מה מפחיד ב ivf?

mevugeret1975

New member
מה מפחיד ב ivf?

כבר כמה פעמים ראיתי שכותבים פה בפורום ש ״ivf מפחיד״. אני די חדשה בנושא והייתי רוצה לדעת-מה מפחיד בו? בהשוואה לטיפול הורמונלי בלי ivf (הכוונה להזרעות או תזמון יחסי מין על בסיס הורמונים-עדיין עושים זריקות ומעקבים רק ששלב הסופי הוא לא ivf)? אולי אני לא מודעת לסיכונים או תופעות לוואי? הרי זה לא ניתוח ממש... או שכן?
תודה רבה

שירלי 666

New member
לא מפחיד אבל..

הדבר היחיד שבד"כ יש שמעלה קצת את הסיכון זה ההרדמה לצורך שאיבת ביציות.
יש את הסיכונים של כל הרדמה ניתוחית למרות שההרדמה בד"כ קצרה (פחות מ20 דקות) ומודה שזה מלחיץ (אותי לפחות הלחיץ) לפני שעברתי את זה.
מעבר לכך סיכון נוסף בIVF הוא גירוי יתר, בגלל שרוצים לעיתים לחסוך בכמות ההרדמות אז מנסים לגרום לגירוי למספר ביציות לפני השאיבה, אצל חלק קטן מהנשים זה מגיע לאישפוז בגירוי יתר חריף, אחרות עוברות את זה בקלות / בגירוי קל.
פרט לזה לא רואה משהו בעייתי ומפחיד בIVF... וסיכויי ההצלחה יותר גדולים מהזרעה כמובן... וגם המעקב והתרופות יותר מקצועיים וממוקדים (לפחות לפי מה שאני חוויתי).

תמי164

New member
אותי מפחידה בעיקר הכמות המטורפת של ההורמונים

שהיא לא בריאה, בלשון המעטה.
וגם יכולה לחולל שמות, נפשית.
אבל אולי אני טועה, עדיין לא חויתי.

נועה312

New member
זה מאוד תלוי באיך את מגיבה

אני בהזרעות הייתי על גונאל 75 ובשאיבות הממוצע שלי היה 150 (היו כמה ימים שנתנו לי 225 אבל מהר מאוד הורידו בגלל התגובה)

mevugeret1975

New member
עוד לא חוויתי ivf

אבל אם התגובה להורמונים טובה-למה שידחפו המון? לי יש כבר סבב אחד שממנו אפשר לבסיק מסקנות (הייתה תגובה טובה ל 150 פרגובריס 6 ימים). מקווה שלא ידחפו הרבה הורמונים סתם

נועה312

New member
מפחדים מהלא נודע

גם אני פחדתי לפני מהשאיבה, מההרדמה.. אבל הפחד עבר אחרי השאיבה הראשונה

הלא מוכר תמיד מפחיד יותר

אם כבר צלחת את הנושא של להזריק לעצמך, את כבר בשליש הדרך

השאיבה - ההרדמה קלילה יחסית, תוך שעתיים לרוב כבר משתחררים,
ההחזרה - לרגישות לספקולום היא לא נעימה, אבל מרגשת תמיד, זה השיא של הכל
אז מתגברים.
&nbsp
בהצלחה
&nbsp

mevugeret1975

New member
לא מסוגלת להזריק לעצמי עדיין

הולכת לחדר אחיות בקופה, בשישי שבת מבקשת מבן זוגי. לא נראה לי שאתגבר על זה בהמשך. מזל שיש אחיות בקופה שיכולות להזריק לי

נועה312

New member
אני לא מסוגלת להזריק לעצמי עד היום

ועברתי 3 שאיבות ו6 החזרות בינתיים.. זה ממש לא תנאי מקדים לivf. בעלי מזריק לי

13yaya

New member
אותי הפחידה בעיקר ההרדמה עצמה

גם בפעם הראשונה וגם בשתי הפעמים שבאו אחר כך.
משהו באיבוד שליטה, בלא להיות בהכרה נורא מפחיד אותי. אבל יש בנות שיגידו לך שזו השינה הכי טובה שהיתה להן בכל תקופת הטיפולים :)

הבא אחריו

שאלה כזאת חמודה....
לפני שאיבה 1 פחדתי פחד מוות מההרדמה היום אחרי 14 מוכנה שירדימו אותי כעת כשאני פה בסלון

פחדתי להזריק לעצמי והיום מזריקה במהירות האור /בחושך/בשירותים וכו'
בקיצור - מפחדים ממה שלא יודעים/מכירים
לא מאחלת לאף אחת IVF אבל אם צריך - זה באמת לא סוף העולם.
לגבי הכותרת...
בגלל מזל לא משהו בתחום נקלעתי לשרשרת כשלונות מתישה ותמיד פחדתי שאני אצטרך לעשות את כל התהליך שוב - וזה עדיין מפחיד. לז לא מתרגלים.
&nbsp

mevugeret1975

New member
מסכימה שהקטע של ההרדמה מלחיץ

אבל אני כל כך מפחדת מכאב שדווקא מעדיפה לעשות הכל בהרדמה כללית.
זה כנראה הטראומה שעוד מילדות ברוסיה, ששם עשו הכל בלי הרדמה, אפילו לילדים. הייתי מאושפזת בגיל 10, עברתי מלא בדיקות ובלי הרדמה...כולל גאסטרוסקופיה ולקיחת מוח העצם. מאז אני אפילו טיפולי שיניים מוכנה לעשות בהרדמה כללית
.
לגבי תהליך-מתיש. למרות שעשיתי רק סבב אחד קטן-קשה מאוד נפשית. להתחיל ולקוות, ואחר כך לאבד לאו לאט-קודם את התקווה ואחר כך את כל השאר. ולהמשיך לעשות משימות, לעבוד, לדבר עם אנשים, ולנסות להחביא את כל מה שאת מרגישה.

lollipop06

New member
צודקת...

מה שעלה לי בראש שמפחיד הלא נודע...
התשובה השלילית מפחידה.. ואיתה חששות, פסימיות ודיכאון שעלול להתפרץ..
מפחידות המחשבות כמו: האם אצלח הריון? האם אהיה אמא? ומתי?

hadari31

New member
ההורמונים והשפעתם לטווח הארוך. איש לא יודע לחזות

מה כמות ההורמונים המטורפת שדוחפים לנו יכולה לעולל לנו בטווח הארוך...........

mevugeret1975

New member
אבל אם התגובה להורמונים טובה

למה שידחפו כמויות מטורפות? גם כמות לא מטורפת יכולה להזיק, עם זה אני מסכימה

למעלה