לא מצליחה לגדל בלסטוציסט

• פותח הנושא tul25
  • פורסם בתאריך

tul25

New member
לא מצליחה לגדל בלסטוציסט

סבב ללא החזרה.... נשאבו 23 ביציות שמתוכן 15 הפריות תקינות. היום התקשרו לעדכן שהקפיאו 3 עוברים ביום 3... את כל השאר ניסו לגדל לבלסטו' אך אף אחד לא שרד... ☹ בשאיבות קודמות גם אף עובר לא שרד מעבר ליום 4 ... ניסיתי טסטומקס והסבב הזה היה עם הורמון גדילה... מה עוד אפשר לעשות?!?!
יודעת שמספיק אחד טוב אבל היו לי כ"כ הרבה ציפיות הסבב הזה...

טוליתי

New member
צר לי ע הבלסטו

כמה דברים:
1. למה מביאי ותך למספר דו ספרתי של ביציות? פעמים הכמות על חשבון האיכות.
2. למה לגדל לבלסטו את רוב העוברים? עוברים ביום 2 או3 הם מקסימים.
3. נראה שניסית פעמים רבות את אותו הדבר...יש סיכוי ששינוי יביא לשינוי.

tul25

New member
מנסה לענות

1. בפעמים הקודמות שאבו לי 9 ו-13 ביציות.. וגם אז לא היה מי יודע מה.
2. זה גם מה שאני לא מבינה... הרופא בגישה שעובר שלא גדל לבלסטו גם לא יתפתח ברחם... אני פחות חושבת כך אך מצד שני מאוד סומכת עליו.
3. האמת שניסיתי 3 פעמים.. וכל פעם עם איזשהו שינוי... הטסטומקס,סטרואידים וההורמון גדילה... מקווה לשמוע מבעלות ניסיון על עוד איזשהם רעיונות ועצות...

טוליתי

New member
למה מעמיסים עלייך כל כך הרבה

הורמונים, כשאת עם תגובה שחלתית מצוינת?????
הוא שאמרתי, פרוטוקול עדין, עם מעט הורמונים, שאיפה ל4-5 ביציות בכל סבב, דיקור אצל מומחה לפוריות...בקיצור, טיפול עדין יותר כי יש סיכוי סביר שההורמונים מקלקלים לך את האיכות.

tul25

New member
שאלה טובה

אמרו לי שיש לי רזרבה נמוכה לגילי (32) אבל לא יודעת אם זה קשור...
באמת אשקול את עניין הדיקור.
תודה רבה לך טוליתי ועל הפורום!

מפעם

New member
מזתומרת? יש לך 3 מתוקים במקפיא, זה סבב נפלא

גם אצלנו לא גדלו מעבר ליום 3 לכן התעקשתי על החזרה ביום 2 כשהם עדין מושלמים ונקלט. יש עוברים שפשוט לא אוהבים את המעבדה.
ועם זאת, בדיוק היום, קיבלנו דו"ח מוקפאים ולראשונה אחרי שש שאיבות, יש לנו בלסטוציסט אחד יחיד. אצלי שאבו 20 והיו 10 הפריות, החזרתי 2 טריים מושלמים ביום 2 (שלא נקלטו לצערי) בקשתי להקפיא עוד 2 ביום ההחזרה ואת היתר גידלו והנה הפתעה. לא חשבתי שקיימת אפשרות כזאת. זה ממש המתיק לי את הכאב של השלילי.
אני טוחנת קיו10 ול-ארגינין ועוד מלא תוספים. לוקחת גם דקסמתזון. רציתי לנסות גם טסטומקס..

tul25

New member
ברור

ששמחה על שלושת השורדים במקפיא שלי, אך הציפיות היו כ"כ גדולות אחרי שאיבה כזו. גם היה סבב קשוח מבחינת התרופות והמעקבים אז זה מאכזב עוד יותר.
לא ידעתי שאפשר לבקש מתי וכמה להקפיא (אף פעם לא שאלו אותי) תמיד סמכתי על הרופא (בר חוה).
שיהיה לך המון בהצלחה והלוואי שתיקלטי עם הנותרים שיש לך!!!

מפעם

New member
אמן אמן. גם לכם

גם אותי אף אחד לא שואל אבל אני מטופלת אקטיבית, לומדת בעיקר פה בפורום ומיישמת בטיפולים. הרופאים סהכ בענין. נראה לי שנוח להם שאני מחליטה.
אין לך רזרבה נמוכה בכלל, אם בסבב רגוע את מפיקה 10 ביציות, זו תגובה מצוינת.
מה שהרופא התכוון לא הצליח (להפציץ בהורמונים להשיג הרבה ביציות כדי שיהיו כמה בלסטוציסטים להחזרות בסבב טבעי) אבל הוא חכם ודאג גם לגיבוי מיום 3.
הכל טוב.
בהצלחה
&nbsp

אני לא מבינה גדולה, אבל בלוציסט זה לא המתכון היחיד להצלחה..

אצלי גם שאבו מס' דומה של ביציות אבל הרבה פחות הפריות.
הוחזר לי עובר בן 3 ונקלט ב"ה והפך לילדה מהממת.
4 עוברים גודלו לבלוציסטים , אך לא יצא מהם כלום..
&nbsp
מאחלת לך 3 ילדים מקסימים מ3 מוקפאים יום 3

נועה312

New member
ניסינו פעם אחת לגדל לבלסטו

הפשרנו 2 עוברים יום 2 וגידלנו אותם. אחד היה מספיק יפה להחזרה ביום 3, בטח באיכות דומה ל3 המוקפאים שלך, ויצר הריון. השני לא היה מספיק יפה, נשאר במעבדה לגדול לבלסטו, והגיע לפח אשפה לעוברים.
אני מקווה שגם העוברים יום 3 שלך ייצרו הריונות ובתקווה גם ילדים.

a morph

New member
בעיניי זו שערורייה

אחרי שפעם אחת כבר בוזבזו כל העוברים ולא שרדו ליום 5, שוב לוקחים ומנסים לגדל את כולם, ומתוך 15 הפריות טורחים להקפיא ביום 3 רק שלושה???
התנהלות מזעזעת של הרופא והמעבדה.
בלסטוציסט זה טוב ויפה ובעיקר טרנדי, אבל לא מבטיח הריון והיעדר בלסטוציסטים לא אומר שלא תהרי!!!
גם אצלי לא הצליחו אף פעם לגדל בלסטוציסט נורמלי, וברגעים אלה נוחר לידי אחלה ילדון שהיה פעם מוקפא יום 3.
בפעם הבאה (שאמן שלא תצטרכי) במקומך הייתי מתעקשת להקפיא לפחות מחצית העוברים ביום 3.

tul25

New member
לגמרי מעצבן ומבאס

מרגישה שעושים עלי "ניסויים" והתקמצנו על המקום במקפיא..
עדיין לא קיבלתי דוח עוברים לראות את ההתחלקות אבל לגמרי אברר מה היו השיקולים של הרופא.
למדתי לפעם הבאה, שכנראה תהיה כי אני בשימור לפני ניתוח הסרת חצוצרה.
תודה!!

נשמע שההנחה היא שהבעיה בביציות. אבל מה עם הזרע?

לעיתים בבדיקה רגילה המרפולוגיה נראת סבירה (למשל סביב 2%) אך בהגדלה נוספת רואים פתאום יותר פגמים.
בנוסף לכל הטיפים שנתנו פה.. אם המרפולוגיה 2-3 אחוז או פחות כדאי לשקול בדיקת זרע בהגדלה יותר (נעשה בארץ בברטוב או nmc)

Maive1

New member
מסכימה עם מה שכתבו לך

שלום חברה,
מצטערת מאוד לשמוע על הבלסטו', אולם אכן אפשר וכדאי להתנחם שיש 3 מוקפאים.

אני לגמרי חושבת שהעמיסו עלייך הורמונים, ובאמת יכול להיות שהכמות באה על חשבון האיכות, כי התגובה השחלתית שלך טובה מאוד!. אגב, לא ציינת אם את עם PCO או לא, אבל אני למשל כן והרופא מאוד נזהר תמיד עם המינון גם, שלא יהיה גירוי יתר.

אני ממש לא מסכימה עם הרופא שלך, ש"חייבים" בלסטו', גם אני אישית לא נקלטתי מבלסטו יפהפה של יום 5, וכך ממוקפא של יום 3!! בשום אופן לא הייתי מנסה שוב ושוב לגדל כלכך הרבה עוברים ליום 5, זה ביזבוז בעיניי כמו שכתבו לך פה וסתם כאב לב.
הלוואי אמן שייקלטו המוקפאים ולא תצטרכי, אבל להבא- לדעתי סבב יותר עדין כמו שהציעה טוליתי (לא מבינה בהורמון גדילה וכל השאר, אבל מבחינת הורמוני גירוי), ולהסתפק בעוברי יום 2 או 3. מחזיקה לך אצבעות

אני מבינה שהיו לך המון ציפיות מהסבב הזה, שטרם הסתיים אגב...

כי עוד יש לך 3 עוברים יפים וטובים,
&nbsp
רק לספר לך שעברתי סבב שלם של כמעט 30 יום זריקות שיצא ממנו 0 גדול ועגול,
ועוד סבב שיצאה ממנו 1 ...
&nbsp
אז זה שיש כמה עוברים זה כבר נס, ונאחל להם הצלחה אצלך בבטן!
&nbsp
בהצלחה בהחזרה!!
&nbsp
&nbsp

למעלה