מכירות מעקב זקיקים בלי בדיקת דם?

בוא כבר

New member
מכירות מעקב זקיקים בלי בדיקת דם?

מתחילה (שוב) גונאל אף לקראת הזרעה. פעם שעברה לא הגענו להזרעה כי הרופא אמר שכנראה פספסנו את הביוץ במעקב.. הפעם בעז"ה נתחיל מעקב מוקדם יותר.
ואני תוהה....אני רואה במלא פורמים שעושים בדיקת דם יחד עם מעקב הזקיקים. כששאלתי אותו על האפשרות לצרף בדיקת דם הוא התעצבן שאני לא סומכת עליו. האם אתן מכירות פרוטקול כזה שלא מבצעים בדיקת דם במעקב זקיקים?

לא מכירה...

בדיקת הדם משלימה את האולטראסאונד ולהיפך.
למשל, לפעמים מפספסים בספירת /גודל הזקיקים וערך האסטרדיול נותן מידע נוסף.

londi81

New member
אני אהיה בוטה

אני חושבת שרופא שלא שולח לבדיקות דם הוא חסר אחריות
זה לא עולה לו כלום, אין בזה טרחה וזה משלים את תמונת המצב של מעקב הזקיקים (שאגב הרבה פעמים הקריאה של הטכנאית לא מי יודע מה מדויקת)
עברתי ארבעה רופאי פוריות שונים - מעולם לא ויתרו אצלי על בדיקת דם בשום שלב של התהליך

TIPTIP11

New member
היי

האמת שאני לא מכירה...
אפילו בהזרעה ללא הורמונים חוץ מאובריטל אז הרופאה חלק מהבדיקות רצתה גם בדיקת דם.

רציתי לשאול אותץ משהו אם תוכלי...
האם עשית צילום רחם או היסרוסקופיה לפני שהתחלת עם גונל אפ?
הרופאה שלי לא מסכימה אלא רק טבעי עד שאעשה.
תודה

אישית. לא הייתי נוטלת הורמונים ללא מעקב אחראי

הביוץ התפספס כי המעקב לא היה צמוד מספיק?
אישית, לא הייתי נוטלת הורמונים ללא מעקב של בדיקות דם בצמוד לאולטרסאונד.

mevugeret1975

New member
אילו בדיקות צריך לעשות ומתי?

לי הרופא בדק פעם אחד פרוגסטרון ואסטרדיול לפני זריקת אוביטרל (באותו יום שהיה מעקב זקיקים אחרי פרגובריס).

טוליתי

New member
יהירות יש בכל מקצוע

לפי הסגנון אני מתארת לעצמי האיזה רופא מדובר.
חבל ממש.

בוא כבר

New member
אוף...מבולבלת

מבולבלת ולא יודעת כבר מה לעשות. בעיקרון בסוף השיחה אמר שאני יכולה להגיע למרפאה ולבקש ממנו את כל הבדיקות המיותרות שאני רוצה שלא יתנו לי שום דבר., אם אני כל כך מתעקשת... כמובן גם זה בכעס...
ביררתי עליו ואמרו שחוץ מיחסי האנוש המזעזעים שלו הוא רופא טוב ונחשב מומחה באזור. אני גרה בפריפריה וגם נסיעה לקופת חולים בה הוא עובד לוקחת שעה. היתרון הגדול הנוסף זה שהוא זמין בטלפון האישי לשאלות, ובמעמד בכיר בבית החולים שבו עושים את הטיפולים. אם נעבור לרופא פרטי יתכן ונתקל בו בשלב הטיפולים עצמם...
אנחנו בתחילת הדרך, מאגף הלא מסוברים ואני מקווה שלא מדובר בסיפור מורכב ושבאמת רק הגיל שלי והבלוטה שנדפקה לי בלידה ועכשיו מאוזנת משפיעים על הסיפור ושמספיקה הזרעה וגונאל אף . הלוואי ובעז"ה שהפעם יצליח.
נראה לי שאתן צ'אנס לרופא המדובר לחודש נוסף אבל מתלבטת אם לנסוע במיוחד השבוע בשביל לריב איתו ולדרוש את הבדיקות דם....סיוט שבתוך כל הבלאגן הזה של הטיפולי פוריות נתקלים בדמויות כאלה.
&nbsp
ושואלת שוב, האם בכל זאת מישהי פה עברה מעקב זקיקים בלי בדיקות דם?

בוא כבר

New member
כבר לא זוכרת בדיוק....

התחילה בעודף פעילות ועברה לתת פעילות....קרסה:)
בעודף היו ערכים משוגעים....

ענבלית16

New member
הבנתי

ערכים מאוד גבוהים ומאוד נמוכים ממש משפיעים על הפוריות אז ממש מקווה שאולי רק זו הבעיה

בוא כבר

New member
מאוזנת יחסית...

אני מטופלת ביוטירוקס כבר שנה ומאוזנת...זה עדיין אמור להשפיע? אני מקפידה להיות פחות מ 2.5 ...

זה לא בהכרח נכון

האיזון הוא לא תמיד מספיק, התפקוד של הבלוטה יוצר נוגדנים מאוד גבוהים בגוף שהם דוחים את העובר, תדרשי גם בדיקות נוגדנים ( אפשר מהרופא משפחה) ואם הם גבוהים תבדקי טיפול בסטרואידים.

טוליתי

New member
מצטערת, אבל מעקב בלי בדיקות דם זו לא רפואה טובה.

זה כמו לקחת תרופות מבלי לדעת אם יש בהן צורך..
אני מתארת לעצמי מי הרופא. מוזמנת לכתוב לי במסר, אם לא נעים לך כאן. יש סיכוי שהתמודדתי איתו בעבר.

כן, אצלי היה

וזו היתה טעות מצידי שנשארתי אצלו יום נוסף. זו התנהלות לא רצינית שלא מכבדת את הזמן ואת ההשקעה הכספית והנפשית שלך.
אם את יכולה, לעבור רופא ומהר.

למעלה