שרשור משפחה חסרת טאקט. מי מהיפות פה זורמת אתי?

PAND76

New member
שרשור משפחה חסרת טאקט. מי מהיפות פה זורמת אתי?

לא אכפת לי להתחיל. גיסה של אימא שלי בבר מצווה שבטיפשותי הרבה, הגעתי אליה בלי הבעלול:

היא (בנזיפה רמת קול וליד האחים שלי והבת שלה): "ומה אתך? את לא רוצה להרחיב את המשפחה?"
אני (אדומה ומגמגמת): "בע"ה, יגיע".
היא (מתעקשת שוב): "יש בעיה??? אז תטפלי בה!!!"
אני (הזעם כבר יוצא מהאוזניים): "???"

יאללה נסיכות, תורכן. אל תשאירו אותי לבד בזה!

haych

New member
נתחיל באחיינית שלי, בת 7 :)

שהיא הדבר הכי טהור ומתוק בעולם (ובעצמה תוצר של IVF, יחד עם תאומתה ועם האח הגדול) וכמובן שהכל נאמר בתמימות של ילדים ובלי כוונות רוע:
בשבת האחרונה: "חייץ', איך זה שאת גדולה ואין לך ילד?"
לא עניתי והיא לא שאלה שוב. לשמחתי זה היה רק ליד האחים שלה ובעלי אחרת בטח עיני כולם היו נשואות אלי בהמתנה לתשובה...

סבתא של בעלי, עירקאית, סנילית ודי משוגעת... הוא רואה אותה אולי פעם בשנה, ותמיד היא שואלת מה עם ילדים ואז מביאה לי סטירה (כן כן...) וממלמלת דברים בכעס ובשפה שאני לא מבינה... לא מזמן הייתה לו שוב הזדמנות ללכת לשם. שאל אם אני רוצה להצטרף ואמרתי שאין מצב כי היא שוב תעשה לי סצנות ליד כולם.

כמובן יש את מה שכתבתי בשרשור הקודם, שאחרי שהאחיות שלו נקלטו בהפרש של חודש, אמא שלו עבדה עליו שהן שוב בהריון יחד...

לשמחתי אני ממש צריכה להתאמץ בשביל לחשוב על משהו, יש לי זכרון של נמלה ואני שוכחת נורא מהר. אנחנו גם נשואים 5 שנים ורוב היציאות היו בהתחלה, אז בכלל לא רצינו ילדים אז זה לא היה חסר טאקט בעיניי אלא סתם לא הזיז לי. ועכשיו אני חושבת שהם התייאשו אז לא כ"כ מעלים את זה. רוב היציאות מגיעות מאנשים מהעבודה.
אני גם מאוד משדרת back off ופחות פונים אלי בנושא, דווקא לבעלי חופרים חופשי (והזכרון שלי באמת כ"כ קצר שאני כבר לא זוכרת את היציאות האחרונות, שהיו ממש לא מזמן והיו הזויות ברמות).

PAND76

New member
הסבתא העיראקית עם השמאלית לוקחת בגדול.

לדעתי, עכשיו אפשר לסגור את השרשור הזה

אני רווקה, לאנשים בעבודה למדתי את התשובה שאומרת הכל וכלום

בעזרת השם!
ויסלחו לי הדתיות, אבל זו באמת תשובה שסותמת את הפה לאנשים,
וכל אחד לוקח אותה למקום אחר

&nbsp
&nbsp

חנוש1992

New member
קורה וקורה אבל לא רק עם המשפחה

אחד הימים חזרתי מבטא שלילית.. והמנהל מחסן (כמובן שזה כוונה טובה בעיניוו) אמר לי נו? בעלך לא רוצה להביא לך ילדים? , הוא לא יודע להביא? יאלה כבר למי אתם מחכים?
רציתי למות!!!!!!!!!!!!!!!! עזבי שאני בעלתי רוק וזרמתי עם הצחוקים שלו אבל מה שקרה אחרי זה?
נכנסתי לשירותים בוכה בלי סוף ויצאתי כאילו כלום לא קרה

&nbsp
וגם סבתא שלו העיראקית כל הזמן משגעת אותנו .. מה עם ילדים מה עם ילדים? התחתנתם לפני 4 שנים (ואנחנו בכלל נשואים שנתיים) היא לא זוכרת היא בת 80 חח

&nbsp

PAND76

New member
איזה חבר של בעלי, עוד לפני שהתחלנו עם הבדיקות וכו'

מישהו שאני ממש אוהבת ד"א, זרק לנו במפגש חברתי: "מה נהיה אתכם אתם? שכחתם איך עושים את זה?". החבר'ה מסביבנו נהיו אדומים ונבוכים נורא.
מה שהוא והם לא ידעו, שבאמת היה לנו קשה בהתחלה עם זה. כאב לי מוות, אבחנו אצלי וגינסמוס ובסוף התברר שזה בגלל פוליפים חחחחחחחחחחחחחחחחחח (בסוף גם הפכתי הבעלול לבתול
)

oneday10

New member
חמתי היקרה מתעלה על כולם

בהתחלה שיתפנו אותה בכל התהליך....
בשלב מסוים התחילה הדרדרות של התגובה שלי ומאד נלחצתי. שיתפתי אותה בפחד שלי והיא אמרה משהו בסגנון "אוי נו באמת איך את מגזימה". היא מלכת דרמה שהופכת כל עכבר לפיל והכי מצפה לאמפתיה....
אחרי המקרה הזה הפסקתי לשתף אותה והיא התחרפנה שלא יודעת. ביקשתי לדעת יותר ואמרתי לה חד משמעית שאנחנו מעדיפים לשמור לעצמנו. מאז כל ארוחה התחילה להגיש דברים שהריוניות לא יכולות לאכול כדי לבחון אותי.
שיא החוצפה הגיעה שהיא התקשרה לאמא שלי והתחילה לתחקר אותה מה היא יודעת. אמא שלי אמרה לה שאין לה מושג (ברור שהיא יודעת הכל). חמתי המפלצת המשיכה ללחוץ ונתנה לה טיפים איך לרגל עלי ולגלות את המידע. היא יודעת שאמא שלי משלמת לנו על התרופות אז המליצה לה לבדוק את החיוב של הוראת הקבע של כללית ולפי זה לדעת אם אני עדיין בטיפולים.
כשבעלי התעמת איתה ואמר לה שזה לא לעניין, היא פרצה בבכי היסטרי שאנחנו לא מבינים אותה בכלל והיא פשוט דואגת לי ורצתה לוודא שמישהו תומך בי גם אם זו לא היא. מאז היא ברוגז עם אמא שלי על זה שסיפרה לי על השיחה הזו, וביטלה הזמנה לחג (ההורים שלי היו אמורים להגיע אליהם לחג).

haych

New member
וואו, זה הולך ומחמיר..

אני מפחדת לקרוא תגובות נוספות, נראה שכולנו מתמודדות עם משפחות וקולגות שכל אחד יותר גרוע מהשני!
כאילו לא מספיקה ההתמודדות עם הטיפולים עצמם...

איזו חטטנית מגעילה.

בדיוק בגלל זה אנחנו לא מספרים (אם זה היה תלוי בבעלי היה מספר). המשפחה שלו היא בדיוק הטיפוס הזה וכל דיווח היה עובר תוך 10 שניות בכל קבוצות הוואטסאפ שלהם.

PAND76

New member
דחוף תחביב לחמותך.

לבדוק חיובים באשראי? מה, היא מהפנטגון? טוב שלא התחבאה מתחת לחלון חדר השינה שלכם עם בגדי קמופלאז' ועשתה תצפיות! ואתם לא מבינים אותה? ב"ה יש לך אימא וברור שהיא תומכת בך.

מניסיון, צריך להתעלם מהרגשי הזה שהן עושות. רק אז הן מפסיקות.

Maive1

New member
מוסיפה

אני חושבת שפה בחברה הישראלית יש חוסר טקט משווע, בענייני משפחה אבל לא רק. יש לי תחושה כללית שכל אחד, כולל שכנים, המוכרת בסופר פארם והשכנה של הסבתא- מרשים לעצמם לחטט בצורה מאוד לא רגישה בכל עניין. זה ממש משהו תרבותי, כי גרתי בחו"ל ושם, לפחות אני, לא נתקלתי בזה.

בכל מקרה, אנחנו לא שיתפנו אף אחד מהמשפחה, חוץ מבעלי שזרק לאימא שלו בסוד, משפט-שיש בעיה כלשהיא ואנחנו מטפלים בזה וזהו. היא לא הציקה בכלל. אבל אימא שלי דווקא, שהיא גם ככה אישה קשה, כל הזמן הציקה במשפטים מעצבנים:
"גברת למה את מחכה?" "את חושבת שאת בת 18?", "כל החברות שלך כבר עם ילדים", "מה אתם רוצים להיות הורים בגיל 50?" , "מה יש לכם בעיות? אז מה הסיפור שלכם?". בקיצור אמירות מעצבנות מאוד.

דוד שלי ואישתו, גם שני חסרי טקט מקצועיים באופן כללי, שחושבים שמותר להם להגיד לכל אחד מה לעשות. כל פעם שהיינו באים, זה "נו יאללה, מספיק עם תמונות של חתולים, מתי יהיו תמונות של ילדים", "אתם עושים טעות, אתם תצטערו אחר כך" וכיוצא באילך. בסוף הפסקנו לבוא.

צריך הרבה כוחות, אבל בסוף התחלתי להעמיד אנשים במקום שזה לא עניינם.

haych

New member
את מזכירה לי

שאמא שלי כל הזמן אומרת שאם אני רוצה שהיא תוכל לעזור לי עם הילדים כדאי שאזדרז כי בקרוב לא יהיה לה כח לזה...

lollipop06

New member
גם אמא שלי הייתה אומרת את זה לפני שידעה על הטיפולים...

אני אדם פתוח ומשתפת הרבה אנשים אבל לבעלי זה ממש קשה אז הוא לא מוכן לשתף את ההורים שלו...
יחד עם זאת אם אמא שלו הייתה מקשיבה לכל הרמזים היא הייתה מבינה כמה אני רוצה...
לאחרונה הצלחתי לשכנע את בעלי שנאמץ כלב.. אימצנו כלבה והמשפחה שלו (חוץ מאביו) מאוד אנטי כלבים וחיות מחמד וכשהוא סיפר לאימו שאימצנו היא אמרה: ״תביאו ילדים לא כלבים״
זה שבר אותי ופגע בי מאוד
ייאמר לזכותה שלפחות לא אמרה זאת בנוכחותי אבל הוא סיפר לי וכאב לי נורא...

משפחה, עבודה וחיות אחרות...

אצלנו זה הגיע מכל מיני כיוונים.
הריתי עם הבן שלי שנה אחרי החתונה אבל עד אז..

אחד ממנהלי העבודה הבדואים של אבא שלי כל הזמן היה אומר לי במשרד: הוא לא יודע לעשות את העבודה? בואי ואעשה לך ילד חצי בדואי.
כשרק נודע לנו על הצורך בטיפולי פוריות חמישה חודשים אחרי החתונה, אחי התארס. במסיבת האירוסין הגיעו אלינו כל מיני אנשים שאם יש בעיות צריך לטפל, דיברו על מטופלי פוריות שהצליחו והסתכלו עליי במבטים מלאי משמעות..

וכשהגעתי להורים בחודש שמיני, רדפה אחריי אחת השכנות ואמרה לי: "זה טבעי? זה טבעי?"

PAND76

New member
זה בדואים. אין דבר כזה אצלם הטרדה מינית.

יש דבר כזה כמו מעט מדי נשים.

היתה לי חברה פעם שכשהיו שואלים אותה מה עם ילדים

היתה עונה מתייבשים על הסדין. הפסיקו לשאול אותה.
&nbsp
&nbsp

PAND76

New member
אני פעם שמעתי קונטרה לשאלה: "הבעיה אצלך או אצלו?"

"הבעיה אצל מי ששואל!"

למעלה