שלילי אחרי החזרת מוקפא
אשמח לעצות

טובה89

New member
שלילי אחרי החזרת מוקפא
אשמח לעצות

היי, אשמח לשמוע את דעתכן.
בעלי ואני ניסינו להיכנס להריון טבעי במשך 10 חודשים בערך ללא הצלחה. עשינו בדיקות דם, מעקבי זקיקים ובדיקת זרע.
תוצאות פרופיל הורמונלי יום 2:
E2-144 pmol/L
17-OH-PROGESTERONE-4.44 nmol/L
LH-2.60 IU/L
FSH-6.60 IU/L
PROGESTERONE-3.3 nmol/L

אצל בעלי יצא בדיקת זרע תקינה למעט מורפלוגיה ששם יצא 3%.
עשינו 3 הזרעות שלא הצליחו וישר עברנו לIVF.
עשינו סבב של שאיבה שהניב סה"כ 9 עוברים קפואים ועוד אחד שהוחזר טרי יום3.
העובר שהוחזר לא נקלט ועשינו סבב של החזרת מוקפא יום 5 שיצא שלילי.

השאלות שלי הן:
1. מה אתן מבינות מהפרופיל ההורמונלי? האם הוא נראה לכן תקין? בת 29, בריאה בדר"כ, לא מעשנת, עד הטיפולים היה לי ווסת וביוץ מדוייק כמו שעון.
2. האם יש בדיקות שאתן חושבות שהייתי צריכה לעבור ולא עשיתי?
תודה רבה מראש לכולן

oribori9

New member
בדיוק כמוך

הכל תקין אצלי ואצל בעלי.. ניסנו שנה ואח"כ 3 הזרעות שלא הצליחו ו2 החזרות שלא הצליחו ומחכה עכשיו לבטא של ההחזרה השלישית. האמת שקבענו פגישה עם הרופא אחרי הכישלון של ההחזרה השניה והוא אמר שהוא לא חושב שצריך לעשות משהו נוסף וזה עדיין בתוך הסטטיסטיקה והעוברים מדורגים בדרגה גבוהה ופשוט לנסות שוב והוא מאמין שיהיה בסדר. אני החלטתי לתת לו צ'אנס אחרון אבל אבל אם זה לא יצליח חשבתי לעשות היסטרו אבחנתית ולהחליף רופא- משנה מקום משנה מזל..

טובה89

New member
חושבת גם לבקש

היסטרוסקופיה אבחנתית. השאלה אם יש בסיס לבקש את זה?
&nbsp

נועה312

New member
תראי

כל שלילי הוא כואב אבל אתם עדיין לגמרי בסטטיסטיקה ולדעתי הפרופיל ההורמונלי שלך תקין.
אני יכולה לספר על עצמי שעד היום עברתי 6 החזרות ומתוכן ב3 נקלטתי להריון אבל אלו היו ההחזרה הרביעית, החמישית, והשישית. מ3 הראשונות יצא רק שלילי.
אני הייתי מנסה לשנות קצת, למשל אם עשית החזרת מוקפאים על בסיס הורמונלי הייתי מבקשת עכשיו לנסות על בסיס טבעי או ההיפך ואולי לנסות תמיכה אחרת אחרי החזרה.
לגבי בדיקות זה תלוי בך ובגישה שלך. אני אישית החלטתי שאני מעדיפה לבדוק את כל מה שאני יכולה ועשיתי את סט הקרישיות המלא בפרטי עוד לפני שהתחלנו ivf.

טובה89

New member
תודה על התגובה. בנוגע לבדיקות קרישיות

תוכלי להגיד מה זה כולל סט קרישיות מלא?
עשיתי בדיקות קרישיות לפני כמה שנים (2012 ליתר דיוק) כשהיה לי חשש שאני מגיבה לא טוב לגלולות (לא יאמן ששנים לקחתי סתם).
איך אני יודעת אם זה הסט המלא והאם זה עדיין רלוונטי, או שכדאי לעשות מחדש?

טובה89

New member
תודה. אז רק פרטי אפשר?

אני ממש מרגישה שכדאי לבדוק עכשיו את כל הבדיקות שצריך. לא רוצה שיקרה מצב שאני ממשיכה לעשות החזרות ו"לבזבז" עוברים ובסוף יש מצב שחס וחלילה יש משהו לא תקין שמונע את ההיקלטות.

אישית נשמע לי מיותר בשלב הזה לבדוק דווקא קרישיות

בפרט כשאין הוכחה מדעית שבעיות קרישיות גורמות לאי היקלטות. ורופאים מאוד בחוסר הסכמה בנושא. מה שכן ראו (סטטיסטית) זה שקלקסן (מדלל דם) מסייע לעיתים, גם אם לא נמצאה בעיית קרישיות. והטענה היא שמסיבות אחרות..
&nbsp
יש מלא דברים שניתן לבדוק..
היסטרו וצילום רחם, בדיקת זרע בהגדלה גבוה יותר, תגובה אוטו אימיונית של הגוף, בדיקת כרומוזומים שלך ובן זוגך (ברח לי השם) ועוד ועוד ועוד. בפרטי יעלה לך אלפי שקלים ויבזבז לך זמן יקר, כאשר, למעשה, רוב הנשים ב ivf, לא נקלטות בהחזרה הראשונה, וגם לא בשנייה.. מה שאמרו לי הרופאים כשעברנו ל ivf זה שאישה ממוצעת (שלא בגיל מאוחר) נקלטת בממוצע אחרי 4 החזרות.
לא ארחתי לבדוק אם זה נכון.. אך לפי הקבוצה פה ונשים אחרות ב ivf שמכירה, זה נשמע לי מספר הגיוני.
&nbsp
חשוב שתהי עם יד על הדופק, תדרשי גיוון בפרטוקול ההחזרה, תדרשי בדיקות נוספות אם חלילה אחרי 3-4 החזרות לא נקלתם. כי אם את לא תדרשי... בארץ לא בטוח שתקבלי. כי הרבה פעמים רופאים פשוט ממשיכים בלי לשנות כלום..
אבל, כרגע.. זה לגמרי יכול להיות עניין של חוסר מזל שלא נקלטתם ב 2 החזרות. למען האמת.. זה פשוט אומר שלא היה לכם עודף מזל. כי היוצא דופן זה מי שנקלט ב ivf בהחזרה 1-2, ולא להפך.
&nbsp

טובה89

New member
תודה. הייתי היום אצל הרופא

הוא הציע שהחודש נעשה החזרה על בסיס ביוץ טבעי ונחכה עם בדיקות נוספות.
מקווה שהחודש זה יצליח.
תודה על התמיכה והעזרה

נועה312

New member
צריך להשוות את השמות של הבדיקות

אז (לפני 4 שנים) היה את הקובץ עם כל מה שצריך לבדוק פה בפורום. יש בדיקות גנטיות שלא משתנות ולא צריך לחזור עליהן שוב ויש בדיקות שכן יכולות להשתנות בהתאם לגיל.

13yaya

New member
בתחילת הדרך

עם ערך נמוך משלך של 17-OH-PROGESTERONE שלחו אותי לעשות טסט סינקטן. אם אני זוכרת נכון הטווח התקין הוא עד 2.7. אני לא כל כך זוכרת מה זה אומר כי הטסט יצא תקין ואז זה כבר לא עניין יותר אף אחד, אבל כדאי לך לברר אם צריך לבדוק את זה.

למעלה