חוששת מהריון חוץ רחמי

mevugeret1975

New member
חוששת מהריון חוץ רחמי

האני ממש אבודה ולא יודעת מה לעשות. בטא לא עולה, אבל e2 מאוד גבוה.
21/05- בטא 247, פרוגסטרון 84, אסטרדיולמ1981
24/05 בטא 291, פרוגסורון 49, אסטרדיול 1947.
היום 5 שבועות מתחילת מחזור אחרון, לפני 3 ימים לא נראה שק הריון (כבר אז היה חשש).
ברור לי שזה לא תקין וכנראה זה הריון חוץ רחמי. לאן לפנות? למה e2 לא יורד?
הרופא שלי בציבורי לא מקבל עד יום א ואין אפשרות לפנות אליו, לרופאים אחרים אי אפשר להכנס בלי תור.
הייתי מטופלת בפרגובריס 150 במשך 6 ימים+זריקת אוביטרל ואחר כך יחסי מין +פרוגסטרון שבועיים.
מה לעשות? ממש משתגעת... וזה סבב ראשון שלי.., למה?

מיקה118

New member
אולי לנות למיון נשים/ מרכז בריאות האישה

איפה את גרה ואיזה קופה?

נועה312

New member
אוי אני מצטערת

אני לא יודעת אם זה חוץ רחמי או כימי אבל זה לא נראה תקין..
היה לי חוץ רחמי, נקלטתי באותו הריון עם 2 עוברים וגילינו שיש אחד בחצוצרה אחרי שהראשון נפל לבד. אצלי סיימו את ההריון בזריקה ב6+6, הייתי מאושפזת יומיים שבהם קיוו שהבטא תתחיל לרדת וזה יסתיים בלי התערבות, אבל כשראו שהיא ממשיכה לעלות והגיעה ל700 החליטו שלא לוקחים סיכון ומסיימים את ההריון.
אני חושבת שכרגע את עוד בשלב מוקדם וגם אם זה חוץ רחמי ולא כימי, אני מקווה בשבילך שזה ייפול לבד.

mevugeret1975

New member
מצטערת שחווית את כל זה :(

אם זה חוץ רחמי-מתי אוכל להתחיל את הסבב הבא? לוקח הרבה זמן להתאושש? ואם זה כימי? יש לי תור לקליניקה של בר חוה (לא אליו) ב 18/06.. לבטל אותו? ועד לא עשיתי חלק של הבדיקות.
ממש מבאס, בהנתן הגיל שלי. ונורא מפחיד אותי שזה יסתיים במשהוא נוראי :(.

האם יש דימום או כאבים מוזרים?

אם יש אפשרות למעקב הייתי חושבת לעקוב כל יומיים בטא ואולטרסאונד , לי גם היה ככה וחשש לחוץ רחמי, הרופאה שלי משכה בזהירות בזהירות זמן, לאחר שבועיים בערך התגלה עובר פחוס ולא תקין ברחם, סיימנו את זה עם סבב אחד של ציטוטק, הרבה יותר פשוט מהזריקה של החוץ רחמי.
הייתי ממש חושבת על לעקוב אחרי תחושות ולמשוך עוד קצת זמן אבל במעקב צמוד כמובן. אותי זה לגמרי הציל מהזריקה.
במיון נשים אגב כנראה שלא ישחקו איתך וישר יתנו לך את הזריקה, אז תנסי לדבר עם הרופא או האחיות, חייב להיות פתרון בקופה למעקבים כאלה.
מאחלת לך הריון תקין במהרה.
&nbsp

Kapachka

New member
אני הלכתי למיון נשים עם חשש לחוץ רחמי

לא נתנו ישר זריקה, המשיכו לעקוב באולטרסאונד ובבדיקות דם. אחרי יממה שחררתי את עצמי והמשכתי לעקוב בקהילה. בסוף התברר כ'סתם' הריון לא תקין.
בסופו של דבר ההחלטה לקבל את הזריקה היא של המטופלת.

זה נחמד לשמוע, בדרך כלל מכירה

שלא לוקחים סיכון וישר נותנים .
שמחה לשמוע שבסוף נגמר ללא הזריקה. שווה טת הטרטור את המעקבים.

mevugeret1975

New member
איך זה הסתיים אצלך?

פשוט התחיל כאילו מחזור וזהוא? או מצאו הריון לא תקין בתוך הרחם?
הרופא מסרב לבצע אולטרסאונד בערכים כאלה נמוכים של בטא (291), טוען שלא יראה כלום בכל מיקרה. כנראה הוא צודק...

<i>שלח אותי לעשות בטא ביום ראשון, אם לא תרד -ישלח אותי למיון לזריקה הנוראית הזאת
</i>

נועה312

New member
הוא צודק לגבי האולטרסאונד

אצלי לא ראו באולטרסאונד תלת מימד כלום בבטא 600 ואמרו לי בדרך כלל רואים רק מבטא 700..
הייתי מנסה לדחות את הזריקה קצת ולתת לזה זמן ליפול לבד כי הזריקה הזו שלחה אותי להפסקה ארוכה

mevugeret1975

New member
כמה ארוכה?

יותר מחודשיים? הוא אמר חודשיים, אבל אולי סתם כדי לעודד אותי. הפסקה ארוכה ממש לא מתאים לי בגילי :(.

נועה312

New member
אצלי

אנחנו בדיוק היינו אצל ברקוביץ' בפגישת ייעוץ אחרי הזריקה והוא ביקש שנחכה 2 מחזורים כשכמובן לקח זמן עד שקיבלתי את הראשון, ולחזור במחזור השלישי.
עם המזל שלי כשהמחזור הגיע נפלנו על שאיבה צפויה בפסח ובפסח אסותא ראשון בפגרה אז חיכינו עוד מחזור ואז יצא שניפול על יום העצמאות אז עוד ימי גלולות.. בקיצור נכנסתי להריון בנובמבר, הוא נגמר בסוף דצמבר, ואת השאיבה הראשונה שאחריו עשיתי באמצע מאי אחרי הרבה הרבה דמעות באמצע..
המזל הוא שאותה שאיבה הסתיימה בתוצאה מתוקה אבל לא יכולתי לדעת את זה בחודשי ההמתנה הארוכים.

Kapachka

New member
הבטא פתאום התחילה להכפיל

המשכנו לעקוב ובשבוע 6 או 7 היה שק הריון ריק שהפסיק להתפתח, ואז נתנו לי ציטוטק.

mevugeret1975

New member
אין בינתיים לא כאבים ולא דימום

מקווה שזה לא חוץ רחמי. מפחיד אתי נורא.
תודה שאת חולקת איתי את הניסיון שלך.

mevugeret1975

New member
חוץ רחמי

אצלך ממש גילו את ההריון בחצצרה באולטרסאונד? כי הבנתי, שאם לא מגלים בשום מקום -אז את הזריקה נותנים ליתר ביטחון, כדי לא לקחת סיכון,

Kapachka

New member
ללכת למיון נשים+לשים לב לסימנים של חוץ רחמי (קוראת למומחיות)

אני לא זוכרת את כל הסימנים, אני זוכרת כאבים בבטן ומטפסים/מקרינים לאיזור הכתפיים.
&nbsp
&nbsp

mevugeret1975

New member
תודה

בינתיים אין לא כאבים ולא דימום. אם יהיה דימום בלי כאבים (אולי זה בכל מיקרה עובר לא תקין)-גם לפנות למיון?

את בשלב יחסית מאוד מוקדם. אם אין כאבים ואין

כאב בפי הטבעת או אף אחד אחר מהתסמינים האופיניים לחוץ רחמי, לדעתי אין לך סיבה ללכת למיון.
לוקח לבטא זמן לרדת. אלא אם היו עוד בדיקות בטא מוזרות, לפי התיאור שלך נשמע דווקא אופיני יותר לכימי.
לגמרי טבעי שיהיה דימום אחרי כימי ולכן דימום דווקא אין סיבה לקשר לחות רחמי.
מה שכן.. השבועיים הבאים הם קריטיים לאבחון במידה וזה חלילה חוץ רחמי, כי אכ כבר יש סיכונים דיי מפחידים. אבל השלב שלך הוא מוקדם וכנראה גם במיון לא יראו כלום בשלב הזה.
&nbsp
מצטערת כל כך על מה שאת עוברת. מקווה שזה יהיה בקרוב מאוד מאחוריך ותוכלי להתחיל סבב חדש ומוצלח.
&nbsp
אגב, לגבי זמן המתנה אחרי כימי.. תלוי רופא. בשיבא דרשו ממני לחכות חודש אחרי הדימום, ובפועל בגלל שהווסת לא סדירה, אז גם אז לא יכולתי כי יצא על חג, ואכ זה יצא על זמן שהיו בפגרה.
אצל בר חוה, אחרי הכימי היה דימום/וסת ואז התחלנו סבב החזרת עובר מוקפא. בלי לחכות בכלל.. כאילו אם היתה בטא שלילית ורק הווסת איחרה בכמה ימים.
&nbsp
בהצליה יקירה

mevugeret1975

New member
עשיתי רק 2 בדיקות האלה

אחרי שלפני שבוע קיבלתי שללי בבדיקה ביתיצ והפסקתי תמיכה. הים זה בדיוק 5 שבועות ממחזור האחרון. ביום ראשון אעשה עד בטא. כל כך מקווה שהוא יירד ואיתו יפול ההריון הזה (ממש אירוני...אני אומרת את זה על דבר שכל כך רציתיע
).
תודה רבה לך

מה??? אני בשוק שרופא אמר לך להפסיק תמיכה בשל בדיקה ביתית

כמות ההריונות פה שבדיקות ביתיות פיספסו הוא רב.
&nbsp
אצלי גם היו פיספוסים.. באחד הסבבים שהסתיים בסוף בכימי, בדקתי בדיקה ביתית ויצאה חיובית. יומים אכ בדקתי שוב עם בדיקה של לייף שרגישה מבטא 20 כביכול ויצא שלילי. הייתי בטוחה שמדובר בכימי (מה שאכן קרה כמה ימים אכ) אבל מאחר והייתי אמורה לבדוק בטא באותו יום אז עשיתי בדיקת דם שיצא בטא 74. בהחלט לא שלילי!
&nbsp
בסבב אחר, אחרי הפלה חיכינו לירידת הבטא. במקום ללכת לבדוק כל כמה ימים פשוט עשיתי בדיקות ביתיות, ואחרי שבאחד הימים 2 בדיקות ביתיות הראו שלילי, הלכתי להיבדק באותו בוקר. בטא 120...
&nbsp
בקיצור.. בדיקות ביתיות מזייפות הממממון. אין מה להסתמך עליהן.
אני בשוק ממש שרופא אמר לך להפסיק תמיכה. ממש נשמע חובבן ולא כהרגלי מעודדת אותך ממש להחליף רופא ומהר גם בלי לדעת מי הרופא. לא רוצה לגרום לך צער, אך חשוב לי שתביני, בהחלט יתכן שהעובדה שאמרו לך להפסיק תמיכה גרמה לזה שההריון לא צלח.
&nbsp
באמת נשמע שמדובר בכימי, וחוסר קיצוני בתמיכה, בהחלט יכול לגרום לזה. בפרט אם מדובר בהחזרת טרי או החזרת עובר מופשר על בסיס הורמונלי. אם מדובר בהחזרת מופשר על בסיס ביוץ טבעי, אז דווקא סיכוי יותר נמוך שזה קשור.. ועדיין יש סיבה למה נותנים תמיכה בדכ גם אז.. ובהחלט יש סיבה למה יש בדיקות דם להריון ולא רק בדיקות שתן.
&nbsp
ממש מצטערת על מה שאת עוברת. מקווה שזה יהיה מאחוריך בקרוב.

למעלה