מתן גונאל- אף בהזרעות

אינדי88

New member
מתן גונאל- אף בהזרעות

היי,
שאלה מעט הזויה..
אני אחרי הזרעה שלצערי נכשלה.. ממש מעצבן אותי אבל התור הקרוב ביותר לרופא שלי (שתמיד תמיד זמין בתורים) הוא בראשון הבא (לא הקרוב).
קצת רקע עלי- פוליציסטית- אבל אחרי הלידה של הבת שלי המחזורים טיפ טיפה הסתדרו ואני כן מבייצת. בשני החודשים האחרונים בייצתי סביב היום ה- 23-28 מהדימום. השאלה היא- האם ניתן להתחיל גונאל אף בכל שלב של המחזור? או במידה ויש למשל זקיק בגודל מוביל לא ניתן?
אני מפחדת לפספס אפשרות להשריית ביוץ לכדי 2 זקיקים במקום רק האחד הטבעי שלי..

ושאלה נוספת- האם ביוץ שמתרחש לאחר מתן הורמונים "חזק" יותר מביוץ טבעי?
מוצאת את עצמי מתעסקת עם כאלו דקויות- אין ספק שהתהליך מחרפן אותי.
תודה לעונות!

יש חלון זמנים שניתן לתת גונל.

למיטב הבנתי אצל פולציסטיות החלון הזה קצת יותר גדול, אך אז צריך לתת צטרוטיד או אורגולטרן כדי שזה שמראש היה מוביל לא יבייץ לפני הזמן.
קרה לי שנתנו גונל אחרי שהיה זקיק מוביל של 14, ואכן גדלו עוד זקיקים. נתנו מינון שמתאים ל ivf ולא הזרעה, כי חשבו שבשלב הזה לא יתעוררו עוד הרבה. אבל טעו. היו יותר מידי זקיקים גדולים עבור הזרעה.. וה e2 טיפס ל 9 אלף בערך. לא יודעת איך זרמתי בכל מקרה עם המשך הטיפול. בדיעבד זו הייתה טעות.
&nbsp
לא הבנתי את השאלה לגבי ביוץ חזק יותר.. אם זה מבחינת השפעת הורמונים... ההורמונים בכל התהליך גם לפני ביוץ יכולים לגרום לך להיות יותר הורמונלית.. מכל הבחינות (הן להיות יותר רגישה/עצובה/עם פיוזים קצרים) והן לגרום לאקנה או ציסטות וכו. אבל.. זה לא על כולן משפיע, הפרט במינונים החלשים של הזרעות.
&nbsp
בהצלחה

אינדי88

New member
תודה רבה חדשהפה

את תמיד עונה בכזה פירוט וסבלנות.. מעריכה את זה מאוד.
הכוונה שלי הייתה האם הביוץ שנגרם מהורמונים מצליח יותר בהשגת הריון- או שהדבר נובע מכך שלרוב מתפתח יותר מזקיק אחד ואז הסיכוי גבוה יותר?

כמה סיבות

הראשונה, כפי שציינת, הסיבה העיקרית, יותר מזקיק אחד, מגדיל סיכוי למפגש מוצלח בין ביצית לזרע, ושיהיה עובר שישתרש.
שנית, מעקב ותיזמון מדוייק אחר מועד הביוץ גם מסייע בתזמון ההזרעה/קיום יחסים, כי אצל הרבה נשים ללא בדיקות התיזמון הן חושבות שהביוץ הוא סביב היום ה 14 וזה נכון בממוצע וממש ממש לא אצל כולם.
סיבה שלישית, יש נשים אצלן הביוץ לא תקין או שיש בעיה בספיגה של הגופיף הצהוב. הזרקת מבייץ ומתן תמיכה מסייעים לכך.
&nbsp
שמחה לעזור
שיהיה המון המון הצלחה

londi81

New member
בכללית יש תורים מיוחדים למטופלות פריון

את מתקשרת מושבתים אותך בחמשת הימים הראשונים של המחזור

אינדי88

New member
תודה

אני בעיקרון מטופלת אצל רופא פרטי והוא לא נמצא השבוע באחד מהימים הקבועים ולכן יש עומס ופשוט אין תור פנוי-
נראה לך לגיטימי ? או שלא נהוג שזה קורה?

מיקה118

New member
אין לו תור בקליניקה הפרטית?

מטופלות פוריות פרטי/ ציבורי
תמיד הרופא הכניס אותי לתור ביום יומיים הראשונים שך המחזור
לדעתי לחכות שבוע זה הרבה זמן
תנסי לדבר עם הרופא בטלפון, להתייעץ

למעלה