא מהם באופן עצמאי
חסכון של איזה 15 אש"ח

ועכשיו לחלק המעניין ממש:
לגבי תרומה מבן משפחה- זו פרקטיקה נפוצה ומאד מקובלת בארה"ב.
יש אלפי משפחות כאלו, לכל הפחות.
אצל זוגות לסביות (שומעת צילוש אחותי) זו פרקטיקה נוהגת, שמאפשרת קשר גנטי של שתי האמהות לצאצאים.... את התרומה לוקחים לרוב מאח/אחות.
לפעמים גם מהמין הנגדי- אחות יחידנית נעזרת בתרומת ביצית וזרע של אחיה והילד קשור אליה גנטית.
שם זה כ"כ מקובל שאין מה לשאול וגם עשו על זה מחקרים ויש משפחות של מפורסמות שהתראיינו על זה בגלוי.
אין שום חשש לגילוי עריות, כי אם נחשוב רגע- הרי הילדים לא יתחתנו עם בני הדודים, אם כבר הקטנו את הסיכוי.
בארץ?
חושך ופנטיות על פני תוהם
בצפון קפריסין? תפדלו. תרומה אנונימית.
תייצרו עוברים.
תחזירו לארץ
תעשו איתם מה שאתם רוצים.
מה שכן, אני נגד סודות במשפחה, אבל כאן אנשים פרימיטיביים ועדיף יהיה לספר למעטים מחוץ לחוג המשפחתי וגם במשפחה לחוג כמה שיותר מצומצם.
אבל כן, ההורים שלו יראו בילד נכד גנטי, הוא ירגיש קשר ביולגי לילד, זה אולי קמאי ומטופש, אבל עובדה שזה נורא חשוב להרבה אנשים, לכולם כמעט בעצם.
המחקרים? משפחות יותר מאושרות עם קשרים יותר טובים
כולם מרוצים

הלכת רחוק - היא לא מדברת על תרומה כפולה !

אמאבא 17 כותבת על תרומת זרע - לא נראה לי שהיא מדברת על תרומה כפולה.
אם היא זרע של אחיה לצורך העניין עם ביצית שלה - מקביל לנישואי קרובים מבחינת הזוועות הגנטיות שיכולות להיווצר.
לוקחת ביצית שלה עם זרע של גיסה - אולי לא זוועה גנטית אבל זוועה משפחתית לכל כיוון . הילד שייולד הוא "מסומן" על ידי הגיס...
בעיני עדיף אנונימי

אם לא הבנת- הבעיה אצלי- סימן שהסברתי לא טוב- אז מסבירה שוב

צילוש, פשוט התלהבתי שסופסופ שואלים על תרומה משפחתית.
יש לזה שתי גרסאות ידועות בעולם:

1. המצב של השואלת- לבעל יש בעיית זרע. על מנת שהילד יהיה קרוב אליו גנטית, נכד להוריו, דומה לו... לוקחים תרומת זרע מאחיו

https://www.thecut.com/2016/04/its-complicated-brother-sister-sperm-donor.html
זה מאד מקובל בארצות הברית.

מצב דומה- זרע מאח שמשמש ברחמה של בת זוג מקובל גם בזוגות של שתי נשים, אז אחת מהן קשורה ביולוגית לילד דרך האח

https://offbeathome.com/using-brother-for-sperm-donor/

תהליך כזה נעשה גם עם אחות שתורמת לגיסתה.

2.אחות זקוקה לתרומה כפולה. על מנת שיהיה לה קשר ביולוגי לילד הוא מזרע של אחיה.
זה מצב יותר נדיר, אך קרה גם קרה.
אין כאן בעיה גנטית- התורמת אישה מחוץ למשפחה. הילד עדיין קשור גנטית לאמא.

כל העניין מאד נפוץ ומותר בחו"ל, ולפי מחקרים הבעיה היחידה היא איך להסביר לילדים ומה.
מבחינת הקשרים במשפחה מסתבר שזה דבר נפלא.
וסה"כ כולם מרוצים.

זה כל כך נפוץ שיש מדריכים איך לבקש מבני משפחה תרומה:

https://www.nytimes.com/2016/07/17/magazine/how-to-ask-family-members-to-donate-sperm-or-eggs.html

נועה312

New member
בארה"ב גם מקובל

שקרובות משפחה יהיו פונדקאיות. יש הרבה סיפורים של נשים שהאמהות שלהן למשל היו הפונדקאיות שלהן וילדו את הנכדים שלהן. בארץ לדעתי גם זה לא אפשרי ותכלס חבל

PAND76

New member
כמה הרבה ידע. כפרות עלייך.

את סוסבלוןפדיה

זה קצת נושק למצוות ייבום מהיהדות. הלא כן? חובה מוסרית של אח חי להקים זרע לאחיו המת, על ידי נישואין לאלמנת האח שלא הספיק להקים זרע לעצמו, כאילו עבורו ובמקומו.

כשחושבים על זה, אחד לא יכול לבוא במקום השני. כי הילדים שיוולדו לנישואין כאלה, לא יהיו של האח המת. אבל כן תהיה להם זיקה גנטית ומשפחתית כלשהי אליו.

רעיון מקסים, להשוות לייבום, ריגשת אותי, רוצה חברותא?

תגידי כשאת מחפשת חברותא :)
מרשה לי להביא ל Rב שלי (יהדות מתקדמת, זה Rב לא רב :) )

מפעם

New member
יש משהו על זה שמי שאין לו בנים חשוב כמת. ואפשר לחדש

להתיר תרומת זרע מאח כייבום
למרות שיש פה עניינים עמוקים מן השאול..
ולפותחת השרשור הייתי מתרחקת מזה לחלוטין מהסיבה שצילה ציינה..

PAND76

New member
מעניין. על זה לא שמעתי.

זה לא נחשב סוג של ספק ממזרות? שבגינה צריך שהתרומה תהיה מגוי?

איך שלא יהיה ועם כל הקדמה, בבסיס אנחנו מאוד שמרנים ומאוד שבטיים. מי שהולך לחיות בחו"ל אחרי תרומה מקורבת שכזו - אחלה. שם מקבלים הכל. פה, יעשו מזה מטעמים ויהיה קשה לחיות. כולם נכנסים לך לרחם, לעניינים וגם לתחתונים.

מפעם

New member
זו לא הלכה, רק נזכרתי בכתוב מהגמרא וקישרתי

אין לי מושג קלוש בענין.
את המחדשת המקורית פה, יש לך את זה, כמו לפני כמה זמן כשהצעת ללונדי לקיים מצוות שילוח הקן

ובנושא השבט, פחות מדאיג מה יומרו הסובבים, יותר מטריד מה יחושו התורם והנתרם ונשותיהם. זאת מאמאליגה רצינית..
גם פונדקאות זה נראה לי דבר בלתי אפשרי לחלוטין מבחינה רגשית ועם זאת מה שהזכירה נועה על אם פונדקאית לבתה הוא מקסים לגמרי.
אני מאמינה שיש פתרונות להכל והתורה היא תורת חיים ומי שמאמין בה יחפש ולא ישקוט עד שימצא.

PAND76

New member
נכון. היו פונדקאיות אפילו בתקופת אברהם אבינו

הגר שהרתה לו לדוגמה. אבל כן, יש מסעות רגשיים לעבור בדרך לאופציות הללו. זה לא זבנג וגמרנו.

למעלה